NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DİŞ HASTANESİ KALİTE STANDARTLARINDA ZİRVEDE

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi, 2022 yılı sağlıkta kalite standartlarının sağlık kurumlarında karşılanma düzeyinin belirlendiği denetimlerde kalitesini ve başarısını kanıtladı.

NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem A. Gürgan ve Diş Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Özcan Karataş, Sağlık Bakanlığı denetim uzmanları tarafından yapılan değerlendirme hakkında açıklama yaptılar. NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi’nin kalite ve başarısının asla tesadüf olmadığının haklı gururunu yaşadıklarını belirten açıklamada, “Hastane olarak temel hedefimiz insanlara erişimi kolay, nitelikli, etkili ve kaliteli sağlık hizmetlerini belirli standartlar içinde sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda 2021 yılında Sağlıkta Kalite Sistemine yönelik çalışmalar başlatılmış ve öncelikle kalite çalışmalarının temel taşları olan kalite standartları ve kalite değerlendirmelerine ilişkin süreçler oluşturulmuştur. Uluslararası düzeyde kabul edilebilir nitelikteki kurallar çerçevesinde kurgulanan sistem bugün geldiğimiz nokta itibariyle hastanemizi başarıda zirveye çıkarmıştır.” denildi.

NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastanesi olarak Sağlıkta Kalite Standartları içinde yer alan “Kurumsal”, “Hasta-Çalışan Odaklı”, “Sağlık” ve “Destek” hizmetleri ile “Gösterge Yönetimi” olarak belirtilen tüm bölümlerin değerlendirilmesi Sağlık Bakanlığı’nın görevlendirdiği yetkili değerlendiriciler tarafından yerinde yapılarak 95 tam puan alındığı belirtilen açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Kaliteli hizmet sunumunun sağlanması amacıyla, hasta güvenliği, çalışan güvenliği, hasta memnuniyeti ve çalışan memnuniyetini esas alan sağlıkta kalite standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin sağlıkta kalite standartlarının etkinliğini artırmak amacıyla uygulamaya yönelik faaliyetlerin sürekliliğini ve izlenebilirliğini sağlayarak zirvede kalmak kurumsal hedefimizdir.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

DOÇ. DR. EMRE YURDAKUL: ÖNEMSENMEYEN KESİLER, FONKSİYON KAYBI SEBEBİ.. MUTFAK YARALANMALARINA DİKKAT!

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Emre Yurdakul, el-bilek kesilerinde ilk müdahalenin büyük önem taşıdığını …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420