Vali ile Çarşı Melikgazi incelemesi, İnsan Ve Sağlık Odaklı Yatırımlar, Bekir Yıldız bulvarı alternatif yol, Yakut mahallesi konforlu yol, mezarlıklar bayrama hazır,

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK VE BAŞKAN PALANCIOĞLU ÇARŞI MELİKGAZİ’Yİ İNCELEDİ

Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile Türkiye’ye örnek olacak yurtdışında örnekleri bulunan, ‘Çarşı Melikgazi’de inceleme yaptı.

Çarşı Melikgazi’nin yakında açılacağını ve çarşıda yapılan çalışmalar hakkında Vali Gökmen Çiçek’e bilgiler veren Başkan Palancıoğlu, “Kayseri’yi güzelleştirmek, Melikgazi’mizin daha iyi noktaya gelmesini sağlamak için farklı projelerle şehrimize renk katıyoruz. Çarşı Melikgazi projemiz hakkında Sayın Valimize bilgiler verdik. İlçemize farklı bir renk katacak olan ve bizi çok heyecanlandıran Çarşı Melikgazi’mizde sona yaklaşıyoruz. Çok kısa zamanda burası hazır hale gelecek. Çarşı Kayseri dışından gelen vatandaşların uğrak yeri haline gelecek ve yeni bir cazibe merkezi olacak. 7 gün boyunca geç saatlere kadar açık olacak. Meyve ve sebzelerin satıldığı, şarküterinin, balıkçının, kasabın, pastanenin, kreşin ve diğer yiyecek-içecek esnafının olduğu, çok şık farklı bir çarşı olacak. İçerisinde Kayseri yöresel yemeklerin yapıldığı bir Sofra Melikgazi adlı restoranımızda olacak. Burası nitelikli bir çarşı olacak. İnşallah yaklaşık bir ay içerisinde burayı tamamlayacak ve esnaf kardeşlerimizin buraya yavaş yavaş gelmesini sağlayacağız. Hayırlı olsun.” dedi.

Farklı ve renkli projelerle Kayseri’ye renk katan bir proje olduğunu söyleyen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise bu güzel proje için Başkan Palancıoğlu’na teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR’İN 150 MİLYON TL’LİK KONFORLU YOLU, YAKUT MAHALLESİ’Nİ RAHATLATTI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehrin kuzeyindeki Yakut Mahallesi’ni Kocasinan Bulvarı’na bağlayarak şehrin güneyi ile birleştirecek üst geçit köprüsü ve bağlantı yolun vatandaşın hizmetine açarken, 150 milyon TL’lik yol Yakut Mahallesi’nde trafik akışını daha hızlı ve daha konforlu hale getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 10 binin üzerinde nüfusa yaklaşan Yakut Mahallesi’nin şehirle bütünleşmesine ve etrafındaki mahallelerle birlikte çok daha kolay ulaşım imkânına kavuşmasına yönelik sürdürdüğü proje tamamlandı. Yakut Mahallesi’nde Dünya Ticaret Merkezi istikametinden gelen Kocasinan 3838. Cadde’nin, Kocasinan Bulvarı’na bağlantısı tamamlanarak, hizmete sunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde, yerli ve milli otomobil TOGG ile yeni hizmete açılan yolu deneyimledi. Başkan Büyükkılıç, sürücü koltuğuna otururken, araç içerisinde AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm de eşlik etti.

‘Çok Güzel, Muhteşem’

Büyükkılıç, araç içerisinde hem vatandaşları hem de çalışma yapan personeli selamlarken, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, yeni açılan yolu, ‘çok güzel, muhteşem’ diyerek nitelendirdi.

Başkan Büyükkılıç, araç içerisinde, “Şuanda Dünya Ticaret Merkezimiz, önceki ismi fuarın oradan, Yakut Mahallesi içerisindeki demir yolu üzerinden geçen köprümüz ile Kocasinan Bulvarı’na oradan Fuzuli ve Sivas Caddesi’ne, ardından Köşk Mahallesi’ne rahatlıkla ulaşacak şekilde bir ana arteri hayata geçirmiş oluyoruz” diye konuştu.

“Durmak Yok, Koşmaya Devam Diyoruz”

Şehrin, trafiğine en büyük katkı sağlayan ana arterlerden birisi hayata geçtiğini vurgulayan Büyükkılıç, “Şehrimize hayırlı, uğurlu olsun. Durmak yok, koşmaya devam diyoruz, gece, gündüz demeden koşturuyoruz. Seçimlere 1 gün kala ayrıca bir güzellik kattı, şehrimizin değeri bir kez daha arttı” ifadelerini kullandı.

