ERVA VALİLİKTE DÖNEMİN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Kayseri valiliği bünyesinde kurulan Kayseri Değerler Eğitim Merkezi(KAYDEM) tarafından hayata geçirilen kısa adı ErVa ”Erdemlerimizle Varız” projesi koordinatörler toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, KAYDEM Proje Koordinasyon Başkanı Esra Kuşkaya, ErVa koordinasyon ekibi ve projeye yeni dönemde katılan okul müdürleri katıldı.
Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, ErVa yeni dönem çalışmaları ile ilgili : “ Birçok ilde bir çok proje mevcut ama ErVa projesi daha sistemli, bilimsel ve uygulanabilir bir özelliği içermektedir. Geçen yıl ilimiz de pilot olarak otuz beş okulumuzda uygulanan bu proje, çocuklarımıza ve gençlerimize kadim değerlerimiz konusunda farkındalık oluşturdu. Bu yıl ise daha çok eğitim kurumumuzda uygulanmasını hedefliyoruz. Projedeki altı değer, her konuyu kapsayan bir genişliğe ve içeriğe sahip. Bu projenin gençlere dokunması, idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin gönüllülüğüne bağlıdır. Şimdiden başarılar diliyorum.” Açıklamasında bulundu.
Yeni eğitim öğretim döneminde okullarda projeyi uygulayacak olan idarecilere proje konusunda KAYDEM Proje Koordinasyon Başkanı Esra Kuşkaya konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bizler öğrencilerimize bu projede ön test ve son test verilerini uyguladığımızda  olumlu sonuçlar alındığını saptadık. Yıl sonu Cumhuriyet meydanında yapılan ErVa Yıl Sonu Şenliği’nde öğrencilerimizin bu proje ile özgün ürünler oluşturduklarını gördük. Sizler de takdir edersiniz ki, okul idaresi, okul proje koordinatörü, öğretmen ve öğrenciler bir projeyi sahipliğinde o proje maksimum fayda sağlar. Katkınız ve katılımınız için teşekkür ederiz.”
Programın sonunda okullardan gelen idareci koordinatörler geçen yıl ki ydeneyimlerini paylaştılar.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Kocasinan, Melikgazi, Eyüpsultan belediye haberleri, İDO ile Ege, Samos seferleri başlıyor (08.12.2023)

TALAS BELEDİYESİ’NDEN YENİ YATIRIM FIRSATLARI Talas Belediyesi, kaçırılmayacak yatırım fırsatları sunmaya devam ediyor. İhale ile …