Kültür-sanat, magazin-yaşam haberleri (12.11.2023)

Rahmi M. Koç Müzesi ara tatilde çocukları her gün farklı bir maceraya davet ediyor

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 11-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ara tatil etkinliklerinde çocuklar, müze eğitmenleri eşliğinde bilim, sanat, teknoloji, tasarım ve yaratıcılık dolu maceraların parçası olacak

Rahmi M. Koç Müzesi, ara tatil boyunca çocuklar için her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Müze eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilecek etkinliklerde, 4-12 yaş arası çocuklar bilim, sanat, teknoloji, tasarım içerikli macera dolu yolculuklara çıkacak.

Oyuncakların dünyasına yolculuk

Müzedeki Oyuncakçı Dükkanı’nın inceleneceği Oyuncağın Serüveni isimli tasarım etkinliğinde, 4-6 yaş arası çocuklar oyuncağın geçmişten günümüze serüvenine küçük bir yolculuk yapacak. Etkinlik, 14 Kasım Salı günü saat 11.00’de gerçekleşecek.

8-11 yaş arası çocukların katılabileceği İletişimin Serüveni isimli etkinlik, 15 Kasım Çarşamba günü saat 11.00’de düzenlenecek. İletişim aletlerinin bulunduğu Lengerhane Mustafa V. Koç Binası’nda, her katta iletişimin geçirdiği serüveni inceleyecek olan çocuklar, bu eğitimin ardından drama etkinliğinde buluşacak.

Bilgi Avı’na aileler de katılabilecek

Denizciliğin Serüveni etkinliğinde, 7-10 yaş arası çocuklar 16 Kasım Perşembe günü saat 11.00’de Haliç kıyısındaki müzede birbirinden farklı deniz araçlarını ve bu araçların deniz üzerindeki serüvenlerini inceleyecek.

17 Kasım Cuma günü saat 11.00’de yapılacak etkinlik aileler ve 12 yaş çocuklar için… Bu etkinlikte, müzedeki objeler arasında kaybolarak müzenin serüvenini inceleyecek olan çocuklar ailelerine, aileler çocuklarına eşlik edecek. Bilgi avı kapsamında bulacakları cevap sonucunda bir ödüle sahip olacaklar.

18 Kasım Cumartesi saat 14.00’te düzenlenecek Peg Bebeğin Serüveni isimli atölyede ise 8-10 yaş arası çocuklar Peg Bebek Ailesi’yle tanışacak. Bebeklerin nasıl bir serüven geçirip günümüze geldiğini öğrenecekler.

ARA TATİLE ÖZEL ÜCRETSİZ SAHNE GÖSTERİLERİ HUPALUPA’DA ÖĞRENCİLERİ BEKLİYOR!

KÜÇÜK ÇOCUKLARA EĞLENCE, BÜYÜK ÇOCUKLARA ADRENALİN İLE ARA TATİL HEYECANI HUPALUPA’DA!

HUPALUPA Aile Eğlence Merkezi, ara tatile özel programlarıyla her yaş grubundan öğrencileri ağırlamaya hazır!

Türkiye’de Aile Boyu eğlence anlayışına yeni bir soluk kazandıran HUPALUPA; yoğun ders programlarına ara veren öğrenciler için eğlence ve adrenalin dolu ünitelerin yanı sıra ücretsiz sahnelenecek gösterilerle de unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor…

“Ömür ile Sahne Senin” ile  her yaş grubundan çocuğun ailesi ile katılabileceği ödüllü yarışmalar, her dönem popülerliğini koruyan “Magic Show” ile illüzyon gösterisi, bilimsel deneylerin eğlenceli bir anlatımla sunulduğu “Bilim Show” ve yine çocukların aileleri ile katılabileceği “Kids Zumba” HUPALUPA sahnesinde…

Yeni döneme enerjik  hazırlanmak ve okul yorgunluğu atmak için HUPALUPA’nın heyecan dolu  eğlenceli oyun alanları arasında; dev kaydıraklar, top havuzu, trambolin park, denge parkuru, çarpışan arabalar, VR-AR, tırmanma duvarı ve ebeveynlerin de katılabileceği bowling istasyonları  yer alıyor. HUPALUPA’da ebeveynlerin konforu düşünülerek  minikler için özel olarak tasarlanmış Miniplay alanı da 0-4 yaşa arası küçük çocuklara renkli bir dünya sunuyor.

