Kocasinan, Bünyan, Melikgazi, Talas belediye haberleri (28.05.2022)

“ÇEVRE VE TEMİZLİK KONUSUNDA ÖNCELİĞİMİZ VE HASSASİYETİMİZ VAR”

Daha etkin ve verimli hizmet için ihtisaslaşmış birimler tahsis ettiklerini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye çalışmaları ile 2023 yılı hedeflerini gerçekleştirmek için teknolojik, planlı ve akılcı şehircilik hizmeti sergilediklerini söyledi.

Çevre, temizlik ve geri dönüşüm çalışma ve yatırımlarına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Dr. Palancıoğlu, Kamu hizmetlerinin süreklilik ve zamanında yapılmasının önemli olduğunu ifade ederek konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Melikgazi ilçesi her geçen gün sürekli olarak planlı bir şekilde büyümekte ve gelişmektedir. Kayseri ilinin yarısına hizmet vermekteyiz. Bu başarı etkin, verimli ve konusunda uzman kadrosu ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca çalışmalarda kadro da ihtisaslaşmaya önem verilmektedir. Bu amaçla konusunda uzmanların çalışacağı yeni birimler tahsis edilmektedir.  İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tahsis edilerek çevre, temizlik ve geri dönüşüm de daha etkin ve verimli kullanımı, hizmetlerde kaliteye artırıcı, mal ve hizmetlerin tasarruflu ve rasyonel kullanımı ve daha ekonomik hizmet sunulması amaçlanmıştır. Hayırlı olsun.”

BÜNYAN BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNA KATILAN YENİ ARAÇLARIN TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Bünyan Belediyesi araç filosuna yeni katılan araçların tanıtımı Bünyan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Deposunda; Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen, Bünyan Savcıları Tuncay Karcı ve Selçuk Özbey, AK Parti İlçe Başkanı Yıldıray Hakkı Koç, Meclis Üyeleri ve belediye çalışanlarının katılımları ile gerçekleştirildi. Kurban kesilerek dua edilen tanıtımda Bünyan Belediyesinin yeni araçları olan, ”Çekici Treyler, bir lobet, bir havuz olmak üzere iki adet dorse, üç adet çift kabin Ford Transit, çöp kamyonu, iki uçkun ilaçlama makinesi ve iki adet hem ilaçlama hem de arazide kullanılmak üzere 4×4 arazi aracı” araçlar sergilendi.
Tanıtımla ilgili açıklamada bulunarak yeni araçların Bünyan’a ve Bünyanlılara hayırlı olmasını dileyen Başkan Altun, ”Bugün Bünyan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Depomuzda etkinlik düzenleyerek filomuza kattığımız yeni araçları, desteklerini bizlerden esirgemeyen hayırsever İş İnsanı Hasan ve Cemal Aslandağ ile tanıtıp, kaymakamımız, savcılarımız, AK Parti ilçe başkanımız, meclis üyelerimiz ve çalışanlarımızla birlikte kurban keserek ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olması için dua ettik.Araçları tanıtarak, filomuzu büyütmenin ve hizmet kalitemizi arttırmanın mutluluğunu paylaştık. Katılımları için Kaymakamımıza, Savcılarımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza, Meclis Üyelerimize ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyor, araçlarımızın ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi,

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN VERGİ MESAİSİ

Kocasinan Belediyesi, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergi Ödemelerinin 31 Mayıs Salı günü sona erecek olmasından dolayı vatandaşların vergi ödemelerini rahatlıkla yapabilmesi için çalışma saatlerinde düzenleme yaptı.

Vergi ödemelerinde her türlü ödeme kolaylığı sunan Kocasinan Belediyesi; Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam vergilerini ödemek isteyen mükellefler için hafta sonu 28 Mayıs Cumartesi ve 29 Mayıs Pazar günü saat 09:00 ile 17:00 saatleri arası, hafta içi ise 30-31 Mayıs Salı Günü saat 17:30 ile 19:30 saatleri arası veznelerin açık olacağı duyuruldu.

Vatandaşların işlerini kolaylaştırmak ve daha yaşanabilir bir ilçe sunmak için çalıştıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Vatandaşlarımıza e-belediye uygulamaları, internetten ödeme, posta çeki ile kredi kartına taksit ödeme gibi kolaylıklar sunuyoruz. İnternet vasıtasıyla vergi ödemeleri hem belediye hem de vatandaşa büyük kolaylık sağlıyor. Ödenen vergileri daha iyi kaliteli hizmetler olarak vatandaşlarımıza sunuyoruz. Yatırılan her kuruş Kocasinan’ın, aynı zamanda ülke ekonomisinin büyümesine katkı sunmaktadır. Bu sebeple unutmayalım ki; vergiler geleceğimizin teminatını oluşturmaktadır” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Şimdiden vergi ödeme konusunda hassasiyet gösteren hemşerilerime teşekkür ediyorum” diye noktaladı.

KOCASİNAN’DA SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜL TÖRENİYLE SON BULDU

Kocasinan Belediyesi, Kayseri Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri İl Temsilciği işbirliğiyle düzenlediği ‘İlkokullar Arası Satranç Takım Turnuvası’, ödül töreniyle son buldu. Minik sporcularla satranç oynayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, zeka oyunlarının eğitim açısından çok önemli olduğunu belirterek, çocukların yeteneğini geliştirmesi konusunda her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘İlkokullar Arası Ödüllü Satranç Takım Turnuvası’nın ilk gününde minik sporcularla bir araya geldi. Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuvada çocuklarla sohbet edip, satranç oynayan Başkan Çolakbayrakdar, çocukların zeka sporu turnuvası ile hem eğlendiğini hem de öğrendiğini belirterek, “Öncelikle turnuvaya katılan bütün takımlarımızı ve miniklerimizi tebrik ediyorum. Bu turnuvada kazanan Türkiye’nin geleceği çocuklardır. Rabbim, başarılarını daim etsin. Malum süreç nedeniyle böyle etkinlikler yapamıyorduk.  Gelecek yıl, daha yaygın hale getirmek için şimdiden çalışmalara başladık. Geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili her alanda eğitim vererek, onların sosyalleşmesine, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Bu noktada çocukları ve gençleri satranç ile buluşturmak ve satranca olan ilgilerini artırmak amacıyla turnuva düzenledik. Büyük ve Güçlü Türkiye’nin geleceğini yetiştirmek için bu tur organizasyonları artırarak, devam edeceğiz. Hepinizi göstermiş olduğunuz üstün başarılardan ötürü tebrik ediyor, sizleri yetiştiren öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlkokullar Arası Satranç Takım Turnuvası, ödül töreniyle son buldu. İlkokul öğrencilerinin katıldığı turnuva, B kategori 6-7 yaş, A Kategori 8-9 yaş olmak üzere 2 kategori yer aldı. Turnuva,  dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin dağıtılması ile program sona erdi.

MİNİKLER A KIZLAR GENEL FİNAL SIRALAMASI

1-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu

2- Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-3.Takım

3-Mehmet Tarman İlkokulu

4-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-4.Takım

MİNİKLER B KIZLAR GENEL FİNAL SIRALAMASI

1-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu

2-Özel Kayseri Cihangir İlkokulu

3-Sümer Osman Göksu İlkokulu-2.Takım

4- TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlkokulu

MİNİKLER A ERKEKLER GENEL FİNAL SIRALAMASI

1- TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlkokulu

2-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu

3-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-5.Takım

4-Besime Özderici İlkokulu

MİNİKLER B ERKEKLER GENEL FİNAL SIRALAMASI

1-Özel Bilfen Kayseri İlkokulu

2-TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlkokulu

3-Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-2.Takım

4-Özel Kayseri Doğa İlkokulu

BAŞKAN PALANCIOĞLU EMLAK VERGİSİNİ VEZNEDEN ÖDEDİ

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, belediye veznesine uğrayarak emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergisinin 1. taksit ödemesini yaptı.

Veznede çalışan memurlara kolaylıklar dileyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi’nde vergi dönemi olduğu için ilk taksitlerimizi yatırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olarak görevlerimizi yerine getiriyoruz.  Ben de bugün veznemize hem kendi vergimi hem de annemin vergisini yatırıyorum. Belediyemizin hizmetlerinin aksamadan devam etmesi için vatandaşların yükümlülüklerini zamanında tam ve eksiksiz yerine getirmeleriyle mümkün olacaktır. Vergilerden gelen gelirlerden ve merkezi hükümetten gelen gelirler çerçevesinde hizmetlerimiz yapılıyor. Cumartesi ve Pazar günü vergisini ödeyemeyen vatandaşlarımız için 09.00 ile 17.00 saatleri arasında veznelerimiz hizmet verecek. Vergilerini, internetten veya veznelerden ödeyen tüm hemşehrilerime Melikgazi ilçem adına teşekkür ederim.” dedi.

TALAS BELEDİYESİ KENDİ YOLUNU ÇİZECEK

Talas Belediyesi, şehir içi yol çizgi uygulamaları için ergonomik olarak tasarlanan kendinden yürür yol çizgi aracı aldı.

Saatte 20 kilometre hızla gidebilen makine, 100 litre sentetik yol boyası ve 30 kilogram cam tozu ile yol çizgisi atabilme kapasitesine sahip.

