Talas’ta kupa finaline davet, eğitim, vergi uyarısı,Melikgazi’de, şampiyon, yıkım, kanal temizliği

BAŞKAN YALÇIN’DAN İSTANBUL’DAKİ KAYSERİLİLERE MAÇ DAVETİ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayserispor’un Sivasspor ile İstanbul’da yapacağı Türkiye Kupası final maçı için İstanbul’daki Kayserilileri stada davet etti.

26 Mayıs Perşembe günü saat 20.45’te İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki final maçı için İstanbul’un dört bir yanına asılan bilboarlarla çağrıda bulunan Başkan Yalçın, mesajında “Tek Yürek Olalım, Kupayı Alalım. Taraftarlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı’na bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Daha önce Türkiye Kupası’nı 2007-2008 sezonunda Gençlerbirliği’ni penaltı atışlarıyla eleyerek kupayı müzesine götüren Kayserispor, kupayı ikinci kez kazanmayı hedefliyor.

TALAS’TA SÜREKLİ KALİTE İÇİN SÜREKLİ EĞİTİM

Talas Belediyesi’nin vatandaşlara sunduğu hizmetin kalitesini artırmak amacıyla her yıl düzenliği Türk Standartları Enstitüsü (TSE) TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) eğitimi başladı. Beş gün sürecek eğitimlerde katılımcılara KYS sertifikası verilecek.

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan eğitimin açılış toplantısına Talas Belediye Başkanvekili Hami Türkyar, Başkan Yardımcıları Ali Küçükoğlu ve Koray Kök, birimlerde görevli kalite yönetim sistemiyle ilgili personel katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kalite Yönetim Sistemi Birim Sorumlusu Mehmet Ali Çetinkaya eğitimle ilgili bilgiler vererek, “Belediyemizde 2005 yılında başlayan süreçte 2006’dan itibaren Kalite Yönetim Sistemi uygulanmakta. Çeşitli eğitimler düzenleniyor ancak kalite ile ilgili eğitimlere ayrı önem veriyoruz. Her yıl iki kez TSE tarafından tetkikler gerçekleştiriyor. Temmuz ayı içinde tekrar tetkik olacak. Tetkikten önce bilgilerimizi güncellemek adına TSE’den eğitim talep etmiştik. Aysel hanım bu nedenle bizimle beraber. Beş gün boyunca eğitim sürecek.” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR KALİTE İÇİN EĞİTİM”

Daha sonra konuşan Talas Belediye Başkanvekili Hami Türkyar ise, Talas Belediyesi’nde 15 yıldır kaliteli hizmet için çalışıldığını belirterek, “Bilgi ve birikimleri, değişen ve gelişen şartların değerlendirilmesi ve kalitenin sürdürebilir hale gelmesi için her yıl bu eğitimi düzenlemekteyiz. Bu kapsamda TSE Bölge Müdürlüğümüze ve Aysel hanıma çok teşekkür ediyoruz. Katılan personele teşekkür ediyor, eğitimin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından TSE’de görevli Dr. Makine Mühendisi Aysel Engin tarafından Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi verilmeye başlandı.

Beş gün boyunca devam edecek eğitim programında katılan personele Kalite Yönetim Standardı ile bilgilerin sonunda sertifika verilecek.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, DÜNYA YÜZME ŞAMPİYONU MEHLİKA KUZEH YALÇIN’I KUTLADI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yüzme dalında Fransa’nın Normandy kentinde gerçekleşen Okullar Arası Dünya Şampiyonası’nda dünya ikincisi, dünya dördüncüsü ve dünya şampiyonu olan Mehlika Kuzeh Yalçın’ı kutlayarak tebrik etti.

Sporcunun başarılarının devamını dileyerek sporculara her zaman destek olan bir belediye olduklarını dile getiren Başkan Dr. Palancıoğlu, “Kayseri Doğa koleji öğrencisi Mehlika Kuzeh Yalçın, 14-22 Mayıs tarihleri arasında Fransa’nın Normandy kentinde düzenlenen Okullar Arası Dünya Yüzme Şampiyonası’nda 100 metre kelebek stil yarışında dünya dördüncüsü, 4×100 mix bayrak yarışında dünya ikincisi ve 200 metre kelebek stil yarışında dünya şampiyonu oldu. Elde ettiği bu güze başarılardan dolayı sporcumuzu ve ailesini tebrik ediyorum. Kayserimizin her alanda olduğu gibi sporda da maşallahı var. Bizde her zaman spora destek olan bir belediye olarak, başarılara imza atan genç sporcularımızı daima destekleyeceğiz. Onları gelecekte daha başarılı yerlerde görmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Spor dallarına yapılan güzel yatırımlar olunca başarı da kendiliğinden geliyor. Genç sporcumuzun başarılarının daim olmasını dilerim.” diye konuştu.

MELİKGAZİ’DE 600′ E YAKIN METRUK YAPI YIKILDI

Çeşitli nedenlerle zamanla kullanılamaz hale gelerek çevredeki vatandaşlar için risk oluşturacak seviyeye gelen eski yapılarla mücadele eden Melikgazi Belediyesi son üç yılda 600’e yakın metruk yapı yıkarak büyük bir çaba ve başarı gösterdi.