7 Bin 500 Ton Sıcak Asfalt Kullanıldı

Yapılan proje ile TCDD tarafından inşa edilen Demiryolu Üstgeçit Köprüsü, Büyükşehir Belediyesi’nce imar genişliği 30 metre olan yaklaşık 1000 metre uzunluğundaki ana arter, bağlantı yolları ve kavşak düzenlemeleri çalışmaları tamamlandı.

Ankara-Sivas demir yolu hattı üzerine dolgu kısımları toprakarme metodu, köprü üzeri öngermeli kirişler kullanılarak inşa edilen köprü, yaklaşık 100 metre açıklık ve 400 metre çıkış rampaları olmak üzere 500 metre uzunluğa sahip. Yapımı tamamlanan köprünün alt kısımlarında tali yollar ve U geçişler oluşturularak güvenli ve konforlu ulaşım ağı tesis edildi. Çalışma kapsamında yaklaşık 7 bin 500 ton sıcak asfalt kullanıldı.

Çevre açısından önemli kazanımlar elde edilecek bu önemli çalışma kapsamında aydınlatma sistemleri yapıldı, güvenlik bariyerleri oluşturuldu, yaya yolları ve peyzaj düzenleme çalışmaları yapıldı.

Yeni Yol ile Ulaşım Çok Daha Hızlı ve Konforlu Olacak

Kamulaştırma giderleri hariç toplam maliyeti yaklaşık 150 milyon TL olan proje, Yakut Mahallesi ile Kocasinan Bulvarı’nı buluşturan kesişim bölgesinde, şehrin kuzeyi ile güneyi arasındaki bütünleşmeyi arttıracak. Proje ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki trafik yükü azaltılmış olacak ve yeni yol ile ulaşım çok daha hızlı ve konforlu hale gelecek.

KOCASİNAN’DAN BEKİR YILDIZ BULVARI’NA ALTERNATİF YENİ YOL, YENİ CAZİBE MERKEZİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ziyagökalp ile Yenidoğan’ın çehresini değiştirecek olan bin 400 metre uzunluğundaki yeni yapılan yol, çevre düzenleme ve park çalışmalarını inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hem bölgenin hem de şehrin çehresini değişeceği gibi bölgenin yeni bir cazibe merkezi olacağını vurguladı.

Yenidoğan Mahallesinde imara uygunsuz yapıların yıkımıyla yerine yeni yol, park ve çevre düzenlemesine başlanan alanı gezen Başkan Çolakbayrakdar, inceleme sonrası yaptığı değerlendirmede, yeni çalışmaların bölgeye değer katacağını söyledi.

Havaların güzel olmasıyla Kocasinan’ın dört bir yanında saha çalışmalarını artırdıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Bekir Yıldız Bulvarı’nın hemen yanı başında yer alan alanda yol çalışması, çevre düzenlemesi ve park çalışmalarına başladık. Yenidoğan ve Ziyagökalp ’in çevresini değiştirecek olan çalışmalar, en kısa zamanda hayata geçmiş olacak. Bekir Yıldız Bulvarı, şehrin ciddi manada trafik yükünü kaldıran bir güzergâh. Bunun yanında yan tarafın imara uygun bir şekilde imarlaşmasıyla birlikte hem bölgenin hem de şehrin çehresini değişecek. Kocasinan Belediyesi olarak kış mevsiminde de çalışmalarımızı sürdürmüştük. Çünkü hava şartları itibariyle çok yoğun bir şekilde kış yaşamamış olmamızdan dolayı saha çalışmalarımızı devam ettirdik. Bahar mevsimiyle birlikte havaların daha da güzelleşmesiyle saha çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Hemşehrilerimizin daha güzel bir şekilde yaşayabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, bölgenin ihtiyacına göre çözümler ürettiklerini sözlerine ekledi.

DOKTOR BAŞKANIN İNSAN VE SAĞLIK ODAKLI YATIRIMLARI YENİ DÖNEMDE DE SÜRECEK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın 5 yıllık hizmet döneminde kente kazandırdığı sağlık yatırımları vatandaşlardan takdir toplarken Başkan Büyükkılıç, yeni hizmet döneminde yeni sağlık projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hasta Yakını Misafirhaneleri, Hospis, Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi gibi önemli projelere imza atan Büyükkılıç, yeni dönemde Alzheimer Merkezi başta olmak üzere çok özel projeleri kente kazandıracak.

