Sri Lanka ile Türkiye Arasındaki İlişkilerin 75.Yıl Dönümü Anısına Kapadokya Temalı Pul Basıldı

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR
Sri Lanka ile Türkiye arasındaki 75. diplomatik ilişkiler yıl dönümü, özel bir anıya vesile oldu. Her iki ülkede düzenlenen resepsiyon, Sri Lanka Büyükelçisi Hasanthi Dissanayake’nin ve Sri Lanka Fahri Konsolosu, Uluer Group Yönetim Kurulu Başkanı. Av.Mahmut Sami Uluer’in katılımıyla gerçekleşti.
Bu önemli olayı vurgulamak için özel hatıra pulları basıldı ve Büyükelçilik Rezidansı’nda düzenlenen tanıtım töreninde Kapadokya ile Sigiriya’yı birleştiren balonlar tasarımı Sri Lankalı ünlü ressam Vasantha Perera tarafından süslendi.  
Sri Lanka Fahri Konsolosu, Uluer Group Yön. Kur. Bşk. Av.Mahmut Sami Uluer yaptığı açıklamada,
“Sri Lanka ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 75. yıldönümü anısına, her iki ülkede karşılıklı olarak özel hatıra pulları basıldı. Büyükelçilik Rezidansında düzenlenen resepsiyonda Sri Lanka Büyükelçisi Sn. Hasanthi Dissanayake ile birlikte pulların tanıtımını yaptık.
Bu özel anıyı vurgulamak amacıyla, Kapadokya ile Sigiriya’yı birleştiren balonlarımız, tasarımını Sri Lankalı ünlü ressam Vasantha Perera’nın yaptığı pulları süsledi. Ayrıca, yurt dışına açılan ilk balonculuk işletmesi Sri Lanka Balloon olarak, kültürel yakınlaşmaya vesile olmanın gururunu yaşıyoruz.
Kapadokya ve Sigiriya, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan iki özel bölge. Balon uçuş sahamızda yer alan Sigiriya Aslan Kayası her yıl 1 Milyonun üzerinde turist tarafından ziyaret ediliyor. Son zamanlarda, bu iki turistik merkez özelinde Türkiye ile Sri Lanka arasındaki turist trafiği de belirgin şekilde arttı. Umarım bu artış, daha uzun vadeli dostluk, ticaret, diplomasi ve kültürel ilişkilerin gelişmesine katkı sağlar.” İfadelerine yer verdi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

GANİRA PAŞAYEVA’YI ANMA TÖRENİNDE YÜREKLER DAYANAMADI, GÖZYAŞLARI SEL OLDU TAŞTI

3 ay önce kaybettiğimiz, Türk dünyasının gönlünde taht kuran cesur kadın, 10 Aralık Dünya İnsan …