Ürgüp’te ağaç katliamı!

NACİ İŞLER/ÜRGÜP/NEVŞEHİR

Ürgüp Belediyesi şehrin işlek ana yolları ve kaldırım çalışmaları nedeniyle trafik neredeyse durma noktasına geldi. Ürgüp Cumhuriyet meydanı çevresinde Ürgüp Belediyesinin başlatmış olduğu sıcak asfalt çalışması sırasında ana yollar daraltılıyor. Bu arada kaldırımların genişletilmesi için yaklaşık 8 adet akasya ağacı bir gece yarısı yok edildi. Buna ilçe esnafları kadar vatandaşlarda bir kaldırım için ağaç katliamına bir anlam veremedi ve tepki gösterdi.

Ürgüp’ü ve Kapadokya bölgesini gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler araçlarını park edecek yer bulamıyor. Turistler Ürgüp’ü göremedikleri ve daha çok gezemedikleri için çok üzgün olduklarını belirterek belediyeye sitem ediyor. Ana yollar daraltılıp kaldırımların genişletilmesine bir anlam veremediklerini belirterek bu nedenle yakın kasaba ve İlçelere gitmek zorunda kaldıklarına dikkat çekiyor.

Ürgüp’ün nüfusuna oranla caddelerdeki araç sayısının fazla olması ve otoparkların yetersizliği trafikte yoğunluğun başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Yerli ve Yabancı turistlerin etkisiyle trafik sık sık aksıyor ve duruyor. Turizmin getirdiği trafik yoğunluğu hem sürücüler hem de yayalar için zorluklar yaratıyor. Bu durum karşısında esnaflar kadar Ürgüplü vatandaşlaroa cadde ve sokakların yanı sıra kaldırımlarda bile  ağaç kesilmesi yerine dikilmesini öneriyor. ‘Ağaçların kaldırımda bir zarar yok. Oysa yeşilliğin güzelliği şehre ayrı bir güzellik katıyor’ derken esnaflarda alışveriş yapamayan yerli ve yabancı turistleri seyrederek  işyerlerini siftahsız açıp kapattıklarını iddia ediyor.

 

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ORTAHİSAR ESNAFI: YAKDIN BİZİ BAŞKANIM

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR Nevşehir Ürgüp ilçesi Ortahisar beldesi belediyesi Abdüoğlu cami önü çarşı meydanını trafiğe kapattı …