HİSF VE KAPLANLAR ERCİYES ZİRVESİNDE

Tüm Dünyaya isimlerini daha çok Kayseri’de kış aylarında kar ve buzlu suda yaptıkları banyo ile duyuran Herkes İçin Spor Federasyonu ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Erciyes’in zirvesine taşındı.
Erciyes Kar Kaplanları ismiyle tanınan grup, Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürü Murat Eskici ve Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Davut Güleç’in de uğurlaması ile Ata Doğa Sporları grubu yürüyüş lideri Erol Teke’nin nezaretinde, Erciyes Dağı’na zirve tırmanışına başladı. Gece 23.00 sıralarında Erciyes Kayakevi’nden yürüyüşe geçen 10 kişilik grup, Erciyes Dağı’nın eteklerindeki Çobanini’ne ulaştı. Burada dinlenen grup, gece 02.30’te su kanallarının bitimindeki bölgeden zirveye tırmanışa geçti. Zirveye sabah ulaşan Erol Teke, Abdurrahman Fikri Deniz, Zafer Kiraz, Selahattin Delice, Fevzi Börkü, Anıl Aygün, Naci Olguner, Şükrü Kaya, Mustafa Arslan ve Serbay Demirkoparan’dan oluşan grup, zirvede Türk bayrağının yanı sıra Herkes İçin Spor Federasy

onu ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübünün pankartını da açtı.
Ata Doğa Sporları grubu yürüyüş lideri Erol Teke sağlık sorunları nedeniyle tırmanışa katılamayan Herkes İçin Spor Federasyonu (HİSF) Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç’in ‘Atam izindeyiz. Başlattığın Kuvayı milliye ruhunu yaşatmaya, kurduğun Cumhuriyet’i bizden sonraki nesillere teslim etmeye kararlıyız. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun’ mesajını zirve defterine yazarak imzaladı.
HİSF il Temsilcisi Davut Güleç ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü başkanı Rifat Postacı, 2014 faaliyet programında yar alan geleneksel Zafer tırmanışını bu ay sonunda yürüyüş lideri Osman Doğan nezaretinde büyük bir katılımla gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca federasyon ve spor kulübü olarak bundan sonra bu tırmanışa ve yürüyüşlere katılmak isteyenlere yine öncülük yapacaklarını, her Zafer ve Cumhuriyet tırmanışının ayrı bir heyecanını yaşadıklarını tekrarladılar.
Öte yandan, aynı gün Dağcılık Kayseri il temsilciliği ve Yıldoğ grubu da Marmara depremi anısına zirve tırmanışını başarı ile gerçekleştirdi.

Yazar - Onur Özgür Güleç

Teknik Destek Uzmanı, Web Master, Teknoloji Yazarı, Android Meraklısı

İlginizi Çekebilir

KAPLANLAR ŞİMDİDE HEM KAYAK ÖĞRENİYOR HEMDE THM KOROSU İÇİN ÇALIŞIYOR

Tüm Dünyaya isimlerini kışın kar banyosu ve buzlu suya girerek duyuran Herkes İçin Spor Federasyonuna …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420