Talas, Kocasinan ve Melikgazi Belediye haberleri (06.06.2022)

HAYDİ ÇOCUKLAR TALAS’TA SPORA
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından hayata geçirilen ‘Sporcu Fabrikası’nda 5 branşta düzenlenen kurslara kayıtlar başladı. Ayrıca Talasgücü Belediyespor bünyesindeki yaz futbol okullarına da kayıtlar alınıyor.
Basketbol, karate, güreş, masa tenisi, taekwondo ve futbol branşlarında ücretsiz olarak verilecek kurslara 8-16 yaş arasında olup Talas’ta ikamet eden çocuklar ve gençler başvurabilecek.
Kayıt için gerekli evraklar; aile hekiminden sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve kayıt merkezinde dolduracak formdan oluşuyor.
Basketbol, güreş, karate, masa tenisi ve taekwondo branşları için Yukarı Talas’ta bulunan eski Amerikan Koleji içindeki Talasgücü Belediyespor Kulübü ile Kayseri Üniversitesi Spor Salonu’na 8.30-17.30 saatleri arasında başvurular yapılabilecek. Başvurularla ilgili detaylı bilgi 0538 595 23 44 numaralı telefondan alınabilir.
YAZ FUTBOL OKULU
Yaz futbol okulu için ise yine Talasgücü Belediyspor Tesisleri ile Yamaç Paraşütü İniş Alanı’ndaki noktalara 17.00-20.00 saatleri arası kayıt için müracaat edilebilecek. Bu kursla ilgili ise 0543 652 34 31 numaralı telefondan detaylar öğrenilebilir.

KOCASİNAN’DA HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kocasinan Belediyesince Haziran Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında 13 gündem maddesi görüşülüp, karara bağlandı. Kocasinan Belediye Meclisi tarafından faklı kategorilerdeki yarışmalarda dereceye giren toplam 289 öğrencinin ‘Kocasinan’ın Yıldızları’ kapsamında ödüllendirilmesi için mecliste oy birliğiyle karar alındı. Kocasinan Belediyesi olarak eğitime ve öğretime hassasiyetle destek verdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu vurgulamak için sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle daha fazla vatandaşların yanında yer aldıklarını söyledi.
Kocasinan Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 13 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı. Meclis toplantısında Erkilet Osmangazi, Mithatpaşa, Kavakyazısı, Uğurevler, Saraybosna, Ziyagökalp, Sümer ve Beyazşehir Mahallelerinde imar plan maddeleri görüşüldü. Toplantının gündem maddesinde yer alan Kocasinan’ın Yıldızları ödül töreninde; farklı kategorilerdeki yarışmalarda dereceye giren okullara, öğrencilere ve danışman öğretmenlerine ödüllerinin verilmesi için destek bütçesi oluşturulması ve bu destek bütçesinden verilecek ödüller ile organizasyon giderlerinin karşılanması talebi oy birliğiyle kabul edildi.
Eğitime ve öğretime her zaman destek verdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Öncelikle meclis üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kocasinan bölgesinde bir farkındalık ortaya koyabilmek ve özellikle gençlerimizin daha nitelikli ve daha kaliteli zaman geçirmeleri amaçlayan bir dizi etkinlik düzenledik. Sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerinin daha fazla olduğu bir Kocasinan için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı daha fazla mutlu etmek ve ‘Kocasinan’da yaşamak ayrıcalıklıdır’ mottosu adı altında buluşturabilenin gayreti içerisindeyiz. Çocuklarımıza yönelik verdiğimiz eğitim, sanat ve sosyal aktivitelerle yarınlarımızı inşa ediyoruz. Bu çerçevede Kocasinan bölgesinde Kocasinan’ın Yıldızları ve Kocasinan’ın En’leri adı altında yeteneklerin keşfedildiği çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımıza çocuklarımız büyük bir teveccüh gösteriyor. Ayrıca çocuklarımızın gizli kalmış yeteneklerinin keşfedilmesi noktasında da değerlidir. Böyle yarışmalarla Büyük ve Güçlü Türkiye’yi inşa ediyoruz. Bu vesileyle dereceye giren geleceğimizin teminatı yavrularımızı tebrik ediyor, onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar’ın meclis toplantısında alınan kararların şehrimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunmasıyla toplantı sona erdi.

