Kocasinan’da temizlik, Talas’ta gazete, Melikgazi’ye Anda ziyareti

KOCASİNAN’DA BAHAR TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

 Kocasinan Belediyesi, vatandaşların daha temiz bir ortamda yaşaması için mesai mefhumu gözetmeksizin modern araçlar ile mahallelerde ve sanayi sitelerinde temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kocasinan’ı, daha yaşanabilir bir ilçe konumuna getirmek için gayret sarf ettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “İlçenin temizliğine azami özen gösteriyoruz. Hava koşullarının düzelmesiyle ilçenin dört bir yanında bahar temizliği sürüyor. Modern araçlar ile yürütülen çalışmalarla vatandaşlara daha temiz ve daha hijyen bir ortam sağlıyoruz. Daha nezih ve daha sağlıklı şartlarda hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Her gün bir mahallede temizlik çalışması gerçekleştiren Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde rutin temizlik işlerinin yanı sıra bahar çalışmaları kapsamında da cadde ve sokaklar başta olmak üzere, parklar, sanayi sitelerinde titizlikle temizlik faaliyetlerini sürdürüyor. Arazözler, süpürgeler, kaldırım süpürme aracı, yol süpürme aracı, geri dönüşüm toplama aracı, kaldırım yıkama aracı, damperli kamyonlar, konteyner yıkama aracı, Türkiye’de ilk olan ikili toplama sistemli aracı, mobil yıkama araçları gibi toplam 128 temizlik aracı ve 370 personelle Kocasinan pırıl pırıl oluyor. Ekipler sadece cadde, sokak ve kaldırımların temizliği ile kalmayıp, boş arazilerdeki hafriyatları da temizleyerek mahalleleri güzel bir görünüme kavuşturuyor.

GAZETE TALAS OKUYUCUSUYLA BULUŞTU

Talas Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımlar ile hayata geçireceği projeleri yansıtan Gazete Talas’ın son sayısı okuyucularıyla buluştu.

Tamamı renkli 32 sayfadan oluşan Gazete Talas’ın kapağında Talas Belediyesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı ‘Genç Talas Ödülü’ ile Başkan Mustafa Yalçın’ın uygulamaya koyduğu ve büyük beğeni toplayan ‘Şeffaf Odada Başkanla Başbaşa’ konusu yer alıyor.

Talas Belediyesi’nin son dönemde aldığı ödüllerin de yansıtıldığı gazetenin bu sayısında ayrıca 2021 yılında gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlara detaylı olarak yer veriliyor.

Kültür sanat faaliyetlerinden eğitime, gençlere yönelik proje ve uygulamalardan kırsal mahallelerde gerçekleştirilen tarım ve hayvancılık faaliyetlerine kadar birçok konunun işlendiği Gazete Talas’ta ayrıca engellilere yönelik uygulamalar ile sosyal hizmet alanında yapılan çalışmalar aktarılıyor.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleştirdiği ‘Yerel Yönetim Politikaları Çalıştayı’na geniş yer ayrılan gazetede bununla birlikte park-bahçe ve yeşil alan çalışmaları, yol yapım ve bakım onarım faaliyetleri ile sportif çalışmalar değerlendiriliyor.

“GÜZEL İŞ YAPMAK, İŞİMİZİ GÜZEL YAPMAK”

Gazetenin sunuş yazısında okuyucularına hitap eden Başkan Yalçın, “Güzel iş yapmak, işimizi güzel yapmak” anlayışı ile hareket ettiklerine vurgu yaparak, “Talas hızla gelişen, şehircilik, altyapı, sosyal donatı ve sosyal-kültürel etkinlikler yönünden gıpta ile bakılan bir ilçe haline geldi” ifadelerine yer verdi.

Yazısının son bölümünde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Yalçın, “2021 yılı dolu dolu hizmet ve yatırım yılı oldu. İnşallah bundan sonrasında da yine güzel hizmetlerle, kalıcı yatırım ve tesislerle Talas’ı, yaşayanların keyif aldığı, huzur bulduğu bir şehir yapmaya gayret edeceğiz. Hayata geçirilen bütün bu proje, yatırım ve hizmetlerin gerçekleşmesine katkı sağlayan değerli meclis üyelerimize ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor, Talaslı hemşehrilerimize en içten sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

ANDA ARAMA KURTARMA EKİBİNDEN BAŞKAN PALANCIOĞLU’NA ZİYARET

ANDA Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret ederek dernek ve çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Anda Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama-Kurtarma Derneği Kayseri Temsilciliği ziyaretimize geldi. Birçoğu farklı mesleklerde olmasına rağmen ülkemizde olabilecek herhangi afete karşı, gönüllü olarak destek veriyorlar. Allah razı olsun. Afetlere karşı her alanda hazırlıklı olmak büyük önem taşıyor. Rabbim afetler göstermesin ama herhangi bir durumda da burada güzel bir ekip hazır maşallah. Buda bizi çok mutlu etti. Fedakârca çalışan tüm gönüllü kardeşlerimize ve derneğimize teşekkür ediyorum.” dedi

ANDA Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği Kayseri İl Sorumlusu Şevket Doğan ise, “Anda Derneği, 2014 yılında Suriye iç savaşının çıkmasıyla kurulmuş bir dernek. İnsani yardım ve arama kurtarma üzerine faaliyet veriyoruz. Kayseri’de 2021 yılında kurulduk. Bu yılda arama kurtarma çalışmalarımıza başladık. İhtiyaç duyulduğu her an gönüllü olarak AFAD’a destek olmaya hazırız. Misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Varol: Bugün sayısı gittikçe artan kadına şiddet olayları hepimizi derinden üzmektedir

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü …

BAŞKAN ESAT ÖZTÜRK 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Gününü pasta ikramı yaparak kutladı. Başkan Esat …