Mimarsinan Evliyalar günü, Kıranardı Düğün salonu, Dairelerin Satışına Yoğun İlgi

MİMARSİNAN EVLİYALAR GÜNÜ VE PİLAV ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 11 Haziran Pazar günü Mimarsinan Evliyalar Parkında gerçekleştirilecek olan ”Evliyalar Günü ve Pilav Etkinliğine tüm Kayserilileri davet etti.

Etkinliğe tüm vatandaşları davet eden Başkan Dr. Palancıoğlu, “Yine yaz geldi ve birçok etkinliği Melikgazi’mizde sizlerle buluşturuyoruz. Bu kapsamda 11 Haziran Pazar günü düzenleyeceğimiz Mimarsinan Evliyalar Günü ve Pilav Etkinliğimizde buluşalım. Bu etkinlik yıllardır yapılıyor ve Kayserimiz için önemli. Kültürleri yaşatabilmek ve canlı tutmak için ilçe halkı ile birlik ve beraberlik içerisinde hoşça vakit geçirmek adına her yıl bu güzel etkinliğimizi düzenliyoruz. Güzel ve renkli bir Pazar gününü beraber geçirelim. Etkinlik kapsamında mevlit okunacak dualar edilecek. Her yıl olduğu gibi çok sayıda vatandaşımız alanda çadır kurarak, piknik yapacak, gönüllerince bir gün geçirecek. Böyle güzel günler birliğimize, beraberliğimize, kardeşlik ve dayanışmamıza vesile oluyor. Etkinliğimizde oldukça kalabalık bir ekip tarafından yaklaşık 50 kazanda etli bulgur pilavı pişirerek vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Pazar günü saat 12.00’de düzenleyeceğimiz etkinliğimize tüm vatandaşlarımız davetlidir.” dedi.

MELİKGAZİ, 29 ADET KENTSEL DÖNÜŞÜM DAİRESİNİ VE 1 ADET VİLLAYI İHALE İLE SATTI

Melikgazi Belediyesi, Kazım Karabekir ve Hisarcık Mahallesinde mülkiyeti belediyeye ait olan 29 daire ve 1 adet villanın ihale ile satışını gerçekleştirdi. İhaleden 57 milyon 865 bin TL gelir elde edildi.

“Kentsel Dönüşümle Beraber Sosyal Dönüşüm de Yapıyoruz”

Melikgazi Belediyesi olarak örnek ve referans olan ve başarılı bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kazım Karabekir ve Hisarcık Mahallesi’nde bulunan 29 daire ve 1 adet villa düzenlediğimiz ihale ile yeni sahiplerini buldu. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan 3+1 ve 2+1 dairelerimizi bugün sahiplerini buldu. İhaleden elde ettiğimiz gelir Melikgazi’mize hizmet olarak yansıyacaktır. Gayretimiz, dönüşümle birlikte Melikgazi’yi yenilemek ve Kayseri’ye yakışır yeni güvenilir konutlar inşa etmek.  Melikgazi’mize ve Kayseri’ye değer katacak vizyon projelerin başında gelen Kentsel Dönüşüm Projelerimiz tüm hızıyla devam edecek. Kentsel dönüşümle sosyal bir dönüşüm yaparak, parkımız, okulumuz, sağlık merkezimiz, pazar yerleri gibi tüm sosyal donatıları ile daha yaşanabilir bir mahalle kuruyoruz. Yaptığımız dönüşümle vatandaşlarımız özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin daha mutlu olacağı mahalleler inşa ediyoruz. İhalemizden daire alan tüm vatandaşlarımızı tebrik eder, evlerinde huzurla oturmalarını diliyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

MELİKGAZİ’NİN YENİLEDİĞİ DÜĞÜN SALONU EN ÖZEL GÜNLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

 Vatandaşlara daha iyi ve nitelikli alanlarda hizmet verebilmek için çalışmalarına devam eden Melikgazi Belediyesi, Kıranardı Mahallesinde eskimiş halde olan düğün salonunu yenilerek hizmete sunuyor.

Yeni düğün salonunun mahallede birçok etkinliğe ev sahibi olacağını vurgulayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi olarak ihtiyaçları gidermek için ilçeye her alanda çeşitli hizmetler veriyoruz. Düğün, kına, nişan, nikah, doğum günü ve sünnet törenleri gibi özel günlerde ve birçok etkinlikte kullanacağımız yenilenmiş haliyle Kıranardı Düğün Salonu’nu 10 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’de hizmete açıyoruz. Düğün merasimlerinin yapılması için vatandaşlarımıza uygun koşulları sağlıyoruz. Üç kattan oluşan binanın tamamında iç mekân tadilatının yanı sıra dış cepheyi de onararak yeniledik. Düğün salonumuzda abdesthane, bay-bayan WC, gelin odası, mescit, mutfak ve birde bebek bakım odası bulunuyor. En mutlu günlerinde çiftlerimize ve sevdiklerine daha konforlu bir ortamda hizmet vereceğimiz için bizlerde çok mutlu oluyoruz. Hemşehrilerimizin hayatlarının her anlarında en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Özel günlere ev sahipliği yapacak olan düğün salonumuzun mahalle halkına ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim. Bu kapsamda Kıranardı Düğün Salonu’muzun açılış törenine tüm hemşehrilerimi beklerim.” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri OSB Yönetimi İstanbul’daki Fuarlara Çıkarma Yaptı

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, İstanbul’da ziyarete açılan 2 ayrı fuar …