KAYSERİ SAĞLIK TURİZMİNE YÖNELİK, İNSAN KAYNAKLARI KAPASİTESİNİN VE NİTELİĞİNİN ARTIRILMASI PROJESİ 

Kısa Adı ASTUDER olan Anadolu Sağlık Turizmi Derneği tarafından Orta Anadolu kalkınma ajansı 2023 teknik destek projesi için hazırlanan “Sağlık turizmi faaliyetlerinde nitelikli insan kaynakları kapasitesinin artırılması projesi” ninaçılış toplantısı gerçekleştirildi. Projenin açılışından Kayseri Milletvekili Dr Murat Cahit Cıngı, Büyükşehir Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Sağlık Müdürü  Mehmet Ersan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı ve Erciyes AŞ Genel Müdürü Hamdi Elcüman, Oran Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Ahmet Şimşek, TÜRSAB Kayseri temsilcisi Ali Emre Mart,  ve Kayseri Faaliyet Gösteren Tüm Sağlık kurumlarının katıldığı açılış toplantısında Kayseri Sağlık Turizme faaliyetleri ve proje hakkında kapsamlı bilgilendirme yapıldı.

Proje kapsamında Kayseri’de Sağlık Turizmi Yetki belgesine sahip kurumlardan 40 katılımcıya Proje kapsamında `uluslararası ticaret ve sağlık hukuku’  alanında eğitim ve danışmanlık hizmeti verileceği aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Beytullah Başol ‘Kayserinin Sağlık Turizmi Alanında Önemli Dünya Markalarindan biri haline gelmesi için Tüm paydaslarimizla gerekli adımların hepsini kararlılıkla atıyoruz. Geçmişte Ulusal Fuar, Kongre, Sağlık Turizmi Çalıştayları ve Bir çok faaliyet ile Şehrimizi ulusal, uluslararası platformlarda şehrimizi temsil ettik. Tüm çalışmalarımızın sonucunda Kayserimiz Dünyanın önden gelen Sağlık Turizmi merkezlerinden biri olmak için emin adımlarla ilerlemektedir. Yürütmekte olduğumuz projemizle sektörde hizmet kalitesini artırmak ve uluslararası rekabet avantajı elde etmek, sağlık turizmi sektöründe çalışacak nitelikli personel yetiştirmek ve mevcut personelin bilgi ve becerilerini güçlendirmek amaçlamaktayız. Ayrıca proje kapsamında katılımcılarımıza eğitim sertifikası da verilecektir. 

​Anadolu Sağlık Turizmi Derneği Kurucularından Olan Kayseri Milletvekili Dr Murat Cahit Cıngı ise yaptığı konuşmada “ Kayseri de Sağlık Turizmi faaliyetleri için yaklaşık 10 yıldır ciddi adımların atıldığını bu çalışmalar sonunda Şehrimizdeki Tüm Sağlık Kurumları artık Sağlık Turizmi faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürütmektedir. Sağlık Bakanlığımız ve devletimizin tüm organları, tüm sivil toplum kuruluşlarımız bu konuda gereken desteği sağlamaktadır. Böyle başarılı projeler ile Sağlık Turizmi faaliyetlerinin kalitesi, niteliği artırılmaktadır”. Dedi.

​Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin katma değerini artırmak için gayret gösteren tüm kurum ve kuruluşları gerekli olan tüm destekleri verdiklerini, 2020 Yılında Ülkemizde ilk defa örnek olarak Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla “Kayseri Sağlık Turizmi Çalıştayı” yaptıklarını belirtti. Büyükkılıç ayrıca bu projenin Eğitimlerinin verilmesi amacıyla  Büyükşehir Belediyesi meclis salonun tahsis ettikleri, bu proje ile  Sağlık turizmi destinasyonlarında güçlendirilmiş uluslararası sağlık hukuku altyapısı ile Şehrimizdeki Sağlık Turizmi Faaliyetlerine ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum. Son olarak Şehrimizde Sağlık Turizmi Alanında farkındalığın oluşturulması için yaklaşık 10 yıldır başarılı çalışmaları yürüten Anadolu Sağlık Turizmi Derneği yöneticilerine, gönüllülerine teşekkür etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ SAĞLIK ALANINDA ALTYAPISI OLAN YEGÂNE BİR ŞEHİR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Anadolu Sağlık Turizmi Derneği tarafından yürütülen Kayseri Sağlık Turizmine Yönelik, İnsan Kaynakları Kapasitesinin ve Niteliğinin Arttırılması Projesi için düzenlenen Anadolu Sağlık Turizmi Çalıştayı’na katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Kayseri sağlık alanında altyapısı olan yegâne bir şehir” dedi.

Kayseri’nin sağlık turizmi faaliyetleri ve proje hakkında kapsamlı bilgilendirme yapılan toplantıda konuşan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin sağlık alanında altyapısı olan yegâne bir şehir olduğunu ifade ederek, “Bu gayretinizden, tabi hem insanlığa hizmet, hem de işin ekonomik boyutunda da katkı sağlamak bağlamında yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Tabi bilinçli bir şekilde hareket etmemiz lazım” dedi.

Bu sektörün dünyayı ilgilendiren uluslararası boyutta olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Kayseri sağlık alanında altyapısı olan yegâne bir şehir. Yerel yönetici ve bir hekim olarak bu alandaki açığımızı giderip, bu alanda neler yapabilire kafa yoruyoruz. Erciyes Kayak Merkezi gibi değerimizi, sağlık çalıştayı ile bütünleştirmek suretiyle çok önemsiyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, her alanda sosyal ve gönül belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediklerini, hem hizmetlerin hem toplumu bilinçlendirecek çalışmaların süreceğini ifade ederek, bu zenginliklere katkı veren herkese teşekkür etti. Büyükkılıç, eser ve hizmet siyasetini önemsediklerini, sağlık turizmi alanında çok özel çalışmalar ve faaliyetler yapacaklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Milletvekili Murat Cahid Cıngı ise Kayseri’de Sağlık Turizmi faaliyetleri için yaklaşık 10 yıldır ciddi adımların atıldığını ifade ederek, bu çalışmalar sonunda sağlık turizmi faaliyetlerinin kalitesi ve niteliğinin arttırıldığını kaydetti.

Anadolu Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Beytullah Başol da Başkan Büyükkılıç’ın her zaman desteklerinden dolayı kendisine minnettar olduklarını ifade ederek, Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti.

“Katkılarınızı ve Destekleriniz Bizlerden Hiç Esirgemiyorsunuz Başkanım”

Başol proje hakkında bilgiler vererek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Projenin ilk aşamasında şu anda uluslararası sağlık hukuku, uluslararası ticaret hukuku ile ilgili bizler gerekli donanıma sahip olacağız. Sizin çok büyük emeğiniz var. Aslında ilk defa Türkiye’de bir şehir sağlık turizmi alanında çalıştay gerçekleştirdi. Hepimiz bu konuda size minnettarız. Katkılarınızı ve destekleriniz bizlerden hiç esirgemiyorsunuz. Teşekkür ederiz başkanım çok sağ olun.”

​Yapılan konuşmaların ardından 4 hafta sürecek olan, KAYSERİ SAĞLIK TURİZMİNE YÖNELİK, İNSAN KAYNAKLARI KAPASİTESİNİN VE NİTELİĞİNİN ARTIRILMASI PROJESİ kapsamında eğitim ve danışmanlık çalışmalarına geçildi

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Vali Çiçek’ten Kayseri Şehir Hastanesi’ne Değerlendirme Ziyareti

Vali Çiçek’ten Kayseri Şehir Hastanesi’ne Değerlendirme Ziyareti Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427