VALİ ÇİÇEK VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “KALE VE MÜZE” ZİYARETİ

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Kalesi ve bünyesindeki İç Kale Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek, Kayseri’nin binlerce yıllık tarihinden gelen eserleri inceledi. Başkan Büyükkılıç, “Kalemizde bulunan Arkeoloji Müzemizde incelemelerde bulunduk. Tarihi ve tarihin bize bıraktığı mirası bugüne ve geleceğe taşımak bizim için bir borçtur” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu yapılarak şehre kazandırılan Tarihi Kayseri Kalesi’nde incelemelerde bulundu.

Kayseri Kalesi ve içerisinde yer alan İç Kale Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret eden Büyükkılıç ve Çiçek, Kayseri’nin binlerce yıllık tarihinden gelen eserleri inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Kalesi’nde yaptığı konuşmada, medeniyetler şehri Kayseri’yi her yönüyle turizm şehri yapmayı hedef edindiklerini ifade ederek, “Tüm paydaşlarımızla birlikte Kayseri’yi her yönüyle turizm şehri yapmak öncelikli hedefimizdir. Bu kapsamda Kayseri’ de bulunan müzelerimiz de geçmişten geleceğe bir köprü durumundadır. Binlerce yıllık tarihinden gelen eserlerin gelecek nesillere aktarıldığı müzelerimizi gezdik ve bilgi paylaşımında bulunduk” diye konuştu.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, vatandaşlarla da sohbet etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Vali Gökmen Çiçek Turizm Acentaları ve Otel Yöneticileriyle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Vali Gökmen Çiçek, Kayseri turizminin tanıtılması amacıyla Turizm Acentaları ve Otel yöneticileri ile kahvaltıda bir …