Kayseri Türküleri yarışması ve kısıtlamada Büyükşehir çalışması

BÜYÜKŞEHİR’İN KAYSERİ TÜRKÜLERİ YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Kayseri türkülerini gelecek nesillere aktarmak için birbirinden farklı etkinliklere imza atan Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve çocukların ilgiyle karşıladığı Kayseri Türküleri Yarışması’na başvurular sürüyor. 8-16 yaş arası çocukların seslendireceği yarışmaya katılım, 24 Nisan Cumartesi günü sona erecek.

Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında katılımların sona ereceği, 8-16 yaş arası çocukların katılacağı, çok özel bir türkü yarışması düzenledi. Kayserili çocuklar tarafından ilgiyle karşılanan Kayseri Türküleri Yarışması, 24 Nisan Cumartesi sona erecek.

DERECEYE GİREN ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK

Çocuklar yarışmaya en az bir enstrüman eşliğinde kaydedilecek 2 dakikalık video ile yarışmaya katılabilecek. Ayrıca dereceye giren çocuklara ayrı ayrı ödüller verilecek. Birinci olan yarışmacı diz üstü bilgisayar, ikinci yarışmacı tablet ve üçüncü yarışmacı da akıllı saat ödülü kazanacak. Ayrıca mansiyon ödüllerinden birinci keman, ikinci bağlama ve üçüncü olan yarışmacı gitar ödülüne layık görülecek. “Kayseri Türküleri Yarışması” sonuçları jüri değerlendirmesinin ardından 21 Mayıs 2021’de açıklanacak.

BÜYÜKŞEHİR, KISITLAMAYI FIRSATA ÇEVİRMEYE DEVAM EDİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata dönüştürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Sivas Caddesi’nde asfalt yenilenirken, Başkan Büyükkılıç, “Kısıtlama gününde şehir merkezinde en yoğun kullanılan caddelerimizde asfalt yenileme çalışması yapıp, aynı gün trafiğe yeniden açtık” dedi.

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasında tam kadro sahada çalışmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, bu kapsamda Sivas Caddesi, Çifte Kümbet 28. Cadde arasında asfalt yenileme çalışması yaptı. Pazar günü saat 09.00’da başlayan çalışmalar, aynı gün 19.00’da tamamlanarak yol yeniden trafiğe açıldı.

Vatandaşları doğrudan etkileyen ulaşım ve yol gibi hizmetlerin bir an önce hayata geçirilmesi noktasında kararlı olduklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Her şey Kayseri’miz ve hemşerilerimiz için. Şehir merkezinde en yoğun kullanılan caddelerimizde asfalt yenileme çalışması yapıyoruz. Fen işleri ekibimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç, kısıtlamaları fırsata çevirmeye devam ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda yapımı devam eden hizmetlerimizi çok daha hızlı bir biçimde ilerletiyoruz. Büyükşehir’imizin çalışkan ekibi çalışmalarını pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasında daha hızlı şekilde sürdürdü. Bir kez daha yeni bir haftaya başladığımız bu günlerde, maske, mesafe ve temizlik kurallarını ihmal etmeyelim hatırlatmasında da bulunuyoruz” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Başkan Yalçın, yine takipçilerinin karşısında

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, takipçileriyle sosyal medya üzerinden buluşmaya devam ediyor. Başka Beyaz Masada …