TeknoVizyon Dijital Devrim Etkinliği

Türkiye Bilişim Derneği Kayseri Şubesi tarafından 09 Kasım 2023 günü TeknoVizyon isimli bir etkinlik düzenlendi. Bu seneki teması dijital devrim olarak belirlenen etkinlikte yapay zeka, siber güvenlik, bulut bilişim ve büyük veri konuları ele alındı.
Tamamen yapay zeka ile hazırlanan ve seslendirilen videolarla başlayan etkinliğin açılış konuşmaları Türkiye Bilişim Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Osman Yıldırım ve Derneğin Genel Başkanı Rahmi Aktepe tarafından yapıldı. Kayseri Şubesi Başkanı Osman Yıldırım konuşmalarında Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan tayyare fabrikası ve Sümerbank bez fabrikası ile o zamanın ileri teknolojilerinin kullanıldığı bu kadim şehirde Kayseri’de bulunan potansiyeli ortaya çıkarmak istediklerini, gençlere rol model olacak kişileri şehre getirerek buluşturmak istediklerini belirtirken, Genel Başkan Rahmi Aktepe Türkiye’nin ilk Dünyanın ikinci bilişim derneği olan Türkiye Bilişim Derneği hakkında çeşitli bilgiler verdi.
Gün boyu süren etkinliğe sponsor olan firmalarla birlikte Yılmaz Barçın, Hakan Uzuner, Gökhan Yüceler, Erdal Özkaya, Cüneyt Batmaz, Yavuz Samur, Şenda Yıldırım Çelik ve Ahmet Şerif İzgören çeşitli sunumlar yaptı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı etkinlik yapılan hediye çekilişleri ile son buldu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Ekonomi-teknoloji haberleri, TUİK haberleri (18.11.2023

ATIRIMLAR ŞEHRİ İSTANBUL Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul’a yapılan köprü ve tünellerle adeta …