Talas’ta mobil berber sevildi, yatırımlara ek kaynak aktarıldı

BERBER MOBİL, SAÇLAR ŞEKİL

Talas Belediyesi tarafından, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara yönelik olarak başlatılan ücretsiz mobil berber uygulamasında sona gelindi. ‘Yar Saçların Lüle Lüle’ diyerek yola çıkan mobil berber aracı, 22 kırsal mahallede ücretsiz saç tıraşı yaptı.

Pandemi döneminde işlerine ara vermek zorunda kalan berber ve kuaförlere destek olmak ve salgınla mücadele çerçevesinde teması azaltmak amacıyla başlatılan uygulamadan toplam bin 206 vatandaş yararlandı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Cebir Mahallesi ile başlayan uygulama Endürlük Mahallesi ile son buldu.

MUHTAR VE VATANDAŞLARDAN UYGULAMAYA TAM NOT

Uygulamadan faydalanan vatandaşlar, salgından dolayı tıraş için şehir merkezine gitmek istemediklerini söyleyerek belediyenin sunduğu hizmet sayesinde berber ve kuaför ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti. Pandemi döneminde böyle bir uygulamanın başlatılmasından memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Konuyla ilgili düşüncelerini aktaran mahalle muhtarları da uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını ve belediyenin pandemi döneminde kalabalık ortamlardan uzak durmak isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırıcı bir faaliyet gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

ESNAFTAN BAŞKAN YALÇIN’A TEŞEKKÜR

Kırsal mahallelerde saç tıraşı yapan berber ve kuaförler de mobil berber uygulaması sayesinde iş yapma imkanı bulduklarının altını çizerek “Berber ve kuaför esnafına can suyu veren Başkanımız Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyoruz. Zor günlerde bize iş kapısı açtı. Allah razı olsun” diye konuştu.

YATIRIMLARA 3.4 MİLYONLUK YENİ KAYNAK

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ait 4 adet villa parseli düzenlenen açık artırma ihale ile satıldı. Talas Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarda kaynak olarak kullanacağı arsa satışından 3 milyon 432 bin lira gelir elde edildi.

Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Yardımcısı İsmail Güngör’ün başkanlığında gerçekleştirilen ihalelerin ilkinde, Harman Mahallesi Özel Erciyes Koleji’nin güneyindeki villa parselinin satışı yapıldı. 1 milyon lira muhammen bedelli ihaleyi 1 milyon 383 bin liralık son teklifi ile İlyas Aksu kazandı.

Yukarı Mahalle 6274 Sokak 1109 ada 9 ve 10 numaralı parselde bulunan 2 adet villa arsasını ise 678 bin ve 670 bin liralık teklifleri ile Ahmet-Mahmut-Ezgi Korkmaz ortaklığı elde etti.

Reşadiye Mahallesi Huzur Sokak ile Çisem Sokak’ın kesişimi 171 ada 18 parselde bulunan villa arsasının sahibi ise 701 bin liralık son teklifi ile Kerem Ekici oldu.

Böylece satışı gerçekleşen toplam 4 adet villa parselinden 3 milyon 432 bin lira gelir sağlandı.

BAYRAM SONRASI PAZARLIK VAR

Öte yandan satışa sunulan 1 villa parseli ile 7 adet konutun satışı ise pazarlığa kaldı. Yeterli teklif verilmediği için pazarlığa bırakılan taşınmazların ihalesine 28 Temmuz Çarşamba günü devam edilecek.

Pazarlığa bırakılan villa parseli ve konutlarla ilgili olarak Talas Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 0352 437 00 54/2420 ve 2440 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir. İstekliler, ihale şartnamesini de yine aynı birimden temin edebilir.

Ayrıca www. talas.bel.tr/duyurular adresinden satılık taşınmazların videosunu incelemek mümkün olacak.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …