Talas, Melikgazi, Kocasinan, Develi, Hacılar belediye haberleri (03.06.2022)

‘MAHARETLİ ELLER’ YAZA MERHABA DİYECEK

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın hayata geçirdiği ve başladığı günden beri vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan ‘Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı’ bu hafta yine el yapımı ve organik ürün severleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Talas Belediyesi ve Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi iş birliğiyle sürdürülen ve her ayın 1. ve 3. pazarı gerçekleşen organizasyon, 05 Haziran Pazar günü yine keyifli saatlere sahne olacak.

İlçenin tarihi güzelliklerine sahip Harman Mahalle Meydanında kurulan pazarda, ev işi tekstil ürünlerinden kışlık yiyeceklere, hamur işlerinden süs eşyalarına kadar pek çok ürün, vatandaşların beğenisine sunuluyor.

KOCASİNAN’IN HER BİR KÖŞESİNDE KESİNTİSİZ HİZMET

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, mesaiye Yenidoğan Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanını inceleyerek başladı. Sabahın erken saatlerinde bölgede çevre düzenleme, park ve yol çalışmalarını başlatan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın her bir köşesinde kesintisiz hizmet ürettiklerini ve bölgenin bütün ihtiyaçlarını birer birer çözüme kavuşturmaya devam ettiklerini söyledi.

Yenidoğan Mahallesindeki kentsel dönüşüm alanında çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, ilçe genelinde yapılan yol çalışmalarının yoğun bir tempoda devam ettiğini ve daha konforlu şekilde vatandaşın hizmetine sunduklarını vurguladı.

Kocasinan’ın her bir köşesinde kesintisiz hizmet ürettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Yenidoğan Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanı içerisindeyiz. Burada bir yanda yeni imar çalışmaların başladığı ve inşaatların yükseldiği bir taraftan da imar çalışmaların tamamlanıp, vatandaşların oturmaya başladığı yapılar yer alıyor. Kocasinan Belediyesi olarak bölgede yapılması gereken; yollar, çevre düzenlemesi, park yapımı ve diğer çalışmalarla bu bölgenin bütün ihtiyaçlarını, bu yıl bitirmiş olacağız. Buranın ihtiyacı olan yeni yollarla hem bölgenin trafiği rahatlatacak hem de şehrin ulaşım aksı noktasında tamamlanması gereken Ali İhsan Alçı ile Bekir Yıldız Bulvarı’nın bağlantısını tamamlamış olacağız. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz için yeşil alanlar, oyun grupları ve spor yapabilecekleri alanlar inşa etmiş olacağız. Hedefimiz, mahallelerimizin bütün ihtiyaçlarını gidermek ve mahallelerimizi çağa uygun bir şekilde yenileyip, Kocasinan’ımıza, Kayserimize yakışır bir şekilde hizmet verecek duruma getirmektir. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini “Daha konforlu Kocasinan ve daha güzel yarınlar için durmadan, yorulmak bilmeden çalışmaya, üretmeye ve yenilikler getirmeye devam edeceğiz” diyerek noktaladı.

ESENTEPE MAHALLESİ’NE NURETTİN-NACİYE SETENCİ ASM HAYIRLI OLSUN

Birçok mahallede gerçekleştirilen sağlık yatırımlarını devam ettiren Melikgazi Belediyesi, hayırsever ile beraber Esentepe Mahallesi’nde Nurettin-Naciye Setenci Aile Sağlığı Merkezi inşa edecek.

Melikgazi İlçesine 8 aile sağlığı merkezi kazandırdıklarını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu “Melikgazi Belediyesi olarak aile sağlık merkezi ve 112 acil merkezleri açarak sağlık hizmetine katkı sağlıyoruz. Çünkü birey ve halk sağlığı önceliğimiz. Son üç yılda 8 aile sağlık merkezi ile semtlerde yerinde sağlık hizmeti verilmesine vesile oluyoruz. Melikgazi Belediyesi olarak her zaman halk ve çevre sağlığını önemsiyoruz ve bu yönde yatırımlar yapıyoruz. Esentepe Mahallemize yapacağımız Nurettin-Naciye Setenci Aile Sağlığı Merkezinde; aile hekim odası, aile sağlığı ebe odası, tıbbi müdahale odası, gebe takip odası, bebek izleme odası; laboratuvar, bay –bayan dinlenme odaları, seminer toplantı odası yer alacak. Çok kısa bir sürede inşaatımızı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Şimdiden ilçemize ve Esentepe mahalle sakinlerine hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, kaliteli ve daha modern tesislerde hizmet verilebilmesi için sağlık merkezlerini ihtiyaç olan yerlerde yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

TALAS’TA GENİŞ YATIRIM TOPLANTISI

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın öncülüğünde Talas’ta devam eden çalışmalar ve yapılacak projeler masaya yatırıldı.

Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Başkan Büyükkılıç ve Başkan Yalçın’ın yanı sıra her iki kurumdan üst düzey yöneticiler de katıldı.

