Özhaseki, Şeker ve Hacılar’da, Yıldız Bünyan’da.. Develi’de sey..Belediyelerden haberler..

ÖZHASEKİ’DEN HACILAR PROJELERİNE TAM NOT

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Hacılar’ı ziyaret ederek Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’dan ilçede yapılan projeler hakkında brifing aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ile birlikte Hacılar’a gelen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ilk olarak ilçeye modern bir görünüm kazandıran Kentsel Dönüşüm Proje alanını gezdi. Daha sonra Hacılar Belediyesi’ni ziyaret eden Özhaseki, burada Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’dan ilçede yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında geniş kapsamlı bir brifing aldı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan ve Hacılar’ın kendileri için en güzide en çok sevdikleri ilçelerden birisi ve İlçenin Türkiye’ye de örnek bir yapıya sahip olduğuna vurgu yapan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Birkaç aydır zaten özellikle bu salgın sürecinde belediyelerimizi tek tek gidip ziyaret edip projelerine bakıyoruz. Yaptıkları faaliyetleri inceliyoruz. Sonra Büyükşehir Belediyemize düşen bir şey varsa değerli başkanım onları not alıyor ekibiyle birlikte. Bende Ankara tarafında yapılacak bir program varsa onları bire bir takip etmeye gayret ediyorum. Bugün sıra Hacılar Belediyesi’ndeydi. Hacılar bizim en güzide en çok sevdiğimiz ilçelerimizden birisi. En nadide ilçelerimizden birisi. Türkiye’ye de örnek bir yapısı var. Ürettikleriyle, yaptıklarıyla, çalışmalarıyla çok becerikli olan insanların ve hemşerilerimizin, aynı zamanda da milli ve manevi değerlere bağlı kardeşlerimizin yaşadığı adeta kale gibi bir yer burası. Hacılar’a ilk günden beri hizmet etmeye devam ediyoruz. Ama ne kadar hizmet etsek az diye de bir anlayış var bizde. Zaten yıllardır gerek bakanlığım döneminde gerekse Ankara’da Hacılar’ın eski yıpranmış belki de yıkılmak üzere olan eski evler bölgesinde başlattığımız kentsel dönüşümün son halini görmek için bugün beraber gittik. Gördük çokta sevindik. Hemşerilerimiz güzel pırıl pırıl evlerine oturmuşlar. O evlerin yapımı devam edecek. Onun nasıl devam edeceği hususunu tartıştık. Sonra Hacılar girişinde eskiden yapmış olduğumuz parkın yenilenmesi, o meydanın yenilenmesini sağ olsun değerli Başkanım yeniden projelendirecek. Bir daha gözden geçirecek. Ama Hacılar’ın bir ayrı önemi daha var. Oda Erciyes’in giriş kapılarından birisinin burada olması. En güzel tesislerinin buradan geçirilerek gidiliyor olması. Bundan da istifade etmek lazım. Haliyle gerek Hacılarımızda satılan gerek ticari gerekse yöresel ürünlerin pazarlanabilmesi açısından da girişteki daha önce yıkımı gerçekleştirilen bölgenin yeniden yapılması söz konusu. Orada bir proje geliştiriliyor. İnşallah bu geliştiği zamanda Erciyes’e çıkan herkes burada bir duracaktır, bir soluklanacaktır. Alışverişini yapacaktır. Hacıların kendine has o ticareti gelişecektir diye düşünüyoruz. Burada iyi bir çalışkan Belediye Başkan’ı arkadaşımız var. Gencecik bir arkadaşımız. Baştan sona bütün projeleri de takip ediyor. Nihayetinde abiliğini de Memduh Başkanım yapıyor. Bizlere düşeni de hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Allah bu birlikteliğimizi bozdurmasın. Güzel işleri yapmayı hepimize nasip etsin. Hacılarımıza hizmet etmeyi Hacılarımızdaki güzel insanların duasını almayı hepimize nasip etsin diye bende temenni de bulunuyorum.”

ÖNCEKİ DÖNEM ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI VE AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ TANER YILDIZ BÜNYAN’I ZİYARET ETTİ

Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız Bünyan’ı ziyaret etti.

