Saka avcılarına suçüstü ve yaban hayatı için yemleme

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu av koruma kontrol korumaları esnasında kaçak olarak avlanan iki kişi suçüstü yakalandı.

Organize sanayi bölgesinde bulunan Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanı’nda yakalanması ve beslenmesi yasak olan saka kuşu avlayan kişilerin yanlarında bulunan 5 adet saka kuşuna doğaya yeniden bırakılmak üzere, yanlarında bulunan 1 adet ağ, 3 adet kafese de el konuldu. Bu arada saka avcıları iki kişiye ayrıca 4915 Kara Avcılığı Kanununa muhalefetten 5 bin TL idari yaptırım 3 bin 900 TL tazminat cezası olmak üzere 8 bin 900 TL toplam ceza uygulandı. Şube Müdürlüğünce 7/24 gelen kaçak av ihbarları değerlendirildiği,  yaban hayatının korunması çalışmalarının hassasiyetle devam ettiğine dikkat çekildi.

Yaban hayatına destek

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce ağır geçen kış şartlarının yaban hayatı üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek adına yapılan yemleme çalışmaları devam ediyor. Daha önce Kayseri’nin değişik noktalarına yapılan çalışmalar bu sefer de Erciyes Dağı Etekleri ve Özvatan İlçesinin değişik noktalarında yapıldı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Belediyelerden ve eğitimden haberler (21.09.2020)

Talas Belediyesi’nden Kayseri Üniversitesi’ne Destek Kayseri Üniversitesi’nin ana kampüsü olan 15 Temmuz Yerleşkesinde düzenleme çalışmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.