Yamula Barajı kıyısındaki mahallelerde yol çalışması, Kurban bayramı atık uyarısı ve özel Hizmet, Sanat Merkezi Dolup Taşıyor, mezarlıklarda bayram hazırlığı, Büyükşehir’den haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN YAMULA BARAJI’NA KIYISI OLAN 3 MAHALLEYE ULAŞIMI SAĞLAYAN YOLDA 36 MİLYON TL’LİK ÇALIŞMA

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan ilçesinde Yamula Barajı’na kıyısı olan yerleşim yerlerini yakından ilgilendiren ve Erkilet, Kemer ile Emmiler mahallelerine doğrudan ulaşımı sağlayan yaklaşık 11 kilometrelik yolda 36 milyon TL’lik genişletme ve güçlendirme ile sıcak asfalt çalışması başlattı.

Şehir genelinde ulaşım imkânlarının arttırılmasına yönelik planlamalar ve çalışmalar gerçekleştiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği ulaşım alanında gerek kent merkezinde gerekse kırsal mahallelerdeki yollarda konfor ve güven arttırıcı dokunuşlarına devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, merkezde olduğu kadar kırsal kesimlerde de ulaşımın kesintisiz, konforlu ve güvenli sağlanabilmesi için dokunuşlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan ilçesinde Yamula Barajı’na kıyısı olan Erkilet, Kemer ve Emmiler mahallelerine ulaşımı sağlayan yolda genişletme ve güçlendirme ile sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında kırsal bölgelerde yer alan Kocasinan ilçesi Erkilet, Kemer ve Emmiler mahalle yollarında yol genişletme ve güçlendirme, sanat yapıları ve Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, yol platformu bozuk olan gerek trafik yoğunluğu gerekse de ağır tonajlı araçların geçmesi nedeniyle sürekli bakım, onarıma ihtiyaç duyulan bu bölgede önemli bir çalışma başlattı.

Gerçekleştirilecek asfalt çalışmaları ile yaklaşık 11 kilometrelik yolda toplam 19 bin ton Bitümlü Sıcak Karışım, Kocasinan ilçesi Erkilet, Kemer ve Emmiler mahalle yollarında kullanılacak.

Yol genişletme, güçlendirme, Bitümlü Sıcak Karışım ve sanat yapıları için 36 milyon 660 bin TL harcanacak.

BÜYÜKŞEHİR’DEN “KURBAN BAYRAMI” İÇİN ÖZEL HİZMET

Büyükşehir Belediyesi, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da Kayserililer için kapsamlı çalışmalar gerçekleştirirken, Büyükşehir’in veteriner hekimleri, 63 farklı kurban kesim noktasında talepte bulunan vatandaşların kurbanlık hayvanlarını ücretsiz olarak kontrol edecek.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yerine getirmeleri için özel hizmetlerini gerçekleştirecek.

Kurban Kesim Yerlerinde Veteriner Hizmeti

Kurban kesmek isteyen vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartları, çevre sağlığı ve temizliğine uygun olarak kesebilmeleri için hazırlıklarını tamamladı.

İlçe belediyeleri sorumluluk alanlarında 16 kurban satış noktası faaliyet gösterirken, yine ilçe belediyeleri sorumluluk alanlarında 63 kurban kesim noktası belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince kurban kesim yerlerinde veteriner hekim bulunduracak. Veteriner hekimler, talep eden vatandaşların kurbanlık hayvanlarını, ücretsiz olarak kontrol edecek.

Aynı zamanda belirlenen her kurban kesim noktasında kurban kesim işlemleri, vatandaşlara verilen randevularla belirlenen zaman aralığında gerçekleştirilecek ve herhangi bir yoğunluğa mahal verilmemesi için çalışmalar yapılacak.

Bayram süresince çevre sağlığı, temizlik konularında zabıta birimlerince gerekli tedbirler alınırken, Anadolu Harikalar Diyarı Bahçesi ve Geçici Hayvan Bakım Evi, bayramın birinci günü kapalı, ikinci gününden itibaren ise ziyaretçilere açık olacak.

KASKİ’DEN ‘KURBAN ATIĞI’ UYARISI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları uyararak kurban atıklarının kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına atılmaması çağrısında bulundu.

KASKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yazılı bir açıklama yaparak hayvansal atıklar ile ilgili önemli bir hatırlatmada bulundu.

Vatandaşlardan atıklarını kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına değil belediyelerin gösterdiği alanlara bırakmaları çağrısında bulunulurken, bilinçsizce atılan çöplerin akışı engelleyerek kısa sürede tıkanmalara, kanal taşmalarına ve su baskınlarına neden olduğuna vurgu yapıldı.

“Halk Sağlığı İçin Risk Oluşturuyor”

Tıkanan hatların hem maddi kayıplara neden olduğu hem de halk sağlığı açısından risk oluşturduğuna işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kentimizin dört bir yanında kanalizasyon, yağmur suyu, terfi hatları ile mazgalların periyodik bakım ve temizliklerini aksatmadan yapıyoruz. Bakım, onarım ve temizlik ekiplerimizle Kurban Bayramı öncesinde de atık ve yağmur suyu taşıyan kanallarda son teknolojiyle üretilen araçlarla kapsamlı bir temizlik çalışması yaparak tüm önlemleri alıyoruz.  Vatandaşlarımızı da kurban atıklarını atık su ve yağmur suyu hatlarına atmamaları konusunda duyarlı olarak gerekli hassasiyeti göstermeye davet ediyoruz. Bu vesile ile tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”

Diğer yandan bayram tatili süresince hizmetlerin aksamaması için KASKİ ekiplerinin gerekli önlemleri aldığının altı çizilerken içme suyu ve kanalizasyon hatlarında oluşabilecek olumsuzluklar için vatandaşların 185 Çağrı Merkezi’ni arayarak gerekli desteği alabilecekleri vurgulandı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “SANAT MERKEZİ DOLUP TAŞIYOR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sanatın ve sanatçının yanında olan Büyük Şehir Sanat Galerisi’nde minik öğrencilerin sergi açılışına katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi dolup taşıyor. Okullarımızın etkinlikleri burada buluşuyor” dedi.

