Kurban pazarında denetim, uymayan hayvanlara kırmızı işaret

Kayseri’de kurulan kurban pazarlarına kurbanlık hayvanların gelmesiyle pazarlar hareketli günler yaşamaya başladı. Bu arada yapılan denetimde, kurbanlık için aranan standartlara uymayan hayvanlara kırmızı sprey boya ile (x) işareti konmaya başlandı ve belediyelerde bu konuda uyarıldı.

Kayseri Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ergün Tuğluk ve Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım ile birlikte Kocasinan ilçesi Erkilet Mahallesinde kurulan kurban pazarında incelemelerde bulundu. Pazar yerinde İl Müdürlüğü tarafından kurulan kontrol noktasında görev yapan veteriner hekimlerden bilgi alan İl Müdürü Şahin şunları söyledi.

“Vatandaşlarımızın dini vecibelerini en sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi için kurum olarak tüm personelimizle görevimizin başındayız. Burada satışı yapılan hayvanların kurbanlık vasfını taşıyıp taşımadığı, yaşı, sağlık durumu dişi hayvanların gebelik muayenesi vb. konularda hekimlerimiz vatandaşlarımızın hizmetindedir”dedi.

Ayrıca pazarda kurulan çadırları ziyaret eden İl Müdürümüz, veteriner hekimlerimizce muayene edilerek kurbanlık vasfı taşımayan hayvanların işaretlenmesine nezaret etti. Kurbanlık vasfı taşımayan hayvanların kurumumuzca belirlenerek işaretlendiğini ve Kocasinan Belediyesi ekiplerince uygun olmayan hayvanları satışa arz eden şahıslara işlem yapılacağını belirtti. Pazarda bulunan vatandaşlarla sohbet eden İl Müdürümüz, iyi dilek temennilerinde bulunarak gerek kurbanlık almak için gelen vatandaşımızın gerekse dürüst satıcılıların korunması için kurum olarak üzerlerine düşenin yapılacağını belirtti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …