Yurdakul, Diyanet-Sen, Diyanet ve Vakıf Hizmet kolunda 19. Kez yetkili sendika oldu

Diyanet-Sen Kayseri Şube Başkanı Mehmet Yurdakul, Kayseri ve 81 İlin Tek Yetkili Sendikası Diyanet-Sen  olduğunu açıkladı.  Yurdakul “Diyanet-Sen, Diyanet ve Vakıf Hizmet kolunda 19. Kez yetkili sendika olurken Kayseri ve 81 ilin tamamında da yetkiyi alarak kırılması zor rekorunu yineledi” dedi, şunları söyledi.

Diyanet-Sen Kayseri’de de hizmet kolundaki diğer sendikalara açık ara fark atarak 2401 üye ile sendikacılıkta yetkinin, istikranın, itibarın, güvenin tek adresi olduğunu bir kez daha ispatladı. Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda istikrar ve başarının değişmeyen adresi, yüzlerce kazanımın mimarı Diyanet-Sen 19. kez yetkiyi göğüslemenin haklı onurunu yaşıyor. Diyanet-Sen Türkiye genelinde 19. kez yetkili sendika olurken 81 ilin 81’inde de yetkiyi alarak zirveden yeni ufuklara kendi rekorunu tazeliyor.Diyanet ve Vakıf görevlilerinin haklarını koruma, geliştirme, yasaklarla mücadele etme, özgürlük alanlarını genişletme de verdiğimiz örgütlü mücadelemizde 23 yılı geride bırakırken Diyanet ve Vakıf görevlileri hak ve özgürlük mücadelesinde güvendikleri tek adresin Diyanet-Sen olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.
Hak aramanın ancak örgütlü olmakla mümkün olacağına inanarak yola çıkan bir grup erdemli ve münevver din görevlisinin kurduğu Diyanet-Sen, Diyanet ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının haklarının korunması ve geliştirilmesi mücadelesinde 19.kez yetkili sendika olmanın haklı onurunu yaşıyor.
Diyanet ve Vakıf görevlilerinin haklarının korunması ve geliştirilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, özgürlük alanlarının genişletilmesi için mücadele eden; mazlumun, mağdurun, masumun yanında yer alan, haksızlıkların giderilmesi, sorunlara çözüm bulunması için alın teri döken, emek veren erdemliler hareketi Diyanet-Sen’e teveccüh istikrarlı bir şekilde 19 yıldır gücüne güç katarak devam etmektedir.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bu gün imza altına alınacak olan üye tespit tutanakları ile Kayseri İl Müftülüğü bünyesinde çalışan toplam 2812 personelin 2401 personeli bu yılda bizleri tercih ederek yetkiyi almamızı sağlamıştır. Türkiye genelinde ise 89.277 üye sayısı ile 19. Kez yetkili sendika oldu.
Diyanet-Sen aynı hizmet kolundaki diğer 21 sendikanın toplamına dahi büyük fark atarak din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının güvenlerini boşa çıkarmadığını bir kez daha ispatlamış oldu. 81 ilin tamamında aldığı yetki ile zirvedeki yerini sağlamlaştıran Diyanet-Sen, yeni rekorlarla zirvedeki yerini koruyor. Kamu görevlileri sendikaları arasında yüzde 70 sendikalaşma oranı ile yakalanması zor bir orana imza atarken yalnızca kendi hizmet kolunda değil tüm kamu görevlileri sendikaları arasında yüzdelik oranıyla da zirvededir. Gücümüz haklılığımıza, haklılığımız ise savunduğumuz değerlere dayanmaktadır. Haklılığımızdan ve değerlerimizden aldığımız güçle, dün olduğu gibi, yarın da emeğin değerini bulması ve çalışma hayatının sorunlarının çözümü için azmimizi daha da artıracağız.
Yetkide istikrar sağlamamızda, hak, emek ve özgürlük mücadelemizde, yeryüzünün bütün coğrafyalarına yürüyüşümüzde, zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara yolculuğumuzda geçmişten günümüze gözyaşı, alınteri ve emeği olan herkese; başta kurucu genel başkanımız merhum Ahmet Yıldız olmak üzere, Kayseri Şubemizde uzun yıllar Şube Başkanı olarak görev yapan ve şimdi Genel Merkez Yönetiminde Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak sendikal yolculuğuna devam eden İrfan Kaşıkçıoğlu başkanıma, emeği geçen tüm genel başkanlarımıza, genel yönetim kurulu üyelerimize, şube başkanlarımıza, yönetim kurullarına, ilçe temsilcilerimize ve yönetimlerine, kadın komisyonlarımıza, işyeri temsilcilerimize ve bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz. Teşekkürler Kayseri Şubemizin 2401 üyesinin her biri, Teşekkürler 89.277 Diyanet-Sen sevdalısı…

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ Rektörü Kayseri Lisesi’nde, Büyükkılıç, Üniversiteli Gençlerle, Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı, Rektör Filistin’le Dayanışma Platformunu Ziyaret etti, Dorak Holding Kariyer Buluşması, NNYÜ’de May Fest etkinliği

Rektör Prof. Dr. Altun, Kayseri Lisesi’nde  Öğrenciler ile Bir Araya Geldi Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420