HEMŞERİMİZ FARUK KAFKAS’DAN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA
İlçemizde kuaförlük yapan Türkiye’nin Sihirli Elleri organizasyonunda saç ve konsept tasarımında Türkiye birincisi olan hemşerimiz Fark Kafkas, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 29-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Global Fashion Progress İnternational Dünya Kupasında da şampiyon oldu.
22 ülkeden saç tasarım ve güzellik uzmanının hünerlerini sergilediği şampiyonada Develi’yi ve ülkemizi temsil eden Faruk Kafkas, şampiyonluk kupasıyla Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Dünya şampiyonasında Develimizi ve ülkemizi en güzel şekilde temsil edip birinci olan Faruk Kafkas’a tebriklerini ileten Cabbar Başkan “Kuaförlük mesleğinde her zaman kendisini geliştirip yenileyen Faruk kardeşime bundan sonraki turnuvalarda da başarılar diliyorum. Develi Belediyesi olarak her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

PORTEKİZ VE İTALYAN’DAN GELEN AKADEMİSYENLER, KOCASİNAN AKADEMİ’YE HAYRAN KALDI
See Meet Erasmus Plus projesi kapsamında Portekiz ve İtalyan’dan gelen akademisyenler, Kocasinan Akademi’nin tesislerini gezdi. Kocasinan Akademi’ye hayran kaldıklarını belirten misafirler, bir belediyenin vatandaşlara yönelik sunmuş olduğu tesis hizmetlerinin çok başarılı bulduklarını ve bu çalışmaların örnek alınmasının gerektiğini söylediler. Kocasinan Akademi Tesislerinde verilen eğitimlerin amacına ulaştığını ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise kaliteli eğitim kadrosu ve özverili çalışmaların neticesinde Kocasinan Akademi’nin yurt dışında örnek gösterildiğini vurguladı.
Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Canan Öztekin Kaynar’ın yürütücülüğünü yaptığı ve dijital eğitim konularını ele alan See Meet Erasmus Plus Projesi kapsamında Portekiz ve İtalyan’dan gelen misafirler, Kocasinan Belediyesi’nin bünyesinde bulunan Kocasinan Akademi Erciyes tesisi ile General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi’ni gezdi. Akademisyenlerden oluşan misafirler, Kocasinan Akademi’nin tesislerine hayran kaldıklarını belirttiler. Tesislerin gurur verici bir çalışma olduğuna dikkat çeken misafirler, bir belediyenin vatandaşlara yönelik sunmuş olduğu tesis hizmetlerinin çok başarılı bulduklarını ve bu çalışmaların örnek alınması gerektiğini ifade ettiler. Gaziantep Üniversitesi ve diğer akademisyenler de General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi’nin tarihi bina olmasına rağmen geleceğe yönelik faaliyetlerin yapıldığına şahit olduklarına değinerek, geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran tesisi çok güzel bulduğunu ve Türkiye için gurur verici olduğunu vurguladı.
Kaliteli eğitim kadrosu ve özverili çalışmaların neticesinde Kocasinan Akademi’nin yurt dışında örnek gösterildiğinin altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi Tesislerinde verilen eğitimlerin amacına ulaştığına dikkat çekerek; “Kaliteli eğitim kadromuz ve özverili çalışmalarımız kadar, kursiyerlerimizin azmi sayesinde büyük başarılara imza atıyoruz. Kocasinan Akademi’de 7’den 70’e herkese hizmet veriyoruz. Bu doğrultuda Erasmus programı sayesinde şehrimize gelen Portekiz ve İtalyan misafirlerimize ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum. Sınırlarımızın uzak olmasına rağmen gönül coğrafyamızı yakın ettiler. Ülkelerine döndüklerinde şehrimizden aldıkları kültürel değerlerimizi öğrenmiş olmaları bizleri memnun etmektedir. Sevginin, barışın, huzurun ve hoşgörünün birlikte yaşandığı şehrimiz ve ülkemizin değerlerini hayatlarında yer edinmelerini temenni ediyorum. Bu vesileyle misafirperver şehri Kayseri’mizin ve Türkiye’mizin değerini ve Türk Milletinin gururunu artırmak için çalışmalarımız ve gayretlerimiz hep devam edecektir” diye konuştu.

