YARALI PELİKAN İÇİN TEDAVİ SÜRECİ BAŞLADI

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Seyrani Mahallesinde bir vatandaşın evinin bahçesinde yaralı şekilde bulunan pelikan gerekli bakım ve tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerimize teslim edildi.

Sırtında yer alan yarası nedeniyle uçma güçlüğü çeken pelikan ekiplerimizce teslim alındıktan sonra Büyükşehir Belediyesine bağlı Harikalar Diyarı’nda bulunan veteriner hekime gerekli tedavi ve bakımı için teslim edildi.

Pelikanın gerekli tedavi ve bakımının yapılmasının ardından yine ekiplerimizce teslim alınarak doğal yaşam ortamına bırakılacak.

Pelikanlar, su kenarında yaşayan iri ve renkli kuşlardır. Uzun gagalarının altında genişleyebilen derimsi bir torba bulunur. Bu torba ile balık avlarlar ve suyu süzerler. Genellikle beyaz, pembe ya da kahverengi tüylere sahiptirler. Dünyada sekiz farklı pelikan türü vardır.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

KORSAN TAŞIMACILIK VE FAHİŞ FİYATA 23 MİLYON 453 BİN LİRA CEZA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tatili öncesi ve tatil süresince Bakanlık olarak …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420