KAYMEK DANTEL ANGLEZ EL SANATLARI SERGİSİ VE GENÇLİK VURGUSU

KAYMEK DANTEL ANGLEZ EL SANATLARI SERGİSİ’NE YOĞUN İLGİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) kursiyerlerince hazırlanan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın açılışını gerçekleştirdiği Dantel Anglez El Sanatları Sergisi’ne sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Bu kapsamda sergi 27 Kasım Pazar Günü’ne kadar misafirlerini bekliyor.

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) kursiyerlerince hazırlanan 200 eserin yer aldığı Dantel Anglez El Sanatları Sergisi geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç’ın katılımlarıyla açıldı.

KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları, kursiyerleri tarafından el emeği göz nuru olarak hazırlanan Dantel Anglez El Sanatları Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Dantelin en narin, en emek, en uğraş isteyen çeşitlerinden biri olan ve Dantel Anglez tekniğiyle süslenen, masa ve sehpa örtüsü, mutfak takımı, abajur, kıyafet, perde gibi ürünlerin yer aldığı sergide 200 eser Kayserililerle buluştu.

Büyükşehir Belediyesi KAYMEK tarafından düzenlenen sergiye sanatseverler adeta akın etti.

Kayseri Tuna Life Center’da açılan sergi, 27 Kasım Pazar Günü’ne kadar 10.00-22.00 saatleri arasında sanatseverleri bekliyor olacak.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “GENÇLİK” VURGUSU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF’23 Dış Paydaş Toplantısı’na katıldı. Gençliğe vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, “Gençlere sahip çıkmamız lazım. Bunu yaparken hepimizin de üst düzeyde fedakârlık yapması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde 12 üniversitenin desteğiyle 6-7 Mart 2023 tarihinde düzenlenecek Orta Anadolu Kariyer Fuarı öncesi Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF’23 Dış Paydaş Toplantısı gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in yanı sıra Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Köse ile Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İŞKUR İl Müdürü Ayşe Ak, ORA-KAF’23 paydaş sivil toplum teşkilatları temsilcileri ile akademisyenler katıldı.

“BİZİM GENÇLERE SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM”

Vali Gökmen Çiçek’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek, “Hem şehri tanıtalım hem de güçlü firmaların da katılımını sağlayalım. Orada bir cazibe merkezi oluşturulsun. İş arayan arkadaşların kurumsal firmalara girmekte zorlanması, daha çok kamu kurum ve kuruluşlarını tercih etme yönünde irade göstermesi gibi sıkıntıları kırmamız lazım. Kendi vasfına, niteliğine uygun firmayla buluşturmak suretiyle o gençleri yüreklendirmemiz lazım. Gençlere sahip çıkmamız lazım. Bunu yaparken hepimizin de üst düzeyde fedakârlık yapması gerektiğini düşünüyorum. Tabi yerel yönetimler olarak üzerimize ne düşüyorsa yapma yönünde gayret gösteririz” diye konuştu.

Büyükkılıç, Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF’23’ün iki gün şehrin tanıtılmasına, gençlerin de sahiplenilmesine vesile olacağına inandıklarını ifade ederek, yapılan çalışmanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise fuarın 12 üniversitenin birlikte ve Erciyes Üniversitesi’nin organizesinde yapılıyor olmasının çok değerli olduğunu dile getirerek, programın en iyi şekilde yapılıp Türkiye’de ses getirmesini ve öğrencilerin işine yaramasını istediklerini kaydetti.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun da fuarın Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin Türkiye’deki 11 merkezde Erciyes Üniversitesi’ne bağlı 12 üniversite ile birlikte öğrencilerin kendi meslek hayatlarında kariyerleri ile ilgili ortaya koyacakları vizyonlarına katkı sağlamak amacıyla yapılacağını belirtti.

Konuşmalarının ardından Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sultan Taşcı tarafından ORA-KAF’23 hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek toplantının sonunda katılımcılarla günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

BÜYÜKKILIÇ: “HAYIRSEVERLER ŞEHRİ KAYSERİ’YE YAKIŞIR HİZMET”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile hayata …

İTFAİYEDEN 3 SAATLİK KEÇİ KURTARMA OPERASYONU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Develi ilçesinde dağlık arazide 250 metrelik uçurumda mahsur …