Tarih kokan Kayseri’de tanıtım atağı ve gastroantep festivali’nde Kayseri standına büyük ilgi

TARİH KOKAN ŞEHİR KAYSERİ, DÜNYAYA TANITILACAK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri turizminin daha fazla gelişmesi ve potansiyelinin arttırılması noktasında Turizm Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Gerek doğası, gerek 6 bin yıllık kadim tarihinden kaynaklanan unsurları ile turizm şehri Kayseri’nin tanınırlığının ülke sınırlarını aşması ve tüm dünyaya tanıtılması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in ev sahipliğinde, gerçekleşen Turizm Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

İL PROTOKOLÜ VE TURİZM İŞLETMECİLERİ BİR ARAYA GELDİ

İl protokolü ve turizm işletmecilerinin bir araya geldiği toplantıda Kayseri’nin daha iyi tanıtılması için el birliğiyle çalışmaların süreceği yatırım ve hizmetler masaya yatırıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bacasız sanayi olarak nitelendirilen ve şehirlerin gelişmesinde önemli bir rol üstlenen turizm alanında çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Başta Erciyes’imiz olmak üzere Kapuzbaşı Şelalemiz, Koramaz Vadimiz, Aladağlar-Hacer Ormanlarımız, Soğanlı Vadimiz diğer taraftan tarihi değerlerimiz Kültepe Kaniş-Karum’umuz, Kayseri Kalemiz, medrese ve müzelerimiz, Cumhuriyet Meydanı’mız, Kapalı Çarşı’mız, camilerimiz derken tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerimizden kaynaklı çok çeşitli gastronomi-kültür değerlerimiz ile turizmin cenneti olan Kayseri’mizi bu alanda tüm dünyaya tanıtmak için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

“HER ŞEY KAYSERİ İÇİN”

Bu kapsamda turizm değerlendirme toplantılarının süreceğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki ve Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ile birlikte Turizm Değerlendirme Toplantısı’na katılarak, paydaşlarımızla bir araya geldik. Kayseri’mizin daha iyi tanıtılması için el birliğiyle çalışmaya devam ediyoruz. Her şey Kayseri için” dedi.

Kayseri Büyükşehir, Gastroantep Festivali’nde Büyük İlgi Gördü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gastronomi alanında zenginliği ile bilinen Kayseri Mutfağı’nı Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali’nde tanıtırken, Büyükşehir Belediyesi standı, festivalde büyük ilgi görüyor.

Kayseri’nin zengin yöresel lezzetlerinin tanıtılması ve gastronomi turizminin geliştirilmesi için planlı ve kararlı bir şekilde gastronomi faaliyetleri gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali’ndeki (GastroAntep) yerini aldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi standı, 15-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen festivalde ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Gastronomi alanında sucuk ve pastırmayla yapılan pek çok yemeklerin yanı sıra, mantı, yağlama, pöç, fırın ağzı, kurşun aşı, Develi cıvıklısı, çemen, kete, katmer, aside, nevzine, gilaburu suyu gibi pek çok lezzete ve zenginliğe sahip olan Kayseri’nin mutfağı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’nin ünlü şefleri, gurmeler, yaşam koçları, diyetisyenlerin buluşturulduğu Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali’nde katılımcıların beğenisine sunuldu.

Festivalde, dünyadaki UNESCO Kreatif Şehirler Ağı Ulusal Listesi’ne dâhil olan Kayseri mutfağı ürünleri ve gastronomi alanındaki çalışmaları misafirlere tanıtılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla, Kayseri’nin mutfak kültürünü ve zengin gastronomi varlığını tanıtmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

‘YUNUS’UN İZİNDE’ PROGRAMI HOLLANDA’DA İZ BIRAKTI

YAVUZ NUFEL yazdı İLHAN KARAÇAY derledi… Serdar Tuncer ve Bosnalı Zeyd Şoto’nun programında, şiirler, ilahiler …

MELİKGAZİ’DE ŞİİRLERLE TÜRKÜ KONSERİ

‘Nam-ı Diğer Gölge’ Kayseri’ye geliyor Melikgazi Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında; Radyo Programcısı ve …