Kayseri Emniyet KOM ekipleri 1536 tarihi sikke ele geçirdi

Kayseri Emniyet Müdürlüğü KOM şube ekiplerinin yaptığı operasyonda 1536 tarihi sikke ile bir hassas terazi ele geçirildi. Bir şüpheli 5863 Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanununa Muhalefet kapsamında gözaltına alındı.

Kayseri KOM Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği görevlileri olarak yapılan istihbari çalışmalarda bir şahsın il dışından temin etmiş olduğu yüklü miktardaki tarihi eserleri Kayseri’de piyasaya süreceği bilgisini aldı.Bunun  üzerine, uzun süreli takibin sonucunda, 09.06.2023 günü saat:14.30 sıralarında şüpheli şahsın tarihi eserleri sakladığı adresin tespit edilmesi akabinde adrese yapılan operasyonda Roma, Bizans ve İslami dönemlere ait 1536  sikke ile bir hassas terazi ele geçirildi, şüpheli gözaltına alındı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kaza kurbanı Polis Memuru Ertuğrul Dede ve eşi Misket  Cenaze Töreni

ORUÇ BİLEN/NEVŞEHİR Kırşehir- Mucur İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli Polis Memuru Ertuğrul Dede ve eşi …