AK Parti Bünyan İlçe Başkanlığını ziyaret ile başlayan program Cuma namazı, Belediye binasını ziyaret ve saha incelemeleri ile devam etti. Ziyarette Bakan Taner yıldız’a Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, AK Parti Bünyan İlçe Başkanı Yıldıray Hakkı Koç, Belediye Meclis üyeleri ve partililer eşlik etti.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, pandemi süreci başta olmak üzere yapılan çalışmalar ve devam eden faaliyetler hakkında Bakan Taner Yıldız’a bilgi verdiklerini belirterek,” Belediye binamızda ağırladığımız Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız ve AK Parti Kayseri Milletvekilimiz Sayın Taner Yıldız ve teşkilat mensuplarımıza yaptığımız çalışmalar, devam eden yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdik. Sayın Bakanımız memleketimiz ve hemşehrilerimiz için olan her talebimizde kapılarını ardına kadar açtı. Desteğini her zaman üzerimizde hissettiğimiz Sayın Bakanımıza gösterdikleri yakın ilgi ve alakandan dolayı şahsım ve Bünyan’ımız adına teşekkür şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

AK Parti Bünyan İlçe Başkanı Yıldıray Hakkı Koç’ta,” Ne zaman Bünyan ve Bünyanlı için Sayın Bakanımızın kapısını çalsak  pozitif ayrımcılıkla ilçemiz ve hemşehrilerimizin taleplerine hassasiyetle eğildi. Bugünde kendilerine, yaşanan don ve dolu yağışı nedeniyle çiftçilerimizin yaşadığı mağduriyeti ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi yönündeki taleplerimizi aktardık. Bahçelik Sulama projesinde gelinen son noktayı ve alınan yolu anlattık. Yakutiye mahallemizde ilk ve orta dereceli okul projesinin hızlandırılması yönündeki taleplerimizi bildirdik. Her zaman ki hassasiyeti ve samimiyeti ile ilettiğimiz konulara yaklaşan  ve alakadar olan Sayın Bakanımıza şahsım, teşkilatım ve ilçem adına teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise Türkiye’nin pandemi sürecindeki başarısına dikkat çekerek sürecin çok başarılı yönetildiğine dikkat çekti.

Sağlık alanında yapılan yatırımların ne kadar yerinde olduğu bu süreçte anlaşıldı diyen Yıldız,” Bu süreçten ekonomik ve sağlık açısından çok fazla etkilenen ülkeler var.Hamdolsun sağlıkla alakalı bu yatırımlar yapılırken bu hastaneler çok büyük diye itiraz edenler oldu. Kayseri Hastanesi’ne projesinin neden büyük olduğunu söyleyenler oldu. Bu bir defa ihtiyacı hissediliyor. Aynı anda bütün hastaların hastaneye koştu bir anda bin 600 yataklı hastanemiz bize hiçbir sıkışıklık yaşatmadı. İlçelerimizde beldelerimize, mahallelerimiz hatta başka şehirlere dahi yetti, hizmet verdi. Sulama projeleri ile alakalı ödeneklerin tahsis edilmesi, okullarımızın bir an önce yapılması ile ilgili üzerimize düşen ne varsa tabii ki seve seve yapacağız. Yatırımlarımız inşallah hız kesmeden devam edecek. Çiftçilerimizi mağdur etmeyecek sorunlarıyla hep birlikte yakından ilgileneceğiz” dedi.

Bakan Yıldız, Cuma namazı, belediye ziyareti ve saha incelemelerinin ardından ilçeden ayrıldı.

BAŞKAN AKAY, KAYSERİ PROTOLOLÜ’NÜ AĞIRLADI ÖZHASEKİ VE BÜYÜKKILIÇ KAYSERİ ŞEKER’DE

65. Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve
Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri Şeker Fabrikası’nı ziyaret ederek, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile Göl Tesislerinde bir araya geldi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ve Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman’ın da katıldığı ziyarette Başkan Akay, Kayseri Şeker’in son dönemdeki çalışmaları, pancar üreticilerin sorunları ve talepleri, hazırlıkları devam eden kampanya dönemi ile şeker sektörü hakkında konuklara bilgiler verdi.

