SU ALTININ GİZEMİ NAUTILUS VE İTALYAN SANATININ GÜCÜ LA MİA LUCE

SU ALTININ GİZEMİ NAUTILUS İLE KEŞFEDİLECEK!

DOF ROBOTICS’İN YENİ ÜRÜNÜ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

İleri sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini kullanarak hareket simülatörleri ve etkileşimli VR oyunları geliştiren DOF Robotics, yüzde yüz yerli yazılıma sahip, Nautilus ürünü beğeniye sundu. Denizaltı simülatörü olan Nautilus kullanıcılarına su altı deneyimini birebir yaşatacak. DOF Robotics’in yaptığı çalışmalarla ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, “Teknoloji açıdan zenginleştirilmiş deneyimler tasarlamak için varız. Müşteriler en iyisini bekliyor ve hiç şüphemiz yok ki DOF, sürekli büyüyen bir endüstride çalışmalarını hızlandırmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerinin yakın zamanda hayatımızın merkezinde daha fazla yer almasıyla gerçek hayatta deneyimleme imkânı bulamadığımız tecrübeleri simüle etme fırsatını yakaladık.

Sürekli gelişimi ve yeni teknolojileri hayata geçirmeyi ilke edinen ve kurulduğu 2006 yılından günümüze, yerli imkânlarla üretim yapan ve şirketlerinden DOF Robotics, yeni ürünü Nautilus’u beğeniye sundu.

KULLANICILARA GERÇEKÇİ BİR SU ALTI DENEYİMİ YAŞATACAK

6 eksenli ve 260 derece bir ekrana sahip olan Nautilus 12 kişilik bir kapasiteye sahip. Simülasyon sırasında su efektleri ile oluşturduğu his ile kullanıcıları sürükleyici ve gerçekçi bir su altı deneyimine götüren Nautilus, insanların bakış açısından derinlikleri keşfetmelerini sağlıyor.

“TEMATİK VE TEKNİK TASARIMLARA SAHİP OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

DOF Robotics’in yaptığı çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, “Yaklaşık 10 yıldır ürünlerimizde metaverse teknolojisini kullanıyor ve dünya çapında 80’den fazla ülkeye ve 350’den fazla lokasyona ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Çok sayıda patentli simülasyon sürüşü, makine, eğlence projesinin yanı sıra tematik ve teknik tasarımlara sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Diğer çalışmalarımızda da uluslararası ödüllere layık görülmemiz de bizleri daha da motive ediyor. Sektörün bileşenleri tarafından da yoğun ilgi görüyor. ATRAX 2019 çatısı altında düzenlenen “Shining Star Awards 2019 Ödülleri’’nde ‘’En Başarılı Yeni Ürün’’ ödülüne layık görülen Hurricane, ABD’de düzenlenen CES 2019’da ‘’Arttırılmış Gerçeklik-Sanal Gerçeklik’’ kategorisinde İnovasyon Ödülü’nün sahibi olmuştu.” ifadelerini kullandı.

“ZENGİNLENŞTİRİLMİŞ DENEYİMLER TASARLAMAK İÇİN VARIZ”

“Teknolojij açıdan zenginleştirilmiş deneyimler tasarlamak için varız.” diyen Mustafa Mertcan, “DOF Robotics, doğru VR Entertaintment karışımını merkezlerimize getiriyor. Müşteriler en iyisini bekliyor ve hiç şüphemiz yok ki DOF, sürekli büyüyen bir endüstride çalışmalarını hızlandırmaya devam ediyor. Şirketimiz her yıl yenilikler yapıyor ve müşterilerimizi stressiz, eğlenceli bir ortama çekmenin daha iyi yollarını buluyor.” şeklinde konuştu.

La mia luce işletmecisi Kubilay Pekşen ‘’İTALYAN SANATININ GÜCÜNÜ DUVARLARIMIZA İŞLEDİK’’

İtalyan mutfağının Anadolu yakasındaki ödüllü adresi La mia luce, yepyeni tasarımı ve yenilenen menüsünü müdavimlerinin beğenisine sundu. Restoranın ön kısmındaki yeşil bahçe ile ormanın içerisinde, büyüleyici bir İtalyan restoranı yarattıklarını belirten La mia luce işletmecisi Kubilay Pekşen yeni dekorasyonun ayrıntılarını ve ilham kaynaklarını anlattı.

