Tapuda dublörle dolandırıcılık operasyonu: 10 gözaltı

İlginç dolandırıcılık yöntemlerine Bursa, Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçeleri ile Edirne’de bir yenisi eklendi. Tapu Müdürlüğü’nde çalışan memurlarle işbirliği yapan ve değerli tapuları olan vatandaşlara benzeyen dublörler kullanarak tapu satışları yapan bir çetenin 10 elemanı yakalandı. Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, bazı tapu sahiplerinin haberleri olmadan tapularında değişiklik yapıldığı ihbarı üzerine teknik ve fiziki takip yaptı. Daha sonra bazı varlıklı ailelerin tapularını dublör olarak kullanıp söz konusu arazilerin tapu ve noter devir işlemlerini yaptıklarını tespit eden ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Yakalanan 10 çete üyesinden 8’i tutuklandı, 2’sine adli kontrol verildi.Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de bir cinayet, 6 yaralama, 2 ceset, Ankara’da kaza: 4 ölü, 18 yaralı

Kayseri’nin Talas ilçesi Bahçelievler mahallesi 6153. sokakta bulunan eve baskın yapan grupla evdekiler arasında kavga …