Koyun ağılı, yoğun kar yağışından çöktü

Kuvvetli ve yoğun kar yağışı nedeniyle Kocasinan İlçesi Kızık mahallesinde Koyun Yetiştiriciliği yapan Halis Budak’a ait kapalı koyun ağılının çadırı, kar yükü nedeniyle çöktü. Erken müdahale ile 300 adet gebe koyun kurtarıldı 1 koyun ve 10 kuzu çadırın enkazında kalarak  telef oldu.

 Koyunların kuzulama dönemi olması nedeniyle açıkta kalan koyunların ve yeni doğmuş kuzuların acilen kapalı bir çadıra alınması zarureti oluştu. Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim personelleri tarafından yerinde tespit edilerek İl Müdürü Mustafa Şahin’ e iletildi. İl Müdürlüğü, Kocasinan Belediyesi ile irtibata geçerek olay mahalline geçici çadır kurulmasını sağladı ve sağ kurtarılan koyun ve kuzular koruma altına alındı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kocasinan Belediyesi olarak zarar gören vatandaşa acilen müdahale edilerek olası zarar asgariye indirildi ve sorun çözüme kavuşturuldu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Müftü Yardımcısı Mehmet İzci: Regaip, günahlardan arınma fırsatıdır

İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci, üç aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla açıklama yaparak; “Kendimizle yüzleşmekten …

%d blogcu bunu beğendi: