Kayseri Jandarma bölgesinde geçen ay 70 kasten yaralamada 167 kişi yakalandı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, Mayıs 2022 dönemi faaliyetleri  açıklandı. Bu kapsamda yapılan açıklama şöyle.

(70) kasten yaralama olayında yakalanan toplam (167) şüpheli, haklarında yapılan soruşturma evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiştir.

(20)’si evden, (17)’si işyerinden, (8)’i bağ, bahçe ve tarladan, (6)’sı kamu kurum ve kuruluşundan, (1)’i inşaattan, (1)’i otodan hırsızlık, (6)’sı kablo, (2)’si motosiklet, (2)’si hayvan hırsızlığı ve (2)’si dolandırıcılık olmak üzere toplam (65) olayda (87) şüpheli yakalanmış olup, (6) şüpheli ise tutuklanmıştır.

(2) Uyuşturucu madde imal ve ticareti, (15) kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma, (5) 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet, (2) izinsiz kazı yapmak, (5) mali suç, (1) yasadışı bulunma suçu ortaya çıkarılmıştır. Bu olaylarda yakalanan toplam (51) şüpheliden (3)’ü tutuklanmıştır.

         ç.       İcra edilen operasyonlarda; (20) adet kaçak bitcoin üretim cihazı, (103) adet sikke, (24) gram esrar,  (509) gram metamfetamin, (3) ml morfin, (4) adet tabanca, (107) adet tabanca imalat parçası, (62) adet tabanca fişeği, (4) adet av tüfeği, (40) adet av tüfeği fişeği, (400) paket kaçak sigara ve (25) adet muhtelif kazı malzemesi ele geçirilmiştir.

Terör ile mücadele kapsamında; “PKK/KCK”, “FETÖ/PDY” ve “DEAŞ” terör örgütleri suçlarından (6) olayda (8) şüpheli hakkında işlem yapılmış, (4)’ü tutuklanmış ve (3) şüpheli ise ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır. (1) şüphelinin yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Dönem içerisinde ailesi ve yakınları tarafından kayıp şahıs müracaatında bulunulan (14) şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.

Çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (307) şahıs yakalanmıştır.

Koruma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen aile hukukundan doğan bakım, eğitim veya destek olma yükümlülüğünü yerine getirmeyen (13) aile hakkında “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali “nden yasal işlem yapılmıştır.

Sokakta dilendirilen çocukların tespiti durumunda ”Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” ve ”Kabahatler Kanununun 33’üncü maddesi“ gereğince işlem yapılmaktadır.

Çocuk ve kadın ile ilgili işlemlerin yürütülmesinde paydaş olan diğer kurum ve kuruluşlara koordine kurularak faaliyetlerin bütünlük içinde yürütülmesi sağlanmaktadır. (Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çocuk İzlem Merkezi, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, İşkur, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü vb.)

Emniyet ve asayişin temini maksadıyla, eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Türkiye Huzur Güven Uygulamasında; sorgulaması yapılan (20.785) şahıstan çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan (22) şahıs yakalanmış olup, (621) umuma açık yer ve işyerlerinin kontrolü yapılmıştır. Kontrolü yapılan (9.659) araçtan (67)’si trafikten men edilmiş olup, (261) araca ise idari para cezası uygulanmış ve arama kaydı bulunan (4) araç yakalanmıştır.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de Narkotik timleri, trende 5 kilo uyuşturucu ele geçirdi

Kayseri Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin son operasyonunda,  P.K.’nin (19) Kayseri’ye trenle uyuşturucu …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420