Liseliler Görme engellilerle “Goalball” oynadı

Kayseri’de Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından desteklenen “spor ve gönüllü konuşan atölyem ile hayata değer kat” isimli projesi kapsamında kurulan Çınar öğrenci grubu, Emel Tarman Görme Engeliler okulu öğrencileri ile goalball turnuvasında biraraya geldi.

Proje kapsamında öğrencilere goalball formaları, dizlik, dirseklik, goalball topları ve gözlükleri hediye edildi. Daha sonra turnuva birincisi görme engelliler okulu takımı Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çınar grubu öğrencileri ile bir dostluk maçı gerçekleştirdi. Görme engelliler okulu öğrencilerinin kazandıkları maçta öğrencilere madalyalarını Okul Müdürü Tuncay Demir verdi.

Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatma Hökelek “Bu projemizin özel insanlara dokunduğunu ve etkisinin büyük olduğunu hissediyorum; bu da umut veriyor. Öğrencilerimizde engellilik alanına yönelik farkındalık yaratan bu projemizde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” Derken Emel Tarman Görme Engelliler Okulu Müdürü Tuncay Demir’de “Bu projede öğrencilerimiz çok mutlu oldukları ve farkındalık oluşturan bir etkinlik gerçekleşti” dedi.

Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çınar grubu üyesi Gönül Polat; “Engelli bireylerin hayatlarında fark yaratan her çalışma gibi bu projemiz de çok kıymetliydi. İçerisinde bulunmaktan övünç duyduğum bu projede yer almaktan dolayı çok gururlu olduğumu belirtmek isterim. Görme engelli kardeşlerimizle çok keyifli ve kaliteli vakit geçirdik, onlarla sohbet etme, onları tanıma ve anlama fırsatı yakaladım” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor’da, yeni sezon formaları tanıtıldı

Yukatel Kayserispor’un 2021-2022 Süper Lig sezonunda giyeceği formalar kulüp tesisinde tanıtıldı. Törende Başkan Berna Gözbaşı …