KAYSERİ’NİN ÇINARLARI MARİNA’DA AĞIRLANDI, TALAS’TA ASPİR HASADI BAŞLADI

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, KADİM BÜYÜKLERİN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Kayseri’nin kadim büyüklerini, Kuşçu Marina’da misafir etti. Uluçınarlar Korosu’nun seslendirdiği ‘Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor’ şarkısına eşlik eden Başkan Çolakbayrakdar, onların hem gönlünü hem de hayır duasını aldı.

Başkan Çolakbayrakdar’ın daha önce huzurevine yaptığı ziyaret sırasında Kuşçu Marina’yı görmek isteyen yaşlıların isteğini yerine getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Mustafa Kumlu Uluçınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi ile Huzurevi sakinlerini Kuşçu Marina’da ağırlayan Başkan Çolakbayrakdar, onlarla tek tek yakından ilgilendi. Büyüklerin hem gönlünü hem de hayır duasını alan Başkan Çolakbayrakdar, tüm misafirlerine sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileğinde bulundu. Yaşlıların da Başkan Çolakbayrakdar’a duydukları sevgi ve gösterdikleri ilgi gözlerden kaçmadı. Büyüklerin her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Başımızın tacı kıymetli büyüklerimiz, bizim için ayrı değerli ve önemlidir. Her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kadim büyüklere sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileğinde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, “Hepinizin ellerinden öpüyorum. Allah, sağlık ve sıhhat versin. Bugün buraya ilk defa gelen büyüklerimiz varmış. Bu konuda büyüklerimizi buraya getirmemiz, doğru tespit ettiğimizi gösteriyor. Her daim büyüklerimize sonsuz saygı duyan bir toplumuz. Aile toplumuna vermiş olduğumuz değeri hiçbir zaman unutmamak lazım. Gerek Kocasinan Belediyesi, gerek şahsım olarak her zaman büyüklerimizin yanındayız. Kıymetli büyüklerimiz bizim başımızın tacıdır. Geleceğe köprü vazifesi gören, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara aktaran değerli büyüklerimize toplum olarak değer veriyoruz. Allah yaşlılarımızın hayır duasından bizleri mahrum bırakmasın. Bu vesileyle değerli büyüklerimize hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Uluçınarlar merkezinde yaşayan büyüklerin oluşturmuş olduğu korunun seslendirdiği ‘Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor’ şarkısına  eşlik eden Başkan Çolakbayrakdar, onları tebrik etti.

Başkan Çolakbayrakdar’ın ilgisinden son derece memnun olduklarını dile getiren yaşlılar da dualar ederek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkürlerini iletti.

TALAS’TA ASPİR HASADI BAŞLADI

İlçe tarımına katkılarını aralıksız olarak sürdüren Talas Belediyesi, geçtiğimiz yıl başlattığı aspir ekimine bu yıl da devam ederek hasadını yaptı.

Sağladığı tohum desteklerinin yanı sıra buğday ekimi ve hayvan yem bitkisi olarak kullanılan Macar fiği üretimi gerçekleştiren Talas Belediyesi, ilk olarak 2022 yılında, özellikle yağı için ekilen aspir bitkisini, ürettiği mahsuller arasına eklemişti. Bu yıl da uygulamaya devam eden belediye, ektiği aspirin hasadını gerçekleştirdi.

Abdullah Gül Üniversitesi arazisinde bulunan 400 dekar alana ekimi yapılan aspirler biçilmeye başladı. Toplamda 15 ton ürün elde edilmesi beklenen hasattan 3000 litre yağ çıkarılması hedefleniyor.

ÜRÜNLER DEPREMZEDELERE VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE

Elde edilecek yağın bir kısmı deprem bölgesindeki vatandaşlara gönderilecek, bir kısmı ise Talas Belediyesi’nin sosyal hizmet merkezlerinde ihtiyaç sahiplerine verilecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ORTAHİSAR ESNAFI: YAKDIN BİZİ BAŞKANIM

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR Nevşehir Ürgüp ilçesi Ortahisar beldesi belediyesi Abdüoğlu cami önü çarşı meydanını trafiğe kapattı …