İncesu kültür şantiyesine döndü

İncesu’da Büyükşehir Belediyesi ve İncesu Belediyesi’nin destekleri ilçe merkezinde kilise, örenşehir mozaik, arasta ve yeni çarşı projesi olmak üzere dört noktada çalışma devam ediyor. Kültür şantiyesine dönen ilçede çalışmaları yakından takip eden İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Tarih ve turizm kenti ilçemizde dört noktada çalışmalar devam ediyor. Aslına uygun olarak yenilen tarihi mekanlar, İncesu’ya bambaşka bir güzellik katacak” dedi.
Rum, Bizans, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapan İncesu’da turizm çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ve İncesu Belediyesi’nin destekleri ile 4 noktada devam ediyor. Örenşehir’de mozaik kazı çalışmaları, Aziz Eustatios Kilisesinde restorasyon çalışması, Arasta çarşısında çatı düzenleme ve ilçe merkezinde 1’nci etap yeni çarşı düzenlemelerin yapıldığı İncesu’da milyonluk yatırımlar ilçenin çehresini değiştirecek.
Çalışmaları ziyaretleri ile takip eden İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile bir araya gelerek yatırımları haftalık ve günlük olarak değerlendiriyor. İlçede yapılan 4 çalışma hakkında bilgi veren İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile ilçemiz kültür şantiyesine döndü. İlçemizdeki tarihi mekanların her birinde yenileme, restorasyon çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. İlçemizin çehresinin değişmesinde katkı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ederiz. Yapılan yatırımların sonunda oluşturacağımız kültür yolu ile yurt içinden ve yurt dışından gelecek turistleri ilçemizde ağırlayacağız” diye konuştu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

BÜYÜKKILIÇ: “HAYIRSEVERLER ŞEHRİ KAYSERİ’YE YAKIŞIR HİZMET”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile hayata …

İTFAİYEDEN 3 SAATLİK KEÇİ KURTARMA OPERASYONU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Develi ilçesinde dağlık arazide 250 metrelik uçurumda mahsur …