Sağlık çalışanlarından siyah kurdeleli uyarı

 Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan sağlık çalışanları siyah kurdele takarak  pandemi döneminde ölen sağlıkçıları andı ve çalışma şartlarındaki sorunları dile getirdi.  Tüm illerdeki çalıştıkları sağlık kurumları önünde  ölen sağlıkçılar için saygı duruşunda bulunan sağlık çalışanları  pandemi süresince sağlık çalışanlarının sorunlarını ve ihtiyaçlarını tekrarladı, salgın kontrolünde atılması gereken adımlarda sürece dahil edilmeleri gerektiğini sık sık vurguladı.

Vakaların ve hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının sayısı hızla artarken geçtiğimiz haftalarda Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Covid-19 hastalığının sağlık çalışanları için bir meslek hastalığı olarak değerlendirilmesi gerektiği, gerekli ücret düzenlemesi gibi konular konuşuldu. Son haftalarda salgının tekrar yükselişe geçmesi, vaka ve ölüm sayılarının hızla artması ile beraber TTB, 14-18 Eylül 2020 haftasında tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacaklarını duyurmuştu.

 

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Ekonomi, teknoloji, sağlık, mağazin-yaşam haberleri (17.10.2020)

TÜRKİYE’DE DE KORONA ÖNLEMLERİNE DÖNÜŞE SICAK BAKILIYOR Avrupa ülkeleri koronavirüs salgınıyla ilgili önlemleri yeniden artırdı. …