Ayrıntılı Bilgi için: 3D İLETİŞİM HİZMETLERİ – Gülçin Yılmaz İzel 0532 244 46 29

Sahne Takvimi

11.Kas 12.Kas 15.Kas 17.Kas
Ömür ile Sahne Senin Ömür ile Sahne Senin Halil ile Sahne Senin Bilim Show
13.30 – 15.30 – 17.30 13.30 – 15.30 – 17.30 13.30 – 15.30 – 17.30 13.30 – 15.30 – 17.30
13.Kas 14.Kas 16.Kas 18.Kas
Halil ile Sahne Senin Halil ile Sahne Senin Magic Show Kids Zumba
13.30 – 15.30 – 17.30 13.30 – 15.30 – 17.30 12.00 – 14.00 – 16.00 13.00 – 15.30 – 17.30

ŞEHİR TİYATROSU PERDELERİNİ AÇIYOR

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni sezona “Limonata” oyunu ile Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde “Merhaba!” diyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 2023 – 2024 tiyatro sezonuna 17 Kasım’da girecek.

17 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Nurol Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşacak olan romantik komedi türündeki Limonata’da Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman rol alacak.

Levent Tülek’in yazıp Ali Şahin’in yönettiği, müziklerini Feridun Düzağaç’ın yaptığı Limonata’nın ilk gösterimi (prömiyer) ücretsiz olacak.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kültür ve sanat kenti Bodrum’da Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun çok kıymetli oyunlar sergilediğini söylerken yeni dönemin bol seyircili geçmesini diledi. Başkan Aras, şöyle devam etti:

“Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”

“Kentimizde devam eden 1. Uluslararası Tiyatro Festivali kentimize ayrı bir soluk getirirken Belediye Şehir Tiyatromuzun da oyunlar sergilemeye başlaması Bodrum’da sanatın ne kadar önemsendiğinin bir göstergesidir. Bizler sanatı, halkımıza sunduğumuz asli görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Çünkü Ulu Önder’imizin de dediği gibi ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Bu nedenle de kültür ve sanatın kentimizde her zaman var olması için elimizden geleni yapacağız.”

LİMONATA

Yaşam Mutlu Sonla Bitmeli

Aşk nedir? Kime âşık olunur mesela? Var mı bunun bir kriteri? Ait olduğunuz yer şu an olduğunuz yer mi? Fazlalıklarınızdan kurtulmak için ne olmalı? Kendi doğrularınızla mı yaşıyorsunuz mesela? Belki de bazı şeyleri kazanmak için önce bazı şeyleri kaybetmek gerekiyordur. İnsan bazen ne istediğini bilemez ama ne istemediğinden emindir. Mutsuzluk mesela… Yüzleşmek, herkesten önce kendinle yüzleşmek, başlangıçların belki de en makbulüdür. Yaşam bazen hiçbir şey yolunda gitmiyorken yoluna girer.

Yazan: Levent Tülek

Yöneten: Ali Şahin

Oynayanlar: Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman

Dijital Oyuncular: Bay J, Ahmet Çevik, Berrin Akdeniz

Yardımcı Yönetmen: Barış Hayta

Reji Asistanı: Sinem Kurt

Dekor: Duygu Şen Benvetista / Serkan Aktü

Işık Tasarım: Murat Uzun

Efekt Tasarım: Mustafa Kalaycıoğlu

Afiş Tasarımı: Şahin Tuhan

Fotoğraf: Sinem Kurt

Müzik: Feridun Düzağaç

Genel Sanat Yönetmeni: Filiz Çevik

EMİR CAN İĞREK’E HAYRANI KARAKALEM PORTRESİNİ HEDİYE ETTİ

Son albümü “Parti İptal” ile büyük bir başarı yakalayan Emir Can İğrek, sevenleriyle konserlerde buluşmaya devam ediyor. Dün akşam Ankara Jolly Joker’de sahneye çıkan Emir Can İğrek’e bir hayranı kendi elleriyle çizdiği portresini hediye etti.

 Son albümü “Parti İptal” ile viral olan ve sevenlerinin gönlüne bir kez daha taht kuran Emir Can İğrek yaz boyu devam eden konser maratonuna ara vermeden, kışın da sahneden sahneye koşuyor. Dün akşam Ankara Jolly Joker’de coşkulu bir kalabalığa seslenen Emir Can İğrek hit şarkılarını onlar için söyledi.

Kalabalığın her şarkıya eşlik ettiği gecede bir hayranı Emir Can İğrek’e kendi elleriyle çizdiği karakalem portresini hediye etti. Çizimde Emir Can İğrek’in genç yaşta kaybettiği müzisyen dostu Onur Can Özcan da vardı. Bunu görünce gözleri dolan Emir Can İğrek bu hediye karşısında duygulandı ve çok teşekkür etti. Kasım ayında da konserlerine devam edecek olan Emir Can İğrek’in yoğun programı şöyle:

15 Kasim Osmaniye 

17 Kasim Denizli 

18 Kasim Izmir 

22 Kasim Bitlis 

24-25 Kasim Istanbul 

29 Kasim Sanliurfa 

30 Kasim Mardin 

OĞUZHAN KOÇ: “ŞARKILARIMI HEDİYE EDİYORUM”

Dün akşam Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında konser veren Oğuzhan Koç arka arkaya çıkardığı single’larla üretken bir dönem yaşıyor. Şarkılarını kendisi yazan Koç arkadaşlarına da parça hediye ettiğini söyledi…

Oğuzhan Koç, dün akşam Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında konser verdi. Festivalin en kalabalık etkinliklerinden biri olan konserde Oğuzhan Koç on binlerce Antalyalıya dünden bugüne hit olmuş şarkılarını söyledi. Coşku içinde geçen gecenin ardından seyirciye teşekkür etti.

