Kayserispor’a “Transfer Tahtası” Müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı ile bir araya gelerek, sarı kırmızılı taraftarlara müjdeyi verdi. Başkan Büyükkılıç, “Tahta Allah’ın izniyle açıldı. Camiamıza, taraftarımıza, şehrimize, Kayseri ve Kayserispor sevdalılarına ve Burak Yılmaz hocamıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi. Transfer tahtasının açılmasının ardından Kayserispor’un ilk transferi forvet oyuncusu Duckens Nazon da Başkan Büyükkkılıç’a ilk maçta gol sözü verdi.

Sporun ve sporcunun dostu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayserililerin merakla beklediği müjdeyi Recep Mamur Tesisleri’nde açıkladı.

Başkan Büyükkılıç, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı ile Kayserispor tesislerinde buluştu.

Burada açıklamalarda bulunan sarı kırmızılı takımın başkanı Ali Çamlı, Başkan Büyükkılıç’ın bir müjde açıklayacağını duyurarak, “Değerli büyüğümüz kulübümüze hoş geldi, sefa geldi. Her zaman gurur duyduğumuz, Büyükşehir Belediye Başkanı ötesinde bizim ağabeyimiz. Yaptıkları bütün özverili katkı için kulübüm ve şehrim adına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bir sıkıntı daha bugün itibariyle aşılmış oldu. Onu, bu konuda ben başkan olduğumdan beri, öncesinde bu kulübün bütün sorunlarının üstesinden gelme noktasında büyük özveri gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımızın açıklaması doğru olur diye düşündük. Bu sıkıntının aşıldığının ilk müjdesini Kayserispor taraftarına ve camiasına sayın başkanımızın vermesini istiyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise “Kayserispor bizim için çok önemli ve marka değerimizdir. Şehrimizin gururudur. Şehir süper ligdeyse takımı ile birlikte süper ligde olmalıdır. Bir belediye başkanlığından öte her alanda elimizi taşın altına koyma anlayışı içerisinde şehrin sorunlarına sahip çıkmaya özen gösteriyoruz” dedi.

“Tahta Allah’ın İzniyle Açıldı”

Bulunduğu her yerde vatandaşların transfer tahtasını sorduğunu anımsatan Başkan Büyükkılıç, transfer tahtasının açıldığını belirttiği sözlerini şöyle sürdürdü:

“Malumunuz bir seçimin arifesindeyiz, gezdiğimiz yerlerde vatandaşlarımızın bizlere olan muhabbeti, sevgisi ve en önemlisi güvenini görüyoruz. ‘Sizler belediyecilik konusunda yapacağınızı yapıyorsunuz, bundan sonra da tecrübenizle daha iyisini yapacağınıza eminiz. Biz bunları aştık da bizim şu tahta ne olacak’ diye her yerde bu sorular geliyordu. Anlaşılan bu soru herkesin kafasını meşgul ediyor, şehrine, takımına sahip çıkma anlayışı içerisinde bizlere güvenerek soruyorlar. Buradan ilan ediyoruz, geçen haftadan beri açılıyor, açılacak derken, tahta Allah’ın izniyle açıldı. Hayırlı, uğurlu olsun diyoruz. Bundan sonraki süreçte camiamıza, taraftarımıza, şehrimize, Kayseri ve Kayserispor sevdalılarına ve Burak Yılmaz hocamıza hayırlı olsun. O bizim için önemli ve değerlidir. Dinamik, genç, milli kaptanımızın başarılı olması şehrimizin başarılı olması demektir. Elimizi taşın altına koyduk, değerli kulübümüzün yönetim kurulu başkanına, özellikle Özhaseki bakanımıza ve teşekkür ediyorum.”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye de teşekkür eden Büyükkılıç, Kayserispor’un başarılı olmasını ümit ederek, “Allah’ın izniyle bu takım taraftarıyla, yöneticisi ile oyuncusu ile hocasıyla, şehrimizin ve takımımızın sevdalıları ile el ele vermek suretiyle hedefine yürüyecek. Bu son olur diye ümit ediyorum. Bir daha tahta konusunda bu konuları konuşmayız diye iyi niyetimi belirtmek istiyorum. Yeni dönemin, yeni pozisyonun şehrimize, takımımıza hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Mevla’m yar ve yardımcımız olsun, yüzümüz hep gülsün” diye

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Burak Yılmaz, Kayserispor için imza attı

Recep Uçar’ın  görevini bırakmasından sonra Mondihome Kayserispor’un yeni teknik direktörü Burak Yılmaz’ oldu. RHG Enertürk …