Kayseri Şeker Göl tesislerinde Kayseri Pancar ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile bir süre görüş alışverişinde bulunan konuk heyet, kılınan Cuma Namazının ardından Fabrika’dan ayrıldı.

DEVELİMİZE GEÇMİŞ OLSUN!

            Bugün gün boyu etkisini gösteren yağış sebebiyle Erciyes’ten gelen yağmur sularının da etkisiyle Develi’nin Aşık Seyrani Mahallesi başta olmak üzere muhtelif yerlerde sel baskınlarının sebep olduğu maddi hasarlar meydana geldi.

            Aşık Seyrani Mahallesi ve Muammer Kocatürk Caddesi üzerinde sel baskınlarının oluşması haberini alan Develi Kaymakamı Murat Duru ve Belediye Başkanı Mehmet Cabbar mevcut durumu yerinde inceleyerek yürütülecek çalışmalar hakkında programlamada bulundular. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’la telefonda görüşen Cabbar Başkan gerekli ekipman talebinde bulundu. Cabbar Başkanın talebi doğrultusunda gerek Kayseri’den gerekse komşu ilçelerden iş makineleriyle sel baskından doğan hasarı gidermek adına KASKİ, AFAD, İlçe Jandarma, İlçe Emniyet ve Develi Belediyesi ekipleri seferber oldu. Kısa sürede suyu tahliye eden ekipler cadde ve sokaklarda oluşan süprüntüleri temizlemek adına ekipmanlarla çalışmalarını devam ettiriyor. AFAD ve Develi Belediyesi Zabıta ekipleri de zarar gören mahalle sakinleriyle görüşerek hasar tespitinde bulundular.

            Meydana gelen hasardan dolayı çok üzgün olduğunu belirten Cabbar Başkan “Meydana gelen bu afetten dolayı bir hemşerimizin bile burnunun kanamamış olmasından dolayı şükrediyoruz. Develimiz özellikle de Aşık Seyrani Mahallemiz önemli bir afet atlatmıştır. İnşallah meydana gelen hasarı diğer kurumlarımızın da destekleriyle en kısa sürede gidereceğiz. Rabbim daha beterinden korusun. Develimize ve mahalle sakinlerimize geçmiş olsun. İnşallah el birliğiyle bu sıkıntının da üstesinden geleceğiz” açıklamalarında bulundu.

MELİKGAZİ’DE LGS İÇİN TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Melikgazi Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav öncesi tüm önlemleri aldı.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan LGS sınavı ile ilgili olarak belediyeye düşen görevlerin yerine getirildiğini söyledi.

“Tam sessizlik”

“LGS sınavı öğrencilerimiz için büyük önem arz ediyor.” diyen Başkan Dr. Palancıoğlu,  “Sınavdan önce tüm okullarımız dezenfekte edilerek öğrencilerimizin sağlıklı ortamda sınava girmesi için hazırlandı. Sınav süresi boyunca belediye tarafından alt yapı ve üst yapı çalışmaları da yapılmayacak. Öğrencilerimizin motivasyonunu etkileyecek hiçbir çalışma yapmayacağız. Sınav süresi boyunca sınavın yapılacağı yerlerde ve sınav merkezlerine yakın yerlerde alt yapı ve üst yapı çalışmaları yapılmayacak. İnşaat yapımlarına sınav boyunca izin verilmeyecek. Bu konuda zabıta ve emniyet güçleri birlikte koordineli çalışacaklar. Ayrıca beton dökme gibi sesli çalışmaların yapılmasına da izin verilmeyecek. Salgının artmaması ve önlemleri artırmak için 2 gün boyunca devam eden sınav için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Hafta sonu yapılacak olan sınavda öğrencilerimizin mağdur olmaması adına kısıtlamaya uyalım, lütfen evde kalalım. Bizde belediye olarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Bu önemli sınavda bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI TELEKONFERANS TOPLANTISINA KATILDI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, telekonferans ile 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa kıtasındaki yerel yönetimler ve paydaş kuruluşlarca kutlanan 2020 Yılı Avrupa Hareketlilik Haftası Hazırlık Toplantısı’na katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği(AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) düzenlediği telekonferans toplantısına Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Şükrü Karatepe, TBB Başkanı Fatma Şahin ve TBB üyesi belediye başkanları katıldı.