Sahne öncesi habercilerle sohbet eden Koç üretken bir dönem geçirdiğini söyledi. Yaz başından beri art arda single’lar yayınlayan Oğuzhan Koç “Şu an ürettiğim bütün şarkıları ışık hızıyla kendim söyleyip hemen paylaşıyorum. Ama sevdiğim arkadaşlarım ‘Şarkı var mı?’ dediklerinde ‘Bende bu var’ deyip her zaman kartlarımı açarım. Ama onun dışında çok profesyonel anlamda bana şöyle slow bir şarkı lazım dediklerinde terzi gibi çalışabilen biri değilim. Açıkçası şarkılarımı yapıyorum, sevdiğim arkadaşlarıma da hediye ediyorum” diye konuştu.

İREM DERİCİ’DEN “EV PARTİSİ”

Renkli kişiliği ile tanınan İrem Derici 15 Kasım gecesi bir geceliğine Harbiye’de EV sahibi olacak! Özgür Aras’ın Elmadağ’da açtığı yeni kulübü EV’de “EV PARTİSİ” düzenleyecek olan İrem Derici dostlarını ve kulübün konuklarını ağırlayacak…

Müzik ve eğlence dünyasında trendleri belirleyen isimlerin başında gelen ünlü iletişimci Özgür Aras’ın uzun bir aranın ardından İstanbul’da açtığı EV kısa sürede son günlerin en popüler kulübü haline geldi. Ünlü isimlerin de uğrak mekânı olan EV’de Türk popunun renkli ikonu İrem Derici 15 Kasım Çarşamba gecesi “EV PARTİSİ” düzenliyor. İrem Derici’nin “EV PARTİSİ” konseptli eğlencesine yakın arkadaşları davetli olduğu gibi EV’de eğlenmek isteyenler de katılabilecek.

Koltukları, büfesi, uzun masası ile aynen bir evin salonu gibi dekore edilen hem dans edilen hem yemek yenen EV %100 Türkçe şarkılardan oluşan müzik tarzı ile özlenen bir eğlence deneyimi sunuyor. Bir Klein Entertainment markası olan EV İstanbul’un en işlek caddesi Elmadağ, Harbiye’de. İrem Derici’nin kendi dostlarına ve EV’in konuklarına vereceği parti sosyal medyada şimdiden merak konusu oldu…

RIZA BAŞKÖK OKURLARI İLE BULUŞUYOR

Çayırova Şekerpınar Cumhuriyet mahallesinin tanınan ve bütün öğrenciler tarafından sevilen okul müdürü Rıza Başkök “İyi ki varsın” adlı şiir kitabının imza günü için okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Cumhuriyet Mahallesi Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi Müdürü Rıza Başkök’ün ilk şiir kitabı olan “iyi ki varsın,” içerisindeki birbirinden güzel şiirlerle okurlarını duygusal bir yolculuğa çıkarıyor.

11 kasım 2023 Cumartesi günü saat 11:00 başlayacak ve gün boyu sürecek olan imza günü Çayırova Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleşecek. EKS yayın evinden çıkan “iyi ki varsın” adlı kitabındaki şiirlerin tamamı eğitimci yazar Rıza Başkök tarafından kaleme alındı.

EV PARTİSİ’ OLAY OLDU!

Özgür Aras, Harbiye’deki yeni kulübü ‘EV’de İrem Derici’nin 15 Kasım Çarşamba akşamı ‘EV PARTİSİ’ vereceğini duyurunca sosyal medyada gözler Lerzan Mutu’ya döndü. Zira Derici’nin bir dönem alt komşusu olan Lerzan Mutlu sık sık üst kattan gelen gürültüden şikayetçi oluyordu! İrem Derici bu esprilere partinin kendi evinde değil, ‘EV’ adlı kulüpte olacağının altını çizerek cevap verdi. Lerzan Mutlu’yu da davet etti. Bu arada partiye gelmek isteyen eşi dostu İrem Derici’nin telefonunu kilitleyip mesaj kutusunu patlattı!

BİZE KALDI 3’NCÜ YAŞINI EV’DE KUTLUYOR…

Davetlere ev sahipliği yapmaya devam eden ‘EV’de 14 Kasım Salı gecesi de Seçkin Süngüç ve Fezi Altun Youtube programları ‘Bize Kaldı’nın 3’ncü yaşını ünlülerle kutlayacak.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü, etkinlikler, açıklamalar, mesajlar

Kayseri Kadın Kolları İl Başkanı Burcu Avcı’nın, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele …