MSB gündem açıklaması yaptı, Barış Pınarı bölgesinde 13 terörist öldürüldü, İdlib’de Suriyelilere yardım yapıldı

Barış Pınarı Bölgesinde 13 PKK/YPG’li Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Barış Pınarı bölgesinde kahramanca ve fedakârca görev yapan Kahraman Mehmetçik, terör örgütü PKK/YPG’ye geçit vermiyor. Teröristlerin bölgeye yönelik saldırı ve sızma girişimlerine misliyle karşılık veren Komandolarımız, 5 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi. Dün de saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG’li terörist başarılı şekilde etkisiz hale getirilmişti. Saldırı girişimi sonrası bölgeden kaçmaya çalışan 8 PKK/YPG’li teröristi daha takip eden Komandolarımız, kaçan teröristleri saklandıkları tünelde tespit ederek başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

İdlib’deki Suriyeli Kardeşlerimize Yiyecek ve Giyecek Yardımı Yapıldı

Suriye’nin kuzeyinde sivil halkın huzur ve güvenliği için kahramanca ve fedakârca görev yapan Mehmetçik, bir yandan da ihtiyaç sahibi Suriyeli kardeşlerimiz için yardım faaliyetlerine devam ediyor. Barış Pınarı bölgesinde gerçekleştirilen yardımların yanı sıra İdlib bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine de ulaşılarak çeşitli yardım faaliyetleri yapılıyor. Bu kapsamda, İdlib’deki ihtiyaç sahiplerine yiyecek ve giyecek yardımları yapıldı. Öğrenciler için hasarlı okulları onararak eğitime hazır hâle getiren Mehmetçik, ayrıca kırtasiye malzemeleri de dağıttı.

Gündemdeki Tartışmalara İlişkin Açıklama

Millî Savunma Bakanlığı, tüm birlik ve kurumları ile başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere;
Her türlü tehdit ve tehlikeye karşı; asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, “Ölürsem şehit kalırsam gazi” anlayışıyla yurt içinde ve sınır ötesinde görevlerini kahramanlık ve fedakarlıkla ifa etmektedir.
Peygamber Ocağı olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri, binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi ve mesleki değerleriyle;
-Aklın ve bilimin ışığında,
-Anayasa çerçevesinde,
-Yasalar ve Sn. Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda,
-Sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında,
-Milletinin emrinde, görevinin başındadır.
Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenlik ve bekasını hedef alanlara ve her kim olursa olsun millet iradesini hiçe sayarak anti-demokratik arayış içinde olanlara karşı mücadelesini azimle sürdürmekte kararlıdır.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

AB’den Türkiye’ye covid 19’a karşı destek

Avrupa Birliği Komisyonu sağlık sisteminin COVID-19 pandemisiyle mücadele kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla yeni bir projeyi hayata …