Metruk yapıların çok ciddi bir sorun olduğunu ve bu yönde ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde çok fazla gecekondu ve metruk yapı var. Çarpık yapılaşmayı Melikgazi’de sorun olmaktan çıkarmak için çalışıyoruz.  Bunlarla ilgili yasal süreç biter bitmez bu işlemleri yapıyoruz. Şu anda 3 yıl içerisinde Melikgazi’de toplam 600’e yakın metruk yapıları yasal süreci tamamlayıp yıkıyoruz. Yapıların çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalması ve buralar zararlı alışkanlıkları bulunan kişilerin mekanı haline gelmesiyle risk oluşturuyor. Dolayısıyla yıkımlarla bu mahallelerimiz nefes alıyor daha güzel bir hale geliyor. Aynı zamanda yıkılan alanlarda park, sosyal tesis veya okul yerlerini imarına göre önünü açmış oluyoruz. Sadece bugün ve yarın yıkayacağımız 13 tane metruk yapı var, onları temizleyeceğiz. Dün 3 tane de Esentepe’de yine metruk yapılar yıkıldı. Dolayısıyla hemen hemen her gün birkaç tane eski metruk yapıları yıkıp ilçemizi, güzelleştiriyoruz. Kimseyi mağdur etmeden, memnun bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla ekip arkadaşlarıma emekleri için tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

FRANSA’DA BİR OLİMPİYAT MADALYASI’DA MELİKGAZİ BELEDİYESPOR KULÜBÜNE

14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Fransa’da yapılan 19.ISF Gymnasia’de Liseler Gençlik Olimpiyat Oyunlarında üçüncü olan Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü Sporcusu Fatma Arslan alkışlarla havalimanında coşkuyla karşılandı.

Olimpiyat 3.cüsü olarak büyük başarıya imza atan Fatma Arslan’ı tebrik eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi Spor Kulübü sporcumuz Liseler Olimpiyat Oyunlarında Olimpiyat üçüncüsü oldu. Fransa’da Türk bayrağı açan sporcumuz ülkemizi ve Kayserimizi gururlandırmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Havalimanından heyecanla karşılanan kızımıza hocaları ve ailesi tarafından büyük ilgi vardı. Bizi de gururlandırdı. Melikgazi Belediyesi olarak birçok branşta spora destek oluyoruz. Görüyoruz ki desteklerimiz boşuna değil. Böyle olunca daha çok seviniyor mutlu oluyoruz. Başarıları bizlerinde göğsünü kabartıyor. Böylece desteklerimiz de artarak devam edecek. Kızımızın başarılar elde etmesinde emeği çok olan antrenörlerini ve Arslan Ailesini tebrik Eder başarılarının devamlı olmasını dilerim.” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’DAN VERGİ HATIRLATMASI:  “SON GÜN 31 MAYIS”

2022 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin birinci taksit ödemeleri devam ediyor. 31 Mayıs Salı Günü’nün ödemeler için son tarih olduğunu hatırlatan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, vatandaşlara ödemelerini son güne bırakmama çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Başkan Yalçın, vergi ödemelerinin hem internet üzerinden hem de belediye hizmet binasında bulunan veznelerden yapılabileceğini söyledi.

Vezneden nakit veya kredi kartıyla yapılabilecek olan ödemelerin internet üzerinden de gerçekleştirilebileceğini ifade eden Başkan Yalçın, mükelleflerin www.talas.bel.tr adresinden giriş yaparak ‘ödeme işlemleri’ menüsünü tıklamaları gerektiğini dile getirdi.

Başkan Yalçın, şu ana kadar vergilerini ödeyen Talaslı mükelleflere teşekkür etti.

VEZNELERDE HAFTASONU MESAİSİ

Ödemede yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için her türlü hazırlığı yaptıklarını belirten Başkan Yalçın, bu kapsamda veznelerin hafta sonu da açık olacağını ifade etti.

Buna göre, hafta içi 25-26-27-30-31 Mayıs günleri saat 19.00’a kadar açık olacak vezneler, 28 Mayıs Cumartesi ile 29 Mayıs Pazar günleri 09.00-16.00 arasında hizmet verecek.

MELİKGAZİ, ÇİFTÇİLERE DESTEK İÇİN SULAMA KANALLARINI TEMİZLEDİ

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu kanallarda su israfını önlemek ve suyun çiftçilere daha sağlıklı ulaşmasını sağlamak amacıyla sulama kanallarında temizlik yapıldığını söyledi.

Kırsal mahallelerdeki çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini daha rahat sürdürebilmesi için sulama kanallarını temizleyerek açtıklarını belirten Başkan Dr. Palancıoğlu şunları söyledi:

“Su kanallarının sağlıklı bir şekilde akmasına engel olan yabani ot ve çamurları temizleyerek kanallar açıldı. Artık daha seri bir su akışı olacaktır. Aynı zamanda ihtiyaç olan yerler içinde yeni su boruları döşendi. Verimli bir tarım dönemi olur inşallah. Ayrıca ihtiyaç görülen alanlarda da onarım çalışması yapıldı. Melikgazi Belediyesi olarak çiftçilerimize tohum desteği ile katkıda bulunuyoruz. Biz belediye olarak her zaman çiftçimizin yanında yer aldık, almaya da devam edeceğiz. Sulama kanallarının temiz olması çiftçilerimiz için büyük önem taşıyor. Bundan sonraki süreçte de ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Valilikte Üç Protokol Birden İmzalandı

Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı Develi İlçesi İzmirli Mahallesi’nde bulunan taşınmaz üzerine hayırsever …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420