“Gelibolu Bir Ölür Bin Diriliriz”  tiyatro oyununa büyük ilgi

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kültür sanat faaliyetleri kapsamında, 1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma Dayanışma Derneği işbirliğinde düzenlenen “Gelibolu Bir Ölür Bin Diriliriz” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma Dayanışma Derneği Tiyatro topluluğu sergilediği oyunla izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Çanakkale Savaşında bir cephede geçen olayların anlatıldığı tiyatro oyununda izleyenler göz yaşlarına hakim olamadı. Gelibolu Bir Ölür Bin Diriliriz adlı Tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kayseri Devlet Tiyatrosu Salonu’nda Koronavirüs tedbirleri kapsamında Hayat Eve Sığar (HES) koduyla girilen, maske ve mesafe kullarına uyularak izlenen oyunu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, protokol üyeleri ve çok sayıda izleyici katıldı. Oyun izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Tiyatro oyunu sonunda İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun Yönetmen Arife Kaftancı ve ekibini kutladı.

 

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kültür-sanat-magazin-yaşam haberleri (03.12.2021)

80’li Yılları Günümüze Taşıyor Cem Pilevneli Yeni Single’ı “Gündüzüm Seninle” Cem Pilevneli’nin son single’ı Resimdeki …