Kayseri’ye yeni kedi-köpek barınağı yapılması kaçınılmaz

Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (Kayhakder) Başkanı Nilgün Uzel, hayvanseverlerin tümü adına  yeni kedi-köpek barınağının acilen yapılmasının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti, şunları söyledi.

Öncelikle canlarımıza yapılan bu düşmanlığın üzüntü ve kaygı verici olduğunu belirtmek isterim. Bizler, Bütün canlıları koruyup onlar bize emanet diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Yaş ciğeri olan her canlı ahirette hakkını alacak diyen Rabbimizin kullarıyız.

Biz biliyoruz ki barınağımızın oraya yapılmasını istemeyenler tamamen bu arsa yakınında tarlası olan büyükbaş ahırı olan insanlar. Oraların konut parseli alacağını ve rant elde edeceklerini hayal ediyorlar. Bunun içinde insanları provoke ediyorlar.

Bilmiyorlarki yapılacak olan kedi köpek evinin tüm çevresi, ya askeri yasaklı alan yada mera vb. yerler. Çevre insanının hayal ettiği gibi konut parseli alma imkanı yok.

Büyükşehir Belediyemiz bu proje ile ilgili bakanlık ve hayırseverden 6.000.000.- (Altı MilyonJTI destek aldı. Toplam 12.000.000..-( On İki Milyon) Tl lik proje ile Türkiyenin en modern kedi ve köpek bakım evlerinden birini yapacak. Burada koku olmayacağı gibi çevredeki başıboş dolaşan köpeklerin toplanması sağlanacak.

Vatandaşın; 1 Tane Barınak var daha kaç tane barınak yapacaksınız? sorusunun cevabı ise, 1 taneydi yine 1 tane kalacak. Yeni barınağın yapımı bittiğinde eski barınak kalkacak veya başka bir amaçla kullanılabilecek.

Derneğim ve hayvanseverlerin tümü adına barınağın acilen yapılmasının elzem olduğunu belirtmek isterim.

 

 

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ENGELLİLERİN ÖTV’SİZ ARAÇ ALMA HAKKINA MÜDAHALE, SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINA VE İNSAN HAKLARINA AYKIRIDIR!

ENGELLİLERİN HAKLARINA ERİŞİM PLATFORMUNDAN BASINA VE KAMUOYUNA ENGELLİLERİN ÖTV’SİZ ARAÇ ALMA HAKKINA MÜDAHALE, SOSYAL DEVLET …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427