Erkilet’te aranan çift öldürülmüş ve tandıra gömülmüş bulundu

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Erkilet Emmilet mahallesinde yaklaşık 3 haftadır kayıp olarak aranan Firdevs (52)-Mehmet Turhan (55) çiftinin cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Müge Anlı’da kayıp çiftin oğulları Yusuf Turhan, özellikle amcasına yönelik iddialarından sonra Mehmet Turhan’ın kardeşi Y.T., eşi N.T. ve oğlu B.T. gözaltına alındı. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş şube Cinayet masası dedektifleri tarafından sorgulanan amca Y.T., eşi N.T. ve oğlu B.T.’nin çelişkili ifadelerinden sonra  Emmiler köyünde maktüllerin oturduğu  ev ve çevresinde, bölgede arama ve kazılar yapılmış, yakınlarının ve suçlananların oturdukları yerlerde incelenmişti. Firdevs-Mehmet Turhan çiftinin öldürüldükten sonra yaşadıkları evin bahçesinde bulunan tandıra gömüldüğü belirlendi. Tandırda yapılan kazıda cesetlere ulaşıldı.

Y.T., özellikle babası Mehmet Turhan ve gözaltında bulunan amcasının, eşinden ayrılmayan kardeşleri Hava Turhan’a işkence ettikten sonra boğarak öldürdüklerini, beline taş bağlayıp Kızılırmak’a attıklarını, bu nedenle cezaevinde yatıp çıktığını, babasının yabancı uyruklu bir kadının kolunu satırla kestiğini, birçok olaya karıştığını ve çeşitli suçlardan ceza aldığına dikkat çekerek, amcası ile ilgilide bazı suçlama ve iddialarda bulunmuştu. Amca Y.T. ise ağabeyi Mehmet Turhan’a yönelik suçlama ve iddiaları gündeme getirmişti. Öldürülen kızkardeş Hava Turhan’ın cesedi ise köylüler tarafından bulunmuş ve defnedilmişti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Çocuğuna ölmesi için ilaç ve sigara içiren anne Kayseri’de yakalandı

Bugün İngiltere’de çalışan T.Ö. ile Muş’ta imam nikahı kıydıktan sonra birlikte yaşarken kocasının yurtdışına gitmesi …