KEYKUBADİYE SARAYI’NDA ÇIKAN ESERLERİ SERGİLENECEK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri ve Türk kültürüne önemli katkılar sağlayacak olan Keykubadiye Sarayı kazı çalışmalarında çıkan eserleri, düzenlenecek ‘Keykubadiye Sarayı Buluntuları Sergisi ile sergileyecek.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında medeniyetler şehri Kayseri’nin tarihine sahip çıkmaya devam ediyor. Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen yarışmalarda ödüllere layık görülen Başkan Büyükkılıç liderliğindeki Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında yaptığı ve tarih fışkıran kazı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tarihe ve turizme sahip çıkan, Kayseri’nin hak ettiği konuma ulaşması için gayret gösteren Başkan Büyükkılıç, bu kapsamda yeni bir çalışmaya daha imza atacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Keykubadiye Sarayı Kazı Başkanlığı işbirliği ile ‘Keykubadiye Sarayı Buluntuları’ sergisi açacak.

31 Mayıs Salı günü saat 13.00’te düzenlenecek olan ‘Keykubadiye Sarayı Buluntuları’ sergisinin açılışı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Alâeddin Keykubad dönemine ait olan saray kazısında bulunan eserlerin, Kayseri ve Türk kültürüne önemli katkılar sağlaması bekleniyor

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

BAKAN MEHMET ÖZHASEKİ: “TARİHİN KADİM TANIĞI 884 PARÇA MÜHRÜ İNCELEDİK, LİTERATÜRDEKİ YERİNİ BELİRLEDİK” 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü beş yıl süren bir …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427