Vali Gökmen Çiçek İlk Adım Çevre Yürüyüşü Etkinliğine Katıldı

Vali Gökmen Çiçek, 1-7 Haziran Çevre Haftası kapsamında, “81 ilde 81 Milyar Adım” sloganıyla; 81 ilde  eş zamanlı olarak gerçekleştirilen, Kayseri Koramaz Vadisi’ndeki “İlk Adım Çevre Yürüyüşü” etkinliğine katıldı.

Etkinlik öncesinde, Ağırnas Yeraltı Şehri’nde Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve eşi Necmiye Büyükkılıç; dehlizleri, mağaraları, yeraltı şehir kalıntılarıyla 3000 yıl öncesinden insanların yerleşim yeri olarak kullandıkları Ağırnas Yeraltı Şehri’nin tarihi hakkında bilgiler aldılar. Daha sonrasında Ağırnas Mahallesindeki Mimar Sinan’ın doğduğu evi ziyaret ettiler.

Kayseri’nin muhteşem yerlerini görüyorum

Yürüyüş sonrasında, Kayseri’nin muhteşem yerlerinin gördüğünü ifade eden   Vali Çiçek; “Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’ın rehberliğinde Kayseri’yi tanıyorum. Kayseri’nin muhteşem yerlerini görüyorum. Kayseri ile ilgili hikayeler, efsaneler, tarihe mal olmuş ve tüm Türkiye tarafından bilinen detayları öğreniyorum.” dedi.

Bu şehir bambaşka bir hazinenin üzerinde duruyor

Şehirdeki tarihi ve kültürel yapıdan her gün daha çok etkilendiğini belirten Vali Çiçek; “Çevre Haftası sebebiyle düzenlenen etkinliğe katılmış olduk. Yürürken Büyükşehir Belediye Başkanımızla ve il müdürlerimizle sohbet ettik. İlimizdeki sorunları konuşma fırsatı, hemşerilerimizle kucaklaşma imkanı bulduk. Güzel bir hafta sonuydu. Bizim için de verimli oldu. Özellikle bu hafta sonu anladım ki bu şehir başka bir şehir bu şehir bam başka bir hazinenin üzerinde duruyor.” dedi.

Tüm insanlar bu muhteşem coğrafyayı görmeliler

Vali Çiçek konuşmasının devamında; “Geldiğim 16 günden beri Kayseri’nin sokaklarını dolaşıyorum. Tarihi ve turistik yerlerini geziyorum. Her yerinde ayrı büyüleniyorum. Bugün de Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte yer altı şehrini gördüm. İnanılacak gibi değildi. Muhteşem Ağırnas Yer Altı Şehri’ni, Turan Mahallesi’ni, Mimar Sinan’ın Evini gördüm. Hepsi bambaşka güzeldi. Büyükşehir Belediye Başkanımızla bizi buralarda daha fazla göreceksiniz. Çünkü tanıtımını yapmaya karar verdik. Sadece Kayserililer değil tüm Türkiye ve tüm Dünya üzerindeki insanlar gelip bu muhteşem coğrafya üzerindeki güzellikleri görürler.” dedi.

Unesco Geçici Miras Listesi’nde yer alan, doğal güzelliklerin ve tarihi zenginliklerin bir arada olduğu Koramaz Vadisi’nde yapılan İlk Adım Çevre Yürüyüşü; Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, il protokolü ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ENGELLİLERİN ÖTV’SİZ ARAÇ ALMA HAKKINA MÜDAHALE, SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINA VE İNSAN HAKLARINA AYKIRIDIR!

ENGELLİLERİN HAKLARINA ERİŞİM PLATFORMUNDAN BASINA VE KAMUOYUNA ENGELLİLERİN ÖTV’SİZ ARAÇ ALMA HAKKINA MÜDAHALE, SOSYAL DEVLET …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427