Sarımsaklı barajında boğulan Doğu Türkistanlı üç kişinin cesedi bulundu

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Sivas karayolu üzerinde bulunan Sarımsaklı Barajına dün serinlemek için giren Doğu Türkistanlı 2 kız kardeş ile onları kurtarmak isteyen bir yakınının cesedi bulundu.

Büyükşehir belediyesi tarafından kampçılık-piknikçilik faaliyetleri kapsamında halkın girişine izin verilen Sarımsaklı Barajı göletine yakınları ile giden Doğu Türkistanlı Selma Abdulhamit (15), Musilimai Halimulati (10) ve Abadushoukuer Teurxunguli’nin (28) bulunması için ekipler sabah yeniden arama başlattı. Jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerinin önlem aldığı gölette, Türkuaz Sualtı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği balık adamları, cesetleri ailenin gösterdiği yerden yaklaşık 200 metre daha farklı yerde bularak çıkardı.

Cesetlerin çıkartılması sırasında gölette boğulan ikisi kardeş 3 kişinin yakını Doğu Türkistanlılar sinir krizleri geçirdi. Olayla ilgili geniş soruşturma başlatılırken Türkuaz Sualtı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği başkanı Mehmet Eskitaş, böyle durumlarda  kişilerin kaybolduğu yerin net gösterilmesinin önemine dikkat çekti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Misafir genç kadını evinde ölü buldu

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Farabi caddesi üzerinde bulunan bir evde kalan 38 yaşındaki İ.İ. adındaki kadın …