BAŞKAN YALÇIN ‘MAHARETLİ ELLER’DE
Talas Belediyesi ve Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi iş birliğiyle başlatılan ve her ayın 1. ve 3. pazar günü kurulan ‘Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı’ bu hafta da vatandaşların uğrak yeri oldu. Pazardaki üreticileri ziyaret eden Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın hem alışveriş yaptı hem de sohbet etti.
Tarihi Harman Mahalle Meydanı’nda kurulan ve birbirinden değerli el emeği ürünlerin alıcısıyla buluştuğu pazar, yine renkli görüntülere sahne oldu. Ailesi ve arkadaşlarıyla pazara gelen vatandaşlar farklı bir hafta sonu geçirdi.
Ev hanımları tarafından hazırlanan birbirinden güzel el emeği işlerin sergilendiği pazarda el işi tekstil ürünlerinden kışlık yiyeceklere, ev yemeklerinden süs eşyalarına kadar pek çok ürün, vatandaşların beğenisine sunuldu.
ÜRETİCİLERDEN ALIŞVERİŞ YAPTI
Pazara gelip üreticilerle sohbet eden Başkan Yalçın, hediyelik eşyalardan yiyeceğe birçok üründen alışveriş yapmayı ihmal etmedi.
Ürünlerden satın alan vatandaşlar da, organizasyonu çok beğendiklerini söyleyerek Başkan Yalçın’a böyle bir pazarı ilçeye kazandırdığı için teşekkür etti.

TOKİ’DE TOPLU TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, her hafta düzenlenen mahalle bazlı toplu temizlik çalışmasının bu hafta TOKİ Demokrasi Mahallesi’nde yapıldığını söyledi.
Melikgazi ilçesinin her mahallesinde toplu temizlik çalışması yapılacağını hatırlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, “Genel temizlik çalışmamıza bu haftada TOKİ Demokrasi Mahallemiz ile devam ediyoruz. Cadde ve sokaklarda dip bucak temizlik yapan ekiplerimiz; yaya yolu, refüjler, yollar ve mazgalların temizliğini yaptı. Süpürge araçları bir taraftan yol kenarlarında temizlik çalışması yaparken diğer taraftan da arazözlerle kaldırım ve yollarda yıkama çalışması yapıyoruz. Ağaçlarda ve sulak alanlarda sinek ve haşereye karşı ilaçlama da yapıldı. Ayrıca ana arterler başta olmak üzere kent genelinde başlatılan temizlik, bakım ve onarım çalışmalarımız ekiplerimizin gayretli çalışmaları ile devam edecek. Belediye olarak sizin için temizlik yapıyoruz ama bu şehirde yaşayan herkesten temizlik konusunda duyarlılık bekliyoruz.” dedi.
TOKİ Demokrasi Mahalle Muhtarı Hatun Kekeç ise, “Mahallelerimize toplu temizlik çalışması yaptırdığı için Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza çok teşekkür ederim. Daha temiz bir Melikgazi için tüm belediye ekibi iş başında çalışıyor. Herkesin emeğine sağlık. Çok güzel bir çalışma oldu.” dedi.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü takımını, Melikgazi Belediyespor Kulübü Wushu takımının şampiyonlarını, Okullar Arası Bisiklet Türkiye şampiyonlarını ve antrenörlerini belediyede ağırladı.
Sporun ve gençlerin yanında olmayı her zaman sürdüreceklerini söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Bugün başarılarıyla göğsümüzü kabartan sporcularımızla buluştuk. Spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Spor insanların ve toplumun gelişmesine ve birlik beraberlik duygusunun artmasına vesile oluyor. Kayseri’de ve Melikgazi’mizde çocuklarımızın ve gençlerimizin spor faaliyetlerinden uzak kalmaması adına çeşitli projeler yapıyor ve destek oluyoruz. Sağlıklı bir nesil sağlıklı bir toplum, geleceğimiz için önemli. Kayseri’mizin adını her platformda duyuracağız ve tüm spor branşlarını desteklemeye devam edeceğiz. Sporcularımız, sporla ilgilendiği için diğer akranlarınıza göre hem fiziksel hem de zihinsel avantajları oluyor. Bu önemli başarılara imza atan sporcularımızı, antrenörlerimizi ve ailelerini yürekten kutluyorum. Başarılı sporcularımızın daima yanındayız. O kadar çok madalya kazandılar, o kadar büyük başarılara imza attılar ki hepsiyle ayrı ayrı gurur duyduk.” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Valilikte Üç Protokol Birden İmzalandı

Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı Develi İlçesi İzmirli Mahallesi’nde bulunan taşınmaz üzerine hayırsever …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420