DAR ALANDA ÇALIŞABİLME ÖZELLİĞİ

Yollarda eksen çizgisi (orta), banket şeridi (sağ-sol) ve kavşak çizgilerinin (kama) boyanmasında kullanılacak araçtan ayrıca küçük olması nedeniyle yaya yollarının boyanmasında da bu özelliğinden yararlanılacak.

EKİPLERE HEM EĞİTİM VE UYGULAMA

Talas Belediyesi’nde görevli trafik ekipleri bir yandan yeni aracın kullanımıyla ilgili eğitim alırken, diğer yandan da ilçedeki yollarda uygulama yapmaya başladı.

Daha önce dışarıdan hizmet alımı yoluyla yapılan yol çizgi çalışmaları, bu araçla belediye tarafından daha hızlı ve pratik olarak sürdürülecek.

GÜVENLİ TRAFİK KONFORLU ULAŞIM

Talas yollarında faaliyet gösterecek yol çizim aracı ilçe yollarının trafik güvenliği ve konforlu ulaşımına katkı sağlayacak.

MELİKGAZİ’DEN TEKNOFEST PROJELERİNE DEV DESTEK “25 Proje Takımı 1 Milyon TL Malzeme Desteği Aldı”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek teknofest için Melikgazi Belediyesi’nin destekleriyle seçilen projelere malzeme katkısında bulunduklarını söyleyerek tüm takımlara başarılar diledi.

Bu kapsamda başvuran 99 takımdan 25 proje takımı 1 milyon TL değerindeki bir bütçe ile destek almaya hak kazandı.

Teknofest maratonunda hazırlıkların ve desteklerin devam ettiğini söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu şunları söyledi:

“Erciyes Üniversitemizde ve Kartal Endüstri Meslek Lise’mizde, projeleri ile destek almaya hak kazanan takımlarımızı ziyaret ettik. Bu yıl Teknofest’te her zamankinden daha da iddialıyız. Bu yıl projeleri ile belediyemize başvuran 25 takım destek almaya hak kazandı. Böyle gençlerimizin başarılarını görmek beni çok mutlu ediyor. Bu yarışmaya destek olan belediye ekibime de teşekkür ederim. Verdiğimiz destekler çok değerli gerçekten. Gençlerin ülkemizin geleceği ile ilgili çalışmalara imza atmaları çok güzel. Başarılı arkadaşlarımızla ne kadar övünsek azdır. AR-GE’ye verilen destek ne kadar çok artarsa bir ülkenin de gelişmişliğini o kadar etkiler. İstihdam da önemli. Sizlerin iyi noktalarda olması bizler için önemli. Bu gördüğüm tablo bizi çok mutlu etti. İnşallah gelecek sene daha büyüyerek destek veririz. Melikgazi Belediyesi olarak 6 tane teknoloji atölyesi yaptık. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine orada farklı eğitimler vereceğiz. Çalışmalarınız için hepinize teşekkür ederim. Toplam 1 milyon TL bütçe ve 450 kalem ürünle takımlarımızın yanında olduk. Şimdi projelerini en iyi şekilde hazırlama ve Teknofest’e imza atma görevi gençlerimizde. Teknofest’te ulusal anlamda dereceye giren arkadaşlarımıza ödülümüz de olacak. Tüm takımlarımıza başarılar.”

KOCASİNAN’DA EMEĞİN SANATA DÖNÜŞTÜĞÜ SERGİ, BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Kocasinan Akademi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda açmış olduğu yıl sonu sergisi, Kayserililer tarafından büyük beğeni topladı. Serginin son gününde yoğun bir şekilde ziyaret eden Kayserililer, kadınlara fırsat verildiğinde nasıl başarılı çalışmalara imza atıldığına bu sergiyle şahitlik ettiklerini belirterek, hizmetlerinden dolayı Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

El emeği göz nuru eserlere vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden son derece mutlu olduklarını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar ise Kocasinan’da kültürel ve sanatsal faaliyetlere ayrı bir önem verdiklerini vurgulayarak, “Kocasinan Akademi ile vatandaşlarımıza sosyal, kültürel, mesleki ve eğitimsel açıdan farklı branşlarda hizmet veriyoruz. Açmış olduğumuz kurslar sayesinde hanım kardeşlerimiz, sanatsal yeteneklerini gün yüzüne çıkarıyor. Hanım kardeşlerimizin dönem sonunda el emeği göz nuru eserlerinin, vatandaşlarımız tarafından beğenilmesi bizi ayrı bir mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızı spor, sanat, kültür ve sosyal gibi hayatın her alanında hizmetlerden faydalanmak üzere Kocasinan Akademi’ye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Başarılı eserleri inceleyen Kayserililer ise el emeği göz nuru eserlerin ve geçmişten günümüze kadar nakışla işlenmiş eşyaların gün yüzüne çıkartılmasından son derece mutlu olduklarını ifade etti. Ayrıca vatandaşlar, kadınlara fırsat verildiğinde nasıl başarılı çalışmalara imza atıldığına bu sergiyle şahitlik ettiklerini belirterek, hizmetlerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Kocasinan Akademi eğitimcilerinin ve kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan sergide, dolgu bebek yapımı, geleneksel nakışlar, Robotik uygulama, keçe aksesuarları, çeyiz ürünleri, takı tasarımı, ev tekstil ürünleri, elde Türk işlemeleri, filografi, dekoratif ev aksesuarları, canlı çiçek tanzimi, kağıt rolyef, ahşap ve cam boyama, çini, resim ve yazma kenarı işleme gibi çalışmalar yer aldı.