7 Nisan Dünya Sağlık Günü ve 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası kutlanırken, tüm alanlarda insan ve sağlık odaklı önemli yatırım ve projeleri hayata geçiren Başkan Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanında yine takdir toplayacak önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geride kalan 5 yıllık hizmet döneminde yerel yönetim hizmetleri kapsamında kenti imar ve ihya ederken, sağlık alanında da hem gönüllere dokunan hem de Türkiye’ye örnek olan projeleri vatandaşların hizmetine sundu.

Kente kazandırılan sağlık alanındaki projeler kapsamında belediye-hayırsever iş birliği ile engelli vatandaşlara yönelik hizmet veren ve engelleri ortadan kaldıran Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi Türkiye’nin en büyük engelsiz yaşam merkezi olarak dikkat çekti ve gönüllere dokunan hizmetlerini etkin bir şekilde sürdürüyor.

Başkan Büyükkılıç’ın ‘özel kardeşlerim’ diyerek bağrına bastığı engelli vatandaşların yüzünü güldüren, toplam 4 bin metrekare kapalı alanı ile farklı yaş grupları ve yaş aralıkları düşünülerek, 3 ayrı eğitim bloğu şeklinde tasarlanan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi 344 öğrenciye yuva oldu.

Dua Alan Ödüllü Proje

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi ile kente kazandırılan ödüllü proje HOSPİS ise hayata geçiriliyor. Kanser Hastalarına Tedavi Sonrası Bakım Merkezi, yaşamının son döneminde bulunan hastaların ya da terminal dönem kanser hastalarının huzur ve yüksek bir yaşam kalitesiyle yaşamalarını sağlamak amacıyla özel merkez ya da ev şeklinde hizmet verecek. Merkezin inşaat aşaması Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı ve iç tefrişatı da hayırsever iş insanı Saffet Arslan tarafından üstlenildi.

Hasta ve Hasta Yakını Misafirhaneleri

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Şehir Hastanesi ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile sağlık alanında çevre iller dâhil bölgenin talep gören merkezi konumunda olan Kayseri’ye gönüllere dokunan bir projeyi daha kazandırdı. Erciyes Üniversitesi karşısında ve Kayseri Şehir Hastanesi karşısında, hastanelerde yatarak tedavi gören hastaların yakınları için projelendirilen sıcak, konforlu ve sosyal donanımlı Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhaneleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de örnek gösterilen, Büyükşehir Belediyesi’nin gönüllere dokunan bir başka projesi oldu.

Türkiye’nin En Büyük Millet Bahçelerinden Birinde Sağlıklı Yaşam Merkezi

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, vizyon projelerinden, yapımı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde tamamlanan 1 milyon 260 bin metrekarelik alana sahip Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Büyükşehir’in çalışmalarını sürdürdüğü tesislerin hizmete girmesiyle yeni sosyal alanlara kavuştu.

Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde hizmete açılan ve Kayserililerden yoğun ilgi gören Sağlıklı Yaşam Merkezi ile yine sağlık alanında farklı bir tesisi daha Kayseri’ye kazandırmış oldu. Merkez ile sağlık turizmine de katkı sağlanması amaçlanıyor.

Öte yandan yine belediye-hayırsever iş birliği korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Eczacı Cem Seyhan anısına eşi Uğur Seyhan ile ailesi tarafından Eczacı Cem Seyhan 112 Acil Sağlık istasyonu yaptırıldı. Belediye-hayırsever iş birliğinde yapımı tamamlanan tesis kullanım için Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Pandemi sürecinde Başkan Büyükkılıç’ın talimatlarıyla dezenfektan ve maske üretip ücretsiz şekilde dağıtan Büyükşehir Belediyesi, esnaflara destek sağlarken, filyasyon ekiplerine araç ve personel desteğinin yanında, sağlık çalışanlarına da ücretsiz ulaşım hizmeti sunmuştu.

Yine Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile Şeker Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi hayata geçirilirken insan ve sağlık odaklı, çölyak rahatsızlığı ve glüten duyarlılığı bulunan kişiler ile sağlıklı yaşam için glütensiz beslenmeyi tercih edeceklere yönelik Glütensiz Kafe de hizmet veriyor.

