Kayseri’de kaçak, sahte peynir üretim tesisine gece şok baskın, imha, ceza ve mühürleme

Güvenilir gıda arzının sağlanması ve tüketici sağlığının korunması amacıyla; gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, satış, toplu tüketim, dağıtım vb. aşamalarındaki tüm resmi kontroller 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” na göre İl/İlçe Müdürlüklerince büyük bir titizlikle yürütülüyor.

Kocasinan İlçe Müdürlüğü Kontrol Görevlileri tarafından kayseri@tarimorman.gov.tr adresine yapılan ihbarın değerlendirilmesi üzerine ilçe sınırları içerisinde bulunan bir adreste Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri eşliğinde saat 20.00 sularında yapılan resmi kontrol sonucunda; işletmenin onaysız olarak sağlıksız koşullarda ve uygun olmayan hammadde kullanarak sahte peynir ürettiği tespit edildi.

İşletmede insan tüketimine uygun olmayan ve onaysız olarak üretildiği tespit edilen yaklaşık 3 ton süt ürünü ve muhtelif hammaddeler kontrol görevlileri nezaretinde 23:30 sularında Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yardımı ile belediyeye ait çöp aracına dökülerek imha edildi. İşletmeye 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun ilgili maddeleri gereğince 55 bin 754 TL idari yaptırım kararı uygulanarak, işletmenin faaliyeti durduruldu. Halkın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için sürekli ve etkin gıda denetimlerinin mesai mefhumu gözetmeksizin aralıksız devam ettiğine dikkat çekildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Büyükkılıç, Erciyes’te, geçen yılı değerlendirdi, 2021 hedeflerini açıkladı, esnafı gezdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç 2020 yılında 3 milyar 417 milyon TL’lik kaynağın …