2016 yılında İtalyan Hükümeti tarafından İstanbul’un en iyi İtalyan restoranı seçilerek, “Ospitalità Italiana” ödülü alan La Mia Luce, yenilenen menüsü ve mimarisi ile misafirlerini Akdeniz akşamlarına götürmeye devam ediyor. Geleneksel yöntemlerle pişirilen yemekleri, zengin şarap seçenekleri, ünlü İtalyan başlangıç ve tatlılarıyla yenilenen menüsünü tanıtan La mia Luce, İtalyan mimarisinin güçlü dokularını yansıtan yepyeni yüzü ile de müşterilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.

SAMİMİ AMA AYNI ZAMANDA GÖRKEMLİ BİR TASARIM

İtalyan tasarım felsefesinde olduğu gibi, amaca hizmet eden en estetik formu kullanarak, samimi ama aynı zamanda görkemli bir mekan olmasını amaçladıklarını söyleyen La mia luce işletmecisi Kubilay Pekşen, ‘’ İtalyan sanatının gücünü duvarlarımıza işlerken, eşsiz mutfak lezzetini de en geniş yelpazede sunmak istedik. Müşterilerimizin kendini daha özel hissetmeleri için İtalya’daki Mantova Sarayı’nın duvarlarında bulunan, Maniyerizmin en meşhur kubbesi olarak adlandırılan Plazzo del Te’yi kendi tavanımıza işledik. Döneminin en ünlü sanatkarları, aristokları ve soylularını ağırlayan bu kubbenin altında kendi misafirlerimizi ağırlayıp onlara olan özenimizi yansıtmak istedik. İtalyan sanatının gücünü duvarlarımıza işlerken müşterilerimizin aynı zamanda ev rahatlığı ve konforunu sağlayabilmek için masa ve sandalyelerimizde ergonomik modelleri tercih ettik’’dedi.

ORMANIN İÇERİSİNDE, BÜYÜLEYİCİ BİR İTALYAN RESTORANI

Kubilay Pekşen,’’ Mutfak bölümümüzü büyüterek menümüze eklediğimiz yeni tatlar için yer açtık. Ayrıca yenilenen bar bölümümüzü kendi imza kokteyllerimiz ile daha şık ve geniş bir alana yaydık. Daha önce bölümlere ayrılan restoranımızın kapılarını birbirine açarak daha geniş ve ferah alan bir alan yaratıldı. Mimarımız ile birlikte yemyeşil İtalyan bahçesinden evin içine girme havası verdik. Mekanın ön kısmındaki yeşil bahçe ile ormanın içerisinde, büyüleyici bir İtalyan restoranı yarattık. Aşırı gösterişli bir mekan yerine daha çok aile, ev hissini vermeye çalıştık. İtalya’da ailelerin toplanıp birlikte yemek yedikleri büyük salonlar gibi bir tasarım yaptık’’ diye belirtti.

‘PLAZZO DEL TE’ İLE İTALYA’YA EŞSİZ BİR YOLCULUK

Mimarımız ile bahçe içinde gizli, natural ve İtalyan sadeliğini yansıtan bir mekan tasarladıklarını belirten Pekşen, ‘’ İtalyan sanatının gücünü de yansıtmak amacıyla, yenilen yemeklerin kaliteli ve üst düzey insanlara özel tatlar olduğunu vurgulamak için kubbe görüntüsünü ekledik. İtalyan gücü ve görkemini yansıtan, kubbe içinde bulunan ‘Plazzo del Te’ eserini duvarlarımıza uygun şekilde bastırarak sade, güçlü ve kaliteli bir yemek yendiğini vurguladık. Yepyeni yüzümüz ve yeni tatlarımız ile müşterilerimizi La Mia Luce’den İtalya’ya eşsiz bir yolculuk yapmaya davet ediyoruz’’ dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

TALAS’TA ALİ DAĞI KAMP VE KARAVAN FESTİVALİ, HACILAR ERCİYESSPOR’DA GALİBİYET

Ali Dağında yine bir ilke imza atıldı; ALİ DAĞI KAMP VE KARAVAN FESTİVALİ Talas Belediye …

Vali Çiçek Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın Annesinin  Cenaze Törenine Katıldı

Vali  Gökmen Çiçek, Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Nazif Yılmaz’ın kıymetli annesi Fatma Yılmaz’ın cenaze törenine …