Kayserispor genel kurulu yapıldı, Ali Çamlı güven tazeledi, kulübün borcu 977 milyon Tl, işte yeni yönetim ve görev dağılımı

İlki  çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen ve Kadir Has Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Kayserispor Olağan Genel Kurulu’na Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mondihome Kayserispor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çamlı, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Ülkü Ocakları İl Başkanı Halit Yağmur, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ile Kapalı Kale Taraftar Derneği Başkanı Ahmet Dirgenali ve taraftarlar katıldı.

Divan teşekkülü ve divana imza yetkisi verilmesinin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç seçildi. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu okunurken, Kadir Has Tesisleri’nde altyapı ve tefrişat işlerinin tamamlandığını, bu çalışmalarda desteğini esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere emeği geçenlere teşekkür edildi. Başkan Büyükkılıç, kongrede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de telefon bağlantısı ile selamlama konuşması yapacağını belirtti.

Bakan Özhaseki’den Başkan Büyükkılıç’a Teşekkür

Bakan Özhaseki, yıllardır emek verdiklerini, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere çok kişinin Kayserispor’u hiç yalnız bırakmadığını, desteklediğini kaydederek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Özhaseki, Kayseri’yi ilgilendiren ne varsa ilgilendiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Nerede birlik var, orada bereket vardır. Kayseri’yi ilgilendiren hangi konu varsa, onu bana getirdiklerinde, Büyükşehir Belediye Başkanımız buraya kadar koşuyor. Emek veren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bir tarafta Büyükşehir Belediye Başkanım, Vali beyim, belediyelerim, ayrıca Baki Ersoy beyin destekleriyle Kayserispor aydınlığa doğru yola çıkacaktır.”

Başkan Büyükkılıç da Bakan Özhaseki’ye her zaman desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

“Büyükşehir Belediyesi’ne Çok Büyük Teşekkür Etmemiz Lazım”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise bu birlik ve beraberlik gününe şahit olduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Kimler pes etmedi. Başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki bey her zaman fedakârca destek oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, çok büyük destek veriyordu, ‘ben Büyükşehir Belediye Başkanı iken bu şehrin takımının alt lige düşmesini, başarısız olmasını kaldıramam’ dediği bana çok zaman oldu. İki deplasmana ne kadar zor şartlarda gittiğini biliyorum. Gerçekten Büyükşehir Belediyesi’ne çok büyük teşekkür etmemiz lazım. Ben şahidim. Büyükşehir Belediyesi olmadan şehrin takımı olmaz, o da onu yaptı” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç “Sayın Valimize teşekkür ederken, bir hakkı da teslim etmek istiyoruz. Onlarca genel kurula katıldık, ilk defa Kayserispor’umuzun bu genel kurulunda bir vali olarak gördüğümüz için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum, şehrine sahip çıkan anlayış, iyi ki varsınız. Şehrimize ve birbirimize sahip çıkarak, hep beraber anlam ifade ederiz. Çok nezih bir ortamda bir genel kurul yapıldı” dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Büyükşehir Belediye Başkanımdan ricamdır, o bizim ağabeyimiz, tecrübeleri de vardır. Kayserispor’un maçı olduğu gün şehirde insanlar kafasını kaldırdığında Büyükşehir’imize ait bütün billboardlarda Kayserispor ile ilgili bir çalışma olması Memduh Başkanımdan ricamdır, bu farkındalığı oluşturmak zorundayız. Sayın Valimden de bir ricam var, ilkokuldan başlamak üzere bir forma seferberliği yapmamız gerekiyor, her çocuğun evinde bir Kayserispor forması olmalı diye düşünüyorum. Bütün şehir olarak herkesin bu markayı sahiplenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Memduh Büyükkılıç, Bu Şehrin Her Köşesinde, Her Karışında…”

Yeniden seçilerek güven tazeleyen Mondihome Kayserispor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çamlı da teşekkür konuşmasında “Memduh Büyükkılıç, bu şehrin her köşesinde, her karışında, her insana dokunuşunda yıllarını bu şehre verdiği için bizim de çok eskiye dayalı ağabey-kardeş ilişkimiz var. Hiçbir gün, yılmadı, usanmadı, bizimle bu mücadeleyi son dakikasına kadar verdi, vermeye devam ediyor. Büyükşehir’in başında iyi ki var, iyi ki bu şehrin böyle bir ağabeyi var. Yürekten huzurlarınızda saygı ve sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Kulübün borcu 977 milyon TL

Yönetim kurulu mali ve idari yönden ibra edilirken, Kayserispor Başkanı Ali Çamlı Kulübün borcunu Berna Gözbaşı’na 660 Milyon ve 317 Milyon ise diğer borçlar (Futbolcu, Cas vb) borcu bulunuyor. Toplam Borç: 977 Milyon TL olduğuna dikkat çekti

Yeni Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu

YÖNETİM KURULU ASİL

 1. Ali Çamlı -Başkan
 2. Nurettin Açıkalın -As başkan
 3. Süleyman Akın -Stadyum ve tesislerden sorumlu başkan yardımcısı
 4. Ali Hızar -Avrupadan sorumlu başkan yardımcısı
 5. Hasan Irmak -Avrupa sorumlusu
 6. Rıza Erkut Yurdemi – Genel sekreter
 7. Erol Çetin – Başkan yardımcısı
 8. Tufan Koç -Yönetim kurulu üyesi
 9. Samet Koç -Altyapı sorumlusu
 10. Yeşim Akpınar -Avrupa sorumlusu
 11. Emir Akpınar – Hukuk işleri sorumlusu

YÖNETİM KURULU YEDEK

 1. İ.Samet Sarıoğlu
 2. Vural Burakçin
 3. Ali Sofularlı
 4. İsmail Eğin
 5. Mehmet Yay
 6. Onur Gülener
 7. Seyit Mutier
 8. Mehmet Ali Demir
 9. Aydın Yergin
 10. Mustafa Yücel
 11. Adnan Conagası

Konuşmaların ardından Kayseri protokolü, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Özben Şimşek’ten, şampiyon Beril Yeşil’e kutlama

Kayseri Taekwon do İl Temsilcisi Özben Şimşek, Beril Yeşil’i şampiyon olması nedeniyle kutlarken ‘Avrupa multi …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420