YARALI PELİKAN İÇİN TEDAVİ SÜRECİ BAŞLADI

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Seyrani Mahallesinde bir vatandaşın evinin bahçesinde yaralı şekilde bulunan pelikan gerekli bakım ve tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerimize teslim edildi.

Sırtında yer alan yarası nedeniyle uçma güçlüğü çeken pelikan ekiplerimizce teslim alındıktan sonra Büyükşehir Belediyesine bağlı Harikalar Diyarı’nda bulunan veteriner hekime gerekli tedavi ve bakımı için teslim edildi.

Pelikanın gerekli tedavi ve bakımının yapılmasının ardından yine ekiplerimizce teslim alınarak doğal yaşam ortamına bırakılacak.

Pelikanlar, su kenarında yaşayan iri ve renkli kuşlardır. Uzun gagalarının altında genişleyebilen derimsi bir torba bulunur. Bu torba ile balık avlarlar ve suyu süzerler. Genellikle beyaz, pembe ya da kahverengi tüylere sahiptirler. Dünyada sekiz farklı pelikan türü vardır.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

14 Şubat sahneleri, Sevenlerini hüzne boğdu!, Gerçek Hayvanların Anatomi Sergisine uzatma, Sarışın bomba Seda Mete’den ‘Yanıla Yanıla’

SARIŞIN BOMBA SEDA METE’DEN YENİ ŞARKI: “YANILA YANILA”  İstanbul’un en şık mekanlarında ve özel gecelerde …