“BÜTÇELERİ BÜTÇEMİZ, BÜTÇEMİZ BÜTÇELERİ”

Yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Bizlere her zamanki sıcak ilgisi ve samimi duygularla ev sahipliği yapan Talasımızın çalışkan, gayretli, uyumlu, tecrübeli değerli başkanı Mustafa Yalçın başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Burada arkadaşlarımızla yapılanları dinledik, yapılacakları paylaştık. Bu arada Büyükşehir’in yapması gerekenlerin de bilgisini aldık. Dayanışma içerisinde inşallah bizleri seven, seçen, güvenen hemşehrilerimize layık olma yolunda fark gözetmeksizin personelleri personellerimiz, bütçeleri bütçemiz, bütçemiz bütçeleri, personellerimiz de personelleri, imkanlarımız imkanları, imkanları imkanlarımız mantığı içerisinde dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

“YAPILACAK ÇALIŞMALAR EN KIZA ZAMANDA GERÇEKLEŞECEK”

Başkan Büyükkılıç, Talas’ın konumu itibariyle özelliklerine değinerek, “Talasımız hem gelişen hem büyüyen hem de potansiyel olarak geleceğe de adeta ümitle bakan bir şirin, kadim ilçemiz. Tarihi ilçemiz. Üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu, kültürel ve sosyal yönden insanların zengin olduğu, bu anlayış içerisinde de bizlerin onlara yönelik yapmamız gereken projeleri önemsediğimizi bir kez daha buradan paylaşıyoruz. İnşallah en kısa sürede yapacağımız işleri hayata geçirmek suretiyle de vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlayacağımıza inanıyorum. Yapılacak çalışmaların hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” diye konuştu.

“ÇOK BÜYÜK MÜJDELER ALDIK”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “2022 yaz inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte belediyeler yatırımlar dolayısıyla hareketlenecek. Bu nedenle başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bugünkü bu çalışmalarımızda başkanımızdan çok büyük müjdeler aldık. Aynı zamanda ilçe olarak yapacaklarımız için de destekleriyle birlikte rehberliklerini de aldık. Güzel günler bizi bekliyor. Sağ olun başkanım.” ifadelerini kullandı.

MECLİS ÜYELERİYLE TOPLANTI

Toplantının ardından Başkan Büyükkılıç ve Başkan Yalçın, bir gurup Talas Belediye Meclisi üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu.

HACILAR RASİM ÇETİNKAYA HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİ AÇILDI

Hacılar Rasim Çetinkaya Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

2021-2022 eğitim öğretim döneminde yapılan el işi, sıfır atık ve rölyef çalışmalarının bulunduğu sergi, Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, İlçe Jandarma Komutan vekili Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ergin Emir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Erdoğan katılımıyla açıldı.

Kurdela kesimi sonrasında kursiyerlerin yaptığı el emeğe göz nuru çalışmaları tek tek inceleyen Başkan Özdoğan, kursiyerlere başarılar diledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Özdoğan, büyük emekler vererek ortaya birbirinden güzel eserler çıkartan bayanları tebrik etti. Kursiyerlerde yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi vererek, tüm vatandaşları sergiyi gezmeye davet ettiler.

Kursiyerlerin el emeği eserlerin sergilendiği el sanatları sergisi hakkında bilgi veren Rasim Çetinkaya Halk Eğitim merkezi müdürü Yusuf İmamoğlu, serginin 3 gün boyunca gezilebileceğini söyledi. İmamoğlu 2021-2022 eğitim öğretim yılı döneminde yapılan sergide 210 kursiyerin çalışmasıyla yaklaşık 600 eserin bulunduğunu belirtti. İmamoğlu sezon boyunca 800 öğrenciye kurs verildiğini belirterek sergide ev tekstili, rölyef, filografi, tel kırma, takı tasarımı, ahşap boyama çalışmalarının bulunduğunu söyledi.

Hastane Yolunun Asfaltlama Çalışması Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin de desteğiyle hastane yolunun sıcak asfalt çalışmalarına başlandı. Havaların ısınmasıyla birlikte programda olan hastane yolunun sıcak asfalt serimi için çalışmalara başlandığını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemizin ihtiyacı olan hizmetleri bir bir yerine getirmek için ekiplerimiz seferber olmuş durumda. Büyükşehir Belediyemizin de ekip ve ekipmanlarıyla destek vermesinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız hemşerimiz Memduh Büyükkılıç’a hemşerilerim adına teşekkür ediyor, çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Yaz Dönemi Spor Şenliği, Hacılar ERVA Spor Okulu, yaz kursları ve esnaf ziyareti, Bilişim Akademisi, Kentsel dönüşüm, Kazan kazan modeli ev sahibi olma, MBB Encümen toplantısı,

BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN 500 KİŞİ İLE 1’İNCİ YAZ DÖNEMİ SPOR ŞENLİĞİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427