Kentsel hareketliliğin ve sporun toplum yaşamında önemli bir yeri olduğunu söyleyen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Tek başına hareketlilik olmaz. Birlikten kuvvet doğuyor. Tüm belediyeler olarak birlikte bir şeyler yapmalı kentsel hareketliliği artırmalıyız. Sağlık açısından şehir yaşamında araç kullanımını azaltarak harekete geçtiğimizde şehir trafiğine de katkımız olacak. Çevreci ve sürdürülebilir ulaşım çözümlerine farkındalık oluşturma adına her türlü aktivite ve hareketlilik büyük fayda sağlıyor. Zamanınızı en verimli şekilde kullanıp, sağlıklı ve zinde kalalım. Spor aktiviteleri yapalım, bisiklete binelim, sporla güçlenelim. Hareketliliğin yaygınlaştırılması konusunda belediye olarak üzerimize düşen çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz. Sağlıklı yaşam ve kentsel hareketliliğin olması için herkes üzerine düşeni yapmalıdır.” dedi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BU KEZ LOKANTACILAR VE PASTACILARLA PROTOKOL İMZALADI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Covid -19 salgını süresince Kayseri’de bulunan yeme-içme mekanlarının daha sağlıklı ve daha hijyenik bir şekilde hizmet vermelerini sağlamak amacıyla Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir ile protokol imzaladı.

Covid-19 salgın süresince her alanda önlemlerini almaya gayret gösteren Büyükşehir Belediyesi, yeni normal hayatta da salgının yayılma riskini ortadan kaldırmak için birçok tedbir alıyor. Bu anlamda 1 hafta önce 1600 berber ve kuaförde virüs tehdidine karşı güvenli bir ortam oluşturmak amacıyla Kayseri Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Rıfat Alparslan ile protokol imzalamıştı.

Benzer bir protokolde Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir ile imzalayan Başkan Büyükkılıç, imzalanan protokollerin amacının pandemi süresini yaşamış hizmet sektörlerinin daha güvenilir, daha sağlıklı ve steril bir ortamda hizmet vermelerini sağlamak olduğunu ifade etti. Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu;

“Berberler ve Kuaförler Odamızla yaptığımız protokolün bir benzerini de Lokantacılar ve Pastacılar Odamız ile yapıyoruz. Yeme-içme mekânları hizmet sektöründe çok önemli bir yere sahip. Amacımız, Büyükşehir Belediye’mizin Akıllı Şehir uygulamasında odamızın kıymetli üyelerinin aranılan mekan olmalarını sağlamak. Konu insan sağlık ve hizmet sektörü olunca bu tür çalışmalar yapmakta yerel yönetimler olarak bizlerin görevleri. Bu konuda ilgili birimlerimiz gerekli hazırlıkları yaptı. İnşallah Kayseri’mizin Akıllı Şehir uygulamasından bu konuyla ilgili gerekli sayfalarına girdiklerinde, hangi mekanda, hangi ortamda yeme-içme mekanlarından istifade edeceklerini vatandaşlarımız dünyanın her yerinden görebilecek. Her türlü desteği vermeye, onlara bu çalışmalarla birlikte belediyenin yükümlülükleri arasında dezenfeksiyon çalışmaları yapma yönünde desteklerimizi sürdüreceğimizi paylaşmak istiyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Büyükşehir Belediyesi’ne salgın süresince yaptığı tüm hizmetlere teşekkür eden Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir ise  “Öncelikle sizin nezdinizde, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarımız olmazsa olmazlarımız. Şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize daha kaliteli, daha iyi hizmet, şehrimizi daha iyi anlatmak adına bu protokolü imzalıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Almanya Gıda Tarım müşteşarı Dr. Peter Bohlen’den KTB’ye ziyaret

Almanya Gıda Tarım Müsteşarı Dr Peter Bohlen ve  eşi Rita Bohlen Kayseri Ticaret Borsasını (KTB) …