Özhaseki, Büyükkılıç ve Yalçın’dan Çağan’a ‘hayırlı olsun’

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanlığına seçilen Deniz Çağan’a tebrik ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Milletvekili, Belediye Başkanları ve Partililer, Deniz Çağan ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek, tebriklerini iletti.

Kayseri’de yoğun bir program dahilinde açılış ve temel atma törenlerine katılan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, İl Başkan Yardımcısı Ramazan Bedir ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yıldız, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Atalay Akın Aktürk ve Necati Selçuk Şahin Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanlığına seçilen Deniz Çağan’a tebrik ziyaretinde bulundu.

Ziyarette, Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkan Yardımcıları Ersan Dağdeviren ve Murat Gencer, Genel Sayman Koray Can ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Korkmazyürek ile Kazım Karagöz, Yenifakılılar Dernek Başkanı Cengaver Dağ, Çayıralan Kozan Köyü Dernek Başkanı Azmi Bütün, Boğuzlıyan Başhorozlular Dernek Başkanı Bilal Uyanık, Nurullah Yücel ve Adem Öncül, Ovakent Dernek Başkanı Ramaz Ergül ve Özler Birlik Dernek Başkanı Abdulkadir Gemici’de yer aldı.

Ziyarette konuşan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, “Kayseri olarak göç alan bir şehriz ve kardeş kavimlerin çocukları olarak biraradayız. Aynı kültürün mensupları olarak biraradayız. O yüzden de şehirde bir birlik oluyor, dirlik oluyor. Ayrılık olmuyor. Çatışmacı kültür hiç yok aramızda. Bazı şehirlerin şanssızlığı çok farklı kültürlerin biraraya gelip çatışmacı ortam doğması. O şehirlerde onu görüyoruz. O şehirlerde de düzen olmuyor. Sıkıntı oluyor. Elhamdülillah Kayseri’de de yıllardır böyle bir huzur var. Bir çok insanla da akrabalığımız var içli dışlıyız. Nerden geldiğini nerede doğduğunu bilemeyiz. Bu durum aslında o kadar çok önemsenecek bir şey de değil. Sizin ki bir yardımlaşma derneği, dayanışma derneği. Haliyle hemşehrilerinizin okuyacak çocuğuna burs verme, fakir fukarasına sahip çıkmak. Allah razı olsun bunlar yapılır. Hiç birimiz dilekçe vererek bu dünyaya gelmiyoruz. Allah ne nasip ederse o oluyor. O yüzden sizlerde Kayseri’de bu kültüre bu dayanışmaya ve birlikteliğe katkı yapıyorsunuz. Allah sizlerden de razı olsun” dedi.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan ise, yapılan olağan genel kurulun ardından seçilmiş yönetim kurulu olarak Özhaseki ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Sizin 21 yıllık belediye başkanlığınız döneminde odalara, sendikalara ve derneklere yapmış olduğunuz yardımlar, yapmış olduğunuz katkıların farkında ve bilincindeyiz. Bu süreçte sizlerin sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Kocasinan Belediye Başkanımızın ve Kayseri protokolünün Kayseri’nin en büyük STK’larından olan Kayseri Yozgatlılar Federasyonu çatısı altında bundan sonra ki süreçte neler yapacağımızı, nasıl faaliyetler içerisinde bulunacağımızın istişaresini yapıyoruz. Bu konularla ilgili sizlere önümüzdeki süreç içerisinde ayseri’de yaşayan kanaat önderleri ile birlikte bir toplantı yapmak istiyoruz. Kayseri’de bulunan 5 büyük sendikanın temsilcisi Yozgatlı. Bunlar Özçelik-İş, Haber-İş, Öziplik-İş, Ağaç-İş ve Yol-İş sendikaları. Hem Organize Sanayi Bölgesinde, hem Erciyes Üniversitesinde hem de diğer üniversitelerimizde çok fazla akademisyen büyüklerimiz var. İş insanlarımız var. Bu kişiler ve sizlerle biraraya gelip talep ve beklentiler ile öğrencilerimize yönelik neler yapabileceğimizi konuşmayı arzu ediyoruz. Sizlerin desteği ile de sorunların aşılacağını düşünüyorum. Bu noktada ziyaretlerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN MUSTAFA YALÇIN’DAN DENİZ ÇAĞAN’A TEBRİK ZİYARETİ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Çağan’ı ziyaret ederek, başarı ve tebrik dileklerini iletti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’ı ziyaretinde Başkan Yardımcısı Ersan Dağdeviren ve Genel Sayman Koray Can’da yer aldı.

Ziyarette konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Yozgatlılar Federasyonu’nun kendileri için önemli olduğunu belirterek, “Çok uzun süredir Kayseri’de görev yaptığım için dirsek temasında olduk. Deniz Çağan ve ekibinin yeniden Bismillah deyip hem Yozgat’a hem Kayseri’deki Yozgatlılara hizmet etmesi noktasındaki ümitlerimiz son derece açık. Her zaman destek olacağımızı belirtmek istiyoruz. Yozgat ve Kayseri iç içe geçmiş iki şehir ama kendi kültürümüzü daha yüksek ve ileri noktalara gelmesi de bizim arzumuzdu. Deniz Çağan ve ekibinin bu noktada başarıdan başarıya koşacağına inanıyorum. Şimdiden başarılarının devamını diliyorum. İnşallah Yozgat sürmelisinden başlayan projeler akını olur, bizde katkı koymaya devam ederiz” dedi.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan ise, Başkan Yalçın’ın ziyaretlerinden dolayı onure olduklarını vurgulayarak, “Sizlerle çok eskiye dayanan tanışıklığımız ve Kayseri’de uzun yıllar hizmet etmenizden dolayı sizleri çok yakından tanıyoruz. Sivil Toplum Kuruluşlarına dernek ve odalara desteklerinizi biliyoruz. Sayın Özhaseki Başkan’ın önderliğinde çok uzun yıllar bu değerlere önem verdiniz. Bu günde Talas Belediye Başkanı olarak aynı hassasiyeti gösteriyorsunuz. İnşallah bizlerde önümüzdeki süreçte yapacağımız çalışmalarda illaki sizin fikirlerinizden ve desteklerinizden faydalanacağız. Önemli olan istişare ve istihare. Önümüzdeki süreçte neler yapabileceğimizi, sizlerle istişare ederek yol haritasını belirlemek istiyoruz. Ziyaretlerinizden dolayı da bir kez daha yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Rektör Çalış’tan Çağan’a ziyaret

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’ı ziyaret ederek, …