KOCASİNAN’IN ÖZEL SPORCULARI, MADALYALARA AMBARGO KOYDU

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü özel sporcuları, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Kayseri Atletizm İl Şampiyonası’nda 5 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya aldı. Turnuvaya damga vuran Kocasinan’ın özel sporcuları Burcu İrem Saka, Cemal Gündüz ve İbrahim Dökmeci, elde ettikleri başarılarla Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak kazandı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından 23 Mayıs tarihinde düzenlenen Kayseri Atletizm İl Şampiyonası, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Pistinde gerçekleştirildi. Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü özel sporcularının, müsabakalarda elde ettiği başarılarıyla dikkat çekti. Kocasinan’ın özel sporcuları, Kayseri Atletizm İl Şampiyonası’nda 5 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya aldı. İbrahim Dökmeci; 100 metre ve 200 metre koşuda 2 altın, Burcu İrem Saka; disk ve gülle atmada 2 altın, Osman Sarıkaya; 100 metre ve 200 metre koşuda 1 altın 1 gümüş, Ali Çiçek; gülle atma ve 100 metre koşuda 2 bronz, Tuğba Tektaş; 100 metre ve 200 metre koşuda 2 gümüş,  Cemal Gündüz; disk ve gülle atmada 2 gümüş,  Furkan Yıldırım ise disk ve gülle atmada 2 bronz madalya aldı. Turnuvaya damga vuran Kocasinan’ın özel sporcuları Burcu İrem Saka, Cemal Gündüz ve İbrahim Dökmeci, elde ettikleri başarılarla Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak kazandı.

Başarılarından dolayı sporcuları tebrik eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, özel çocukların başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını vurguladı.

Eğitimden sanata, spordan kültüre hayatın her alanında engelli vatandaşlara destek olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Spor Kulübü’nde özel çocuklarımızın sahip oldukları yetenekleri ortaya çıkarma konusunda da onlara önderlik ediyoruz. Hizmetlerimizle özel çocuklarımız, büyük bir başarı hikayesi yazıyor. Özel çocukların başaramayacağı hiçbir şey yok. Onların hayatını kolaylaştırmak için desteklerimizi artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.

Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli Takım ve Kocasinan Spor Kulübü Antrenörü Uğur Arı ise spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, şampiyonluklarda Başkan Çolakbayrakdar’ın büyük payı olduğunu söyledi.

MELİKGAZİ BELEDİYESİ BEDENSEL ENGELLİLER FUTBOL TAKIMI ŞAMPİYON OLDU

Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü takımı, Başakşehir Ampute Futbol takımı ile oynadığı süper lige çıkma maçında rakibimi 6-2 yenerek kupayı aldı.

Başakşehir’i 6-2 yenerek şampiyon olan Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübünü tebrik eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Başarılı futbol takımımızı ve teknik heyeti kutlarım. Gururlandık. Kendilerine bu başarılarından dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Kulübe her zaman destek olduğu için Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür eden Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin, “Ampute futbol 1 Ligi’nin son müsabakasını gerçekleştirdik. Uzun bir süredir emek veriyoruz, çocuklarımız burada antrenman yaptılar, müsabakalarına çıktılar ellerinden gelen çabayı gösterdiler. Melikgazi Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Palancıoğlu ve Başkan Yardımcımız Sayın Yakup Yüksel’e destekleri için teşekkür ederim. Bugüne gelme noktasında somut başarımızı hem belediyemize hem şehrimize armağan etmek istiyoruz. Bu uğurda da elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İnşallah kupayı kaldırdıktan sonra da önümüzdeki yıl Süper Lig’de de en iyi şekilde belediyemizi, şehrimizi temsil etmenin gayreti içerisinde olacağız.” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Yaz Dönemi Spor Şenliği, Hacılar ERVA Spor Okulu, yaz kursları ve esnaf ziyareti, Bilişim Akademisi, Kentsel dönüşüm, Kazan kazan modeli ev sahibi olma, MBB Encümen toplantısı,

BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN 500 KİŞİ İLE 1’İNCİ YAZ DÖNEMİ SPOR ŞENLİĞİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427