Kayseri’de kültürel ve sanatsal etkinliklere her zaman destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yeni projesi ile sanatın ve sanatçının yanında olmayı sürdürüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde şehrin, sanatseverlerin ve sanat camiasının hizmetine sunulan Büyük Şehir Sanat Galerisi’nde 2023-2024 eğitim öğretim yılında Kayseri Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin hazırladığı eserlerden oluşan sergi açıldı.

Sergi açılışına katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, öğrencilerin yeteneklerine katılımcılarla birlikte tanıklık etti.

Sergide öğrencilerin eserlerini ilgiyle inceleyen Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi dolup taşıyor. Okullarımızın etkinlikleri burada buluşuyor. Hakikaten sevgili yavrularımız yüreklendiriliyor, çizgileri de çok güzel, burada resimleri görünce mest oluyoruz” diyerek Bahçeşehir Koleji öğrencilerini selamladı.

Kayseri’nin marka değeri ve önemli eğitim kurumlarından birisi olarak nitelediği Bahçeşehir Koleji’nin öğrencilerinin Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ni onurlandırdığını ifade eden Büyükkılıç, “Bahçeşehir Koleji’nin kıymetli öğrencilerinin sanat eserlerini, sanat merkezimizde görmeden buradan ayrılmayın diyoruz” ifadelerinde bulundu.

“Sosyal Etkinlik, Kültürel Etkinlik, Sanat Hepsinden Daha Önemli”

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, “Sanat önemli, dersler önemli ama sosyal etkinlik, kültürel etkinlik, sanat hepsinden daha önemli. Beyninizi geliştirir, kişiliğinizi geliştirir, özgüven içerisinde olursunuz. Yetenek, bu yaş grubunda fırsat verilince ortaya çıkıyor. Onu da sağ olsun Bahçeşehir sağlıyor, kutluyoruz sizi. Sizi okutan ailelerinizi de ayrıca tebrik ediyorum. Bunlar önemli siz de kıymetini bilin, iyi değerlendirin. Başarıdan başarıya koşun. Şehrimiz kazansın, ailemiz kazansın, gelecekte de siz kazanırsınız” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, serginin 2 gün açık kalacağını da paylaştı. Minik öğrencilerin sevgi gösterileri ile karşılaşan Büyükkılıç, çocuklara kendi imzası ile Mondihome Kayserispor forması hediye etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “MEZARLIKLARDA BAYRAM HAZIRLIĞINI TAMAMLADIK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kurban Bayramı öncesinde Büyükşehir Belediyesi’nin mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yaptığını, arife günü ve bayram boyunca Şehir Mezarlığı girişlerinde Büyükşehir’e ait araçlarla engelli ve yaşlı vatandaşlara ücretsiz hizmet sunulacağını duyurdu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı öncesinde de mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yaparak vatandaşların kabir ziyaretlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilmelerine imkân sunuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak Kayserililerin huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli tüm tedbirleri alırken mezarlıklarda da kabir ziyaretlerine yönelik bayram öncesi bir dizi çalışma gerçekleştirdik” dedi.

Mezarlıklar Şube Müdürlüğü personelinin Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki mezarlıklarda temizlik, bakım ve onarım çalışması yaptığını hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Arife günü ve Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahat bir şekilde kabir ziyaretlerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla görev yapan ekipler mezarlıklarda kapsamlı bir temizlik çalışması yaptı” diye konuştu.

Büyükkılıç, çalışmalar çerçevesinde ot biçme, ağaçların bakım ve sulaması, yol, çeşme, otoparkların bakım ve temizliği gibi pek çok konuda hummalı bir çalışma yürütüldüğünü vurguladı.

Yaşlı ve Engellilere Ücretsiz Hizmet

Ayrıca, Asri Mezarlık ile Erkilet Bülbülpınarı, Argıncık, Ambar ve Gesi-İldem mezarlıklarında ve Kartal Şehitliği’nde bayram öncesi birçok çalışma yapıldığını kaydeden Başkan Büyükkılıç, Şehir Mezarlığı girişlerinde Büyükşehir’e ait araçlarla engelli ve yaşlı vatandaşlara mezarlık içerisinde ücretsiz ulaşım hizmeti verileceğini duyurdu.

Büyükkılıç, zabıta ekiplerinin de Arife Günü ve bayram boyunca kabir ziyareti gerçekleştiren Kayserililerin esenlik ve huzuru için Şehir Mezarlığı’nda duygu sömürüsü yapan dilencilere yönelik denetimlerini sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Matematik kampı, Bilim Merkezi’nde Lösemili Çocuklara Özel Program, Çocuklar Yaz Tatilini Dolu Dolu, E 38’den El Emeği Göz Nuru Ürünlerde Yaz Kampanyası ,

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, MATEMATİK KAMPI TÖRENİ’NE KATILDI, ÖĞRENCİLERE BELGELERİNİ VERDİ Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427