Geri dönüşüm ödülleri, gençlerin tercihi Pfizer, Turna misali filmi

Geri Dönüşüm Ödülleri 2021’in başvuruları başladı

Gezegendeki yaşamın devamı için sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunanları ödüllendirmek ve başarılı çalışmaları örnek göstermek amacıyla yapılan Geri Dönüşüm Ödülleri 2021’in başvuruları başladı. Farklı alanlarda önemli değerler yaratmış jüri üyeleri tarafından incelenecek geri dönüşüm odaklı projelere dokuz farklı kategoride ödüller verilecek.
“Azalt – Kullan – Yeniden Dönüştür” temasıyla gerçekleşecek Geri Dönüşüm Ödülleri başvuru kategorileri ise: Ar-ge, tasarım, sosyal girişim, kültür sanat, bireysel girişim, yükselen yıldız, üniversite ve STK. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 7 Kasım 2021 olarak belirlendi.
DÜNYA EKO Grubu bünyesinde yayınlanan İyilik & Sağlık Olsun Dergisi tarafından düzenlenen Geri Dönüşüm Ödülleri 2021, sürdürülebilir bir yaşam için  geri dönüşüm odağında değer yaratan projeleri ve çalışmaları ödüllendirmek ve örnek göstermek amacıyla gerçekleşiyor. İnovasyon, Ar-Ge, Tasarım, Sosyal Girişim, Kültür-Sanat, Bireysel Girişim, Üniversite, STK ve Yükselen Yıldız kategorilerinde verilecek ödüller, 7 Aralık 2021’de Pera Palace Hotel’de gerçekleşecek törende sahibini bulacak.
Gerçekleşecek ödül töreninde modacı Müesser Kurt, mini bir defile sahneye koyarken, ünlü tasarımcıların geri dönüşüm ürünleri de etkinlik alanında sergilenecek. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 7 Kasım 2021.
Geri Dönüşüm Ödülleri 2021 jürisinde yer alan isimler ise şöyle: Buğday Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Aslan, Marjinal Porter Novelli Yönetim Kurulu Başkanı Asuman Bayrak, Sivil Toplum Gönüllüsü İbrahim Betil, Adım Adım Platformu kurucusu ve Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Itır Erhart, ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer, Doğa ve Çevre Programları Yapımcısı Güven İslamoğlu, Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. M. Levent Kurnaz, Etki Yatırımı Danışma Kurulu Başkanı Şafak Müderrisgil, Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Prof. Dr. Şule Orman, UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı, Çevre TV Kurucu Ortağı ve peyzaj mimarı Dinçer Sivri, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin.

Gençler tarafından en çok çalışılmak istenen ilaç şirketi: Pfizer Türkiye
Pfizer Türkiye gençler tarafından en çok çalışılmak istenen ilaç şirketi seçildi
Genç yeteneklerin kariyer platformu Youthall liderliğinde düzenlenen Youth Awards sahiplerini buldu. Şirketlerin işveren markası ve insan kaynakları alanlarında gerçekleştirdiği çalışmaları, gençlerin gözünden değerlendirme fırsatı sunan ve bu yıl tam 46.238 genç yeteneğin oy kullanarak belirlediği Youth Awards’da, Pfizer Türkiye “Gençler Tarafından En Çok Çalışılmak İstenen İlaç Şirketi” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.
Pfizer Türkiye ayrıca “Gençlerin En Beğendiği MT Programı” kategorisinde, gençler tarafından en beğenilen ilk 10 MT (yönetici yetiştirme – management trainees program) programı arasında da yer aldı.
Pfizer Türkiye İK Direktörü Seda Tamur Oğralı şunları söyledi: “Pfizer Türkiye olarak “pozisyona değil, Pfizer’e işe alım” yapıyoruz. Bu doğrultuda, adaylarımızı sadece başvurmuş oldukları pozisyon kapsamında değerlendirmiyor, lider olarak yetiştirilecekleri düşüncesiyle işe alıyoruz.
Pfizer’de çalışacak arkadaşlarımızda aradığımız en temel özellik öğrenme isteklerinin, becerilerinin ve odaklarının yüksek olmasıdır. Kişinin merakı, vizyonerliği ve iş yapma isteğiyle ilgileniyoruz. Bizler, insan faktörünün Pfizer’in başarısının temelini oluşturduğunun bilincindeyiz.
Pfizer olarak yeni mezunları bünyemize kattığımız ve geleceğin liderleri olarak yetiştirdiğimiz kariyer programlarımıza “Universe” diyoruz. PT Universe programımızla kişiler henüz öğrenimlerine devam ederken aramıza yarı zamanlı çalışan olarak katılabileceği gibi MT Universe programımızla yeni mezun veya az tecrübeli adaylar geleceğin liderleri olmak için aramıza katılabilirler.
Rotasyonla lider yetiştirme anlayışımız, uluslararası kariyer fırsatlarımız, esnek ve keyifli çalışma ortamımız, Universe, “İyiSen” programlarımız ve “Mozaik” inisiyatifimiz de dahil olmak üzere işveren markamızın tüm değerleri ve uygulamalarıyla yaşamlara dokunmak için burada sınır yok diyoruz. Başarımızın en önemli faktörü olan insanı, işimizin her aşamasında ön plana çıkarmaktan ve geleceğin profesyonelleri olan gençler tarafından böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

Turna Misali filmi Tokyo Film Festivali’nde
Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli, yönetmenliğini İffet Eren Danışman Boz’un, yapımcılığını İEDB Film adına Eyüp Boz’un yaptığı Turna Misali filmi, Dünya Prömiyerini Tokyo Film Festivali’nde gerçekleştirecek.
Yönetmenliğini İffet Eren Danışman Boz’un, yapımcılığını İEDB Film adına Eyüp Boz’un üstlendiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli ve 2019 yılında TRT 12 Punto Senaryo Günleri’nde TRT ön alım ödülü kazanan Turna Misali adlı sinema filmi, dünya prömiyerini bu yıl 31 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan 34. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirecek.
Anadolu’da bin yıldır konar göçer kültürünü devam ettiren Sarıkeçili Yörükleri’nin yaşamını konu alan Turna Misali filmi, Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde “Asian Future” bölümünde yarışacak.
Başrollerini Sennur Nogaylar, Necmettin Çobanoğlu, Timur Ölkebaş ve Zeynep Elçin’in paylaştığı Turna Misali filminin senaryosu, Eyüp Boz ve İffet Eren Danışman Boz’a ait. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği ve Silifke ilçesinde çekilen filmin kurgusunu Melik Saraçoğlu, müziğini Coşkun Karademir ve görüntü yönetmenliğini Eyüp Boz üstlendi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Develililer Murat Duru’yu Çerkezköy’de yalnız bırakmadı

Develi ilçe kaymakamı iken son kararname ile Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçe kaymakamlığına atanan Murat Duru’yu Develililer …