Deprem bölgesinde 15 bin 300 depremzedeye hizmet veren Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği ilçe ilçe hizmetlerini sürdürürken, Türkiye’de bir ilk olan KAYMEK’ten Sağlık Çalışanlarına Türk İşaret Dili Kursu, yine Türkiye’de İlk olan Eczacı Asistanlığı Kursu açarak, sağlık sektörüne ve istihdama katkı sağlandı.

Başkan Büyükkılıç’tan İnsan Odaklı Yeni Proje: Alzheimer Merkezi

Sağlık alanında önemli ve anlamlı projeleri hayata geçirerek, hem vatandaşların hayatını kolaylaştırıp hem de dua alan Başkan Büyükkılıç, bunlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyükkılıç’ın, yeni 5 yıl projeleri arasında yer alan Alzheimer Merkezi, alzheimer rahatsızlığı bulunan vatandaşlar ve yakınlarına zorlu süreçte destek sunmak amacıyla kente kazandırılacak.

Alzheimer Merkezi ile gündüz bakım hizmeti vererek yapılacak etkinliklerle alzheimer hastalığı bulunan bireylerin kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak, zihinsel rehabilitasyon çalışmaları ile onları yaşama bağlamak ve yaşam kalitelerini arttırarak hastalığın evre atlamasını geciktirmek hedefleniyor.  Aynı zamanda alzheimer hastalarına bakım veren bireylere ve yakınlarına bir nebze olsun nefes aldırmayı ve omuzlarındaki ağır yüklerini biraz olsun hafifletmeyi amaçlayan merkezde, zihinsel aktiviteler, psiko-motor aktiviteleri, müzik aktiviteleri, sanat aktiviteleri, sosyo-duygusal aktiviteler, özel gün kutlamaları, gezi programları, bedensel egzersizler gibi faaliyetler yer alacak.

Alzheimer Merkezi Projesi’nin yanı sıra yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin insan ve sağlık odaklı projelerinden bazıları şu şekilde:

“Alzheimer hastalarına ücretsiz Aklım Sende saati dağıtılacak. Çocuklara beslenme desteği sunulacak. Sıcak Yuvam Projesi hayata geçirilecek. Mobil Göz Tarama Otobüsü hizmete sunulacak. Sağlık Çalıştayı’nın ardından yeni dönemde de Sağlık Turizmi Kongresi gerçekleştirilecek.”

“Önce İnsan, Önce Sağlık”

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi çerçevesinde hizmet ettiklerini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Şehrine ve insanına sevdalı yerel yöneticiler olarak insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle sağlık alanında önemli projelere imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah yeni dönemde de önce insan, önce sağlık diyerek bu yatırım ve projelerimizi arttırarak aynı zamanda örneklik teşkil ederek sürdüreceğiz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Dünya Sağlık Günü ile Sağlık Haftası’nı kutlayarak, “Sağlığımızı önemsiyor, fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarımıza da bu vesileyle bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Başta Kayserili hemşehrilerim olmak üzere milletimizin ve tüm insanlığın Dünya Sağlık Günü ile Sağlık Haftası’nı kutluyor, sağlık ve esenlik diliyorum” dedi.

MELİKGAZİ’DE MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR

Melikgazi Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi mezarlıklarda kapsamlı bir temizlik ve bakım çalışması yaparak bayram ziyaretine hazır hale getirdi.

İlçe genelindeki mezarlıklarda bayram öncesi, çevre düzenleme, temizlik ve bakım onarım çalışmalarını sıkılaştırdıklarını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bayram süresince vatandaşlarımızın rahatlıkla kabir ziyaretlerini yapabilmesi için yoğun çalışan ekiplerimiz, mezarlıkların içerisindeki yabani ot temizliklerinin yanı sıra yürüyüş yolları ve ağaçların da bakımlarını yaptılar. Vatandaşlarımızın, vefat eden yakınlarının kabirlerini temiz ve huzurlu bir ortamda ziyaret edebilmeleri için ilçemizdeki mezarlıkları temizleyerek hazır hale getiren ekiplerimize emekleri için teşekkür ederim.” dedi.

Başkan Palancıoğlu, mezarlıklarda çevre düzenleme temizlik ve bakım-onarım çalışmalarının programlı bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ Paneli, “Müzeler Haftası” ve ücretsiz müzelere ziyaret, TBB Meclis Üyesi Seçimleri, Değerlendirme Toplantısı, Arıcılığa destek, Enerji tasarrufu, Sanat Galerisi’ne tam not

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI’ PANELİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420