Tenzor International Cup Open Winter Series 2023/2024, Aralık ayında Bodrum’da başlıyor.

Tenzor International Cup adlı uluslararası yelken regattaları serisi, regattaların programını ve ufuklarını genişletiyor.

Projenin düzenleyicileri – Türkiye’nin Tenzor Yelken Kulübü, Türk Yelken Federasyonu’nun desteğiyle, beş aşamalı bir kış serisi kuruyor; Tenzor International Cup Open Winter Series 2023/2024.

Projenin temeli, Bodrum’da bulunan güzel bir marina ve Akdeniz’e erişim sunan Radisson Collection Hotel’de olacak. Uygun lojistik ve tam hizmet yelpazesi, yarışmacılara maksimum konfor sağlayacak.

Regattalar, Aralık 2023’ten Nisan 2024’e kadar her ay düzenlenecek ve uluslararası bir katılımcı grubunu bir araya getirecek.

Yarışmalar, filo yarışı formatında ve su üzerinde doğrudan değerlendirme ile J/70 tekne sınıfında düzenlenecektir. Her aşamanın programı, üç yarış gününü ve bir antrenman gününü içerir.

Takımlar, kendi tekneleriyle veya ev sahibi organizasyon olan Tenzor Yelken Kulübü Türkiye tarafından kiralanmış teknelerle katılabilirler.

Türk yelkenci Burak Zengin, projenin sportif ve idari başkanı olarak görev yapıyor. Profesyonel bir yelkenci olarak Burak Zengin, çeşitli regattalar ve serilere katılmaktadır. EKER takımının bir parçası olarak, Burak J/70 sınıfında Türkiye şampiyonalarını, 2022 Avrupa Şampiyonası’nda Fransa’da bronz madalya, 2021’de Monaco Kış Serisi’nin ilk aşamasında “gümüş” madalya kazandı. İsviçre’de Star Sailing League Gold Cup eleme turunda dördüncü oldu. Ayrıca J/70 sınıfındaki ABD şampiyonalarında (Midwinter Championship, North American Championship) yüksek spor sıralamasına sahip düzenli bir katılımcıdır. Organizatör olarak, Burak Türkiye’de J/70 sınıfındaki Türkiye Turu ve diğer regattalar için başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

FUTBOLDAKİ EKSİLERİMİZ+ARTILARIMIZ VE BİLMEDİKLERİMİZ…

İlhan KARAÇAY yazdı: *Dünyanın en iyi ve yetenekli milli takımına sahibiz… *Bu takımı yönetemiyoruz ve …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420