Meralarda Drone İle Gübreleme Yapıldı

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, zaman ve maliyetlerden tasarruf sağlayan yeni teknolojilerin yaygınlaştırılması ve mevcut mera alanlarının ıslahında örnek olması amacı ile İl Müdürü Mustafa Şahin, Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdülkadir Güneş, Mahalle Muhtarı ve çiftçilerın katılımıyla Kocasinan İlçesi Kızık Mahallesinde drone ile gübre uygulaması yapıldı.

Dünya genelinde zirai mücadele ve gübreleme için geliştirilmiş droneları kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır.  Drone ile bitki besleme uygulamasının yakın gelecekte tercih edilecek bir yöntem olacağı öngörülmektedir. Bakanlığımız üreticilerin işlerini kolaylaştıran bu tür uygulamaları desteklemeye devam edecek.

İl Müdürlüğü ve özel bir firma tarafından Kızık Mahallesinde 400 dekarlık mera alanına azot ve çinko ihtiva eden sıvı gübre uygulandı. Seri ve yeknesak yapılan uygulama çiftçiler tarafından büyük ilgi gördü ve çok beğenildi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri OSB Yönetimi İstanbul’daki Fuarlara Çıkarma Yaptı

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, İstanbul’da ziyarete açılan 2 ayrı fuar …