Ülkemizin Geleceği Çocuklar Lider Çocuk Tarım Kampında Farkındalık Eğitiminde

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının koordinasyonunda, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz organizasyonuyla gerçekleştirilen 2022 yılı kamp programı etkinliklerinin bu yıl ki teması “Uluslararası Geleneksel Su Ürünleri Yetiştiriciliği” olarak belirlendi. Bu tema ile çocuklara eğlenceli ve neşeli bir şekilde doğa ile iç içe bir ortamda farkındalık eğitimi verildi. Bu yıl 23-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında Talas İlçesi Yüksek Mimar Selçuk Karakimseli İlköğretim okulundan 35 öğrenci ve öğretmenleri katılarak “Lider Çocuk Tarım Kampı” programı gerçekleştirildi.
İl Müdürlüğünün tanıtımı ile başlayan etkinlik programının ilk gününde, öğrencilere Melikgazi Belediyesine ait atık ayrıştırma ünitesi ardından Melikgazi belediyesine ait Atık Ayrıştırma Ünitesine ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte geri dönüşüm ünitelerinden kâğıt fabrikasına gezi düzenlenerek, geri dönüşümün önemi hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.
Etkinlik programının devamında, küçükbaş ve büyükbaş hayvan işletmesi ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin Bünyan da bulunan pastörize süt işleme tesisi gezildi.
Kampın üçüncü gününde Pınarbaşı ilçesinde bulunan balık çiftliği ziyaret edilerek, balık üretimi konusunda bilgilendirmeler yapıldı.
Son gün Sarımsaklı Barajı kampında Kayseri SPOR AŞ ve Kayseri Olta Balıkçıları Derneği’nin katkılarıyla birbirinden farklı sportif oyun alanları ve kampa katılan çocukların gösterilerinin ardından öğrencilere olta hediye edilerek balık tutma etkinliğinde bulunuldu. Etkinliklerin sonunda düzenlenen sertifika töreninde, öğrencilere katılım belgeleri takdim edilerek tören sonunda çocuklara fanusta balık hediye edildi.
Katılımcı öğrenciler ile sohbet edip tek tek ilgilenen İl Müdürü Mustafa Şahin:” Dünya’daki balık tüketiminin aşağı yukarı dörtte birini ülkemiz tüketiyor. Balık üretiminde iyi bir noktada olmamıza rağmen tüketimde maalesef gerideyiz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz.” ifadelerini kullandı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERÜ Rektörü Kayseri Lisesi’nde, Büyükkılıç, Üniversiteli Gençlerle, Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı, Rektör Filistin’le Dayanışma Platformunu Ziyaret etti, Dorak Holding Kariyer Buluşması, NNYÜ’de May Fest etkinliği

Rektör Prof. Dr. Altun, Kayseri Lisesi’nde  Öğrenciler ile